SESTŘIHY: Boston zničil Floridu, pálili Pastrňák i Krejčí a série pokračuje

0
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?
Střeďáci na EURO: Koho k Součkovi? Dilema s parťáky i rozestavením

Čeští útočníci David Pastrňák s Davidem Krejčím skórovali při vysoké výhře hokejistů Bostonu 7:3 nad Floridou a pomohli Bruins ke čtvrtému vítězství z posledních pěti zápasů. Boston bodoval i v 19. domácím utkání v sezoně a nadále vládne celé NHL. Karel Vejmelka odchytal za Arizonu proti Montrealu celý zápas, prohru 2:3 v prodloužení ale neodvrátil.

Boston po první třetině vedl nad Floridou 3:0. Když Pastrňák ve 22. minutě dorazil za Spencera Knighta přesilovkovou ránu Patrice Bergerona a zvýšil již na rozdíl čtyř branek, zdálo se, že je o vítězi rozhodnuto. Panthers se ale třemi góly během pěti minut vrátili do hry.

Dvougólový náskok zařídil Bruins ve 32. minutě Krejčí, jenž „uklidil“ volný puk do poloodkryté branky a vstřelil svůj desátý gól v sezoně. „Zaslechl jsem tyčku a viděl jsem, že puk nepřešel přes brankovou čáru. Jen jsem ho poslal za ležícího gólmana,“ popsal svou trefu Krejčí.

Vítězství Bostonu v závěrečné třetině pojistil dvěma góly kapitán Bergeron. Bruins vyhráli již 25. zápas v sezoně a v čele Východní konference zvýšili svůj náskok před New Jersey a Carolinou na osm bodů.

„Myslím, že si všichni uvědomujeme, že to nebyl stoprocentní výkon od začátku do konce. Výpadek ve druhé části nás mohl stát body. Kluci se naštěstí dali dohromady a nedovolili soupeři otočit skóre. Je důležité poučit se z chyb, které jsme udělali,“ uvedl trenér Bostonu Jim Montgomery.

Arizona ve druhé třetině dvakrát rychle odpověděla na góly Montrealu, na výhru navzdory střelecké převaze nedosáhla. Po 68 sekundách prodloužení rozhodl Mike Hoffman a ukončil třízápasové čekání Montrealu na výhru.

„Měli jsme spoustu dobrých šancí, ale bohužel jsme je nedokázali zakončit. Myslím, že jsme odehráli vydařený zápas, ze kterého jsme měli vytěžit víc než bod,“ řekl střelec prvního gólu Coyotes Nick Schmaltz.

Vejmelka pomohl k bodu 23 zásahy, přičemž ten nejdůležitější vytáhl v polovině třetí třetiny, kdy se před ním objevil nehlídaný Cole Caufield. Jednadvacetiletý útočník pohotově hledal mezeru mezi betony, Vejmelka ale stihl rychle zareagovat a udržel puk pod sebou.

Brankářské galapředstavení viděli diváci v Denveru, kde Colorado zdolalo New York Islanders 1:0 po samostatných nájezdech. Alexandar Georgijev a Ilja Sorokin za sebe nepustili jedinou ze 72 střel. V rozstřelu uspěl pouze domácí Evan Rodrigues vydařeným forhendovým blafákem.

Obrany vládly také v Columbusu, kam zavítal Dallas. Hokejisté Stars na ledě nejhoršího celku Východní konference vyhráli 2:1 a bodovali počtvrté za sebou. Vítěznou trefu vstřelil v 59. minutě Jason Robertson.

Prvním hattrickem v NHL se blýskl Jordan Kyrou. Čtyřiadvacetiletý útočník St. Louis na ledě Vancouveru řídil výhru 5:1 a zajistil Blues čtvrtou výhru v řadě. Počtvrté za sebou vyhrálo také Buffalo. Hokejisté Sabres zvítězili 3:2 na ledě lídra Západní konference Vegas a na Východě se posunuli na 10. místo.

