Páteční uzávěrka trejdů v NHL nabídla několik zajímavých výměn včetně stěhování Čechů. Ale největší unikát byl k vidění při trejdu mezi týmy Calgary a Arizony. Ty si jako první v historii prohodily dva bratry. Útočník Nick Ritchie putoval do Flames, jeho starší sourozenec Brett Ritchie opačným směrem.
Co by to bylo za trade deadline, kdyby se nestěhoval Vladislav Naměstnikov. V poslední den před uzávěrkou ho vyměnili už počtvrté a vyrovnal novodobý rekord Alana Maye. Tentokrát zamířil do Winnipegu. Nejzajímavějším momentem páteční tradedeadline však stejně byl trejd bráchy za bráchu.
„Řekl jsem Nickovi, že bude mít levné bydlení, půjde zkrátka z jednoho domu do druhého. Jen si promění adresu, ani auta nemusejí převážet,“ poznamenal Bill Armstrong, GM Coyotes. „Myslím, že se to nějak dostalo ven, takže když jsem jim volal, smáli se. Když nic jiného, jsme jedineční. Prostě to tak vyšlo. Získali jsme Nicka a dáme mu příležitost, Brett ji dostane taky. Všechno je někdy poprvé. Je to trochu unikát, a když jsme si o