Shodně 4:3 v prodloužení skončily zápasy Washington - Detroit a Nashville - Edmonton. Capitals zásluhou tříbodového Nica Dowda uštědřili Red Wings šestou prohru v řadě. O vítězství Nashvillu rozhodl ve třetí minutě nastaveného času obránce Alexandre Carrier.

Trest pro Hertla

Útočník Tomáš Hertl dostal v NHL trest na dva zápasy za faul vysokou holí na švédského hokejistu Eliase Lindholma v nedělním utkání s Calgary. Při úvodním buly třetí třetiny ho Lindholm několikrát krosčekoval do paže, načež se po něm Hertl ohnal a zasáhl ho do obličeje. Devětadvacetiletý český hráč obdržel za deset let svého působení v NHL disciplinární trest poprvé a přijde během něj o 88.000 dolarů ze mzdy, tedy dva miliony korun.

Domácí: 10:51. Clifton, 14:04. Carlo, 16:07. Coyle, 21:38. Pastrňák, 31:50. Krejčí, 48:52. Bergeron, 53:18. Bergeron

Hosté: 23:02. Reinhart, 25:42. E. Staal, 28:22. Verhaeghe

Domácí: Ullmark (Swayman) – McAvoy, Grzelcyk, Carlo, H. Lindholm, Clifton, Forbort – DeBrusk, Bergeron (C), Marchand (A) – Pastrňák (A), Krejčí, Zacha – Frederic, Coyle, Hall – Cr. Smith, Nosek, N. Foligno.

Hosté: Knight (Bobrovskij) – Ekblad (A), Forsling, Montour, M. Staal, Mahura, Kiersted – White, Bennett, M. Tkachuk (A) – Reinhart, Luostarinen, Verhaeghe – Cousins, E. Staal, Lomberg – Heponiemi, Dalpe, Děnisenko.

South, Nicholson – Deschamps, Tobias

TD Garden, Boston

Domácí: 35:35. Dowd, 35:46. Dowd, 45:59. E. Gustafsson, 64:38. Orlov

Hosté: 07:30. Perron, 15:36. Sundqvist, 44:49. Raymond

Domácí: C. Lindgren (Kuemper) – Carlson (A), E. Gustafsson, Jensen, Orlov (A), T. van Riemsdyk, Irwin – Sheary, D. Strome, Ovečkin (C) – Mantha, Kuzněcov, Milano – Aube-Kubel, Eller, Johansson – Hathaway, Dowd, Protas.

Hosté: Husso (Nedeljkovic) – Seider, Chiarot (A), Hronek, Walman, Oesterle, Määttä – Perron (A), Larkin (C), Rasmussen – Raymond, Copp, Erne – Sundqvist, P. Suter, Kubalík – Czarnik, Veleno, Berggren.

Kea, Lee – Nansen, Shewchyk

Capital One Arena, Washington

18 573 diváků

Domácí: 59:46. K. Johnson

Hosté: 20:55. W. Johnston, 58:54. J. Robertson

Domácí: Tarasov (Merzlikins) – Gavrikov, M. Bjork, Berni, Gudbranson, Christiansen, Peeke – J. Gaudreau, K. Johnson, Laine – Činachov, Roslovic, Nyquist – E. Robinson, Kuraly, Marčenko – Olivier, L. Foudy, Meyer.

Hosté: Oettinger (Wedgewood) – Heiskanen, Lundkvist, Lindell, Hakanpää, R. Suter, C. Miller – J. Robertson, Hintz, Pavelski – Kiviranta, Dellandrea, Seguin – Ja. Benn, W. Johnston, Marchment – Faksa, Glendening, Tufte.

Skilliter, MacDougall – Gibbons, Fournier

Nationwide Arena, Columbus

16 402 diváků

Domácí: 04:35. Ekholm, 22:57. Gross, 32:02. Duchene, 62:12. A. Carrier

Hosté: 08:42. Puljujärvi, 24:22. Nugent-Hopkins, 41:53. Nugent-Hopkins

Domácí: Saros (Lankinen) – Gross, Josi (C), Fabbro, Ekholm (A), A. Carrier, Lauzon – Granlund (A), Novak, F. Forsberg – Duchene, R. Johansen, Co. Smith – Sissons, Glass, Niederreiter – Jeannot, Pärssinen, Trenin.

Hosté: Campbell (S. Skinner) – Ceci, Nurse, Barrie, Kulak, Bouchard, Niemeläinen – Hyman, McDavid (C), Draisaitl (A) – Yamamoto, Nugent-Hopkins (A), Janmark – Puljujärvi, Holloway, Foegele – Ryan, Shore, Kostin.

Luxmore, Markovic – Berg, Murray

Bridgestone Arena, Nashville

17 558 diváků

Domácí: . Rodrigues

Hosté:

Domácí: Georgijev (Francouz) – Makar (A), D. Toews, E. Johnson, Girard, Englund, B. Hunt, MacDonald, MacDermid – Rantanen (A), Compher, Lehkonen – Ničuškin, Newhook, Rodrigues – Cogliano (A), L. O'Connor, Meyers – Kaut.

Hosté: Sorokin (Schneider) – Romanov, Mayfield, Aho, Dobson, Pulock, Salo – Bailey (A), Wahlstrom, Barzal – Lee (C), Beauvillier, Nelson (A) – Parise, Holmström, Pageau – Cizikas, Fasching, M. Martin.

Blandina, Joannette – Smith, Marquis

Ball Arena, Denver

18110 diváků

Domácí: 43:54. Stephenson, 57:39. Re. Smith

Hosté: 21:54. J. Skinner, 27:16. T. Thompson, 33:29. Pilut

Domácí: Hill (L. Thompson) – Martinez, Pietrangelo (A), Hutton, Hague, McNabb, Miromanov – Kessel, Stephenson, Ma. Stone (C) – Re. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Röndbjerg, Leschyshyn, Amadio – W. Carrier, N. Roy, Kolesar.

Hosté: Luukkonen (Cra. Anderson) – Dahlin (A), Samuelsson, Clague, Ljubuškin, Pilut, Fitzgerald – J. Skinner, T. Thompson, Tuch – Quinn, Cozens, Peterka – Mittelstadt, Jost, V. Olofsson – Girgensons (A), Krebs, Okposo (C).

Brenk, Hanson – Mills, Gawryletz

T-Mobile Arena, Las Vegas

Domácí: 21:24. Schmaltz, 27:23. Maccelli

Hosté: 20:49. Caufield, 24:27. Dvorak, 61:08. Hoffman

Domácí: Vejmelka (Ingram) – Gostisbehere, Chychrun, J. Brown, Moser, Stecher, Nemeth, Välimäki – Schmaltz, Boyd, Keller (A) – Crouse (A), Bjugstad, Maccelli – Fischer (A), Hayton, N. Ritchie – Kassian, McBain.

Hosté: Montembeault (Allen) – Guhle, Edmundson, Kovacevic, Harris, Wideman, Xhekaj – Jos. Anderson, Suzuki (C), Caufield – Drouin, Dach, Slafkovský – Hoffman, Dvorak, Dadonov – Armia, Evans, Richard.

Pochmara, Charron – Hughes, Baker

Mullet Arena, Tempe

4 600 diváků

Domácí: 32:24. Michejev

Hosté: 30:25. Kyrou, 33:02. Na. Walker, 38:50. Thomas, 41:07. Kyrou, 49:19. Kyrou

Domácí: S. Martin (Šilovs) – T. Myers, Q. Hughes, L. Schenn, Ekman-Larsson (A), Bear, Burroughs – Boeser, Horvat (C), Michejev – Garland, J. Miller (A), Joshua – Lazar, Pederson, Kuzmenko – Studnicka, Aman, Dries.

Hosté: Binnington (Greiss) – Parayko (A), Leddy, Faulk, Krug, Bortuzzo, Mikkola – Leivo, O'Reilly (C), Saad – Tarasenko (A), B. Schenn, Bučněvič – Kyrou, Thomas, Barbašev – Na. Walker, Acciari, Toropčenko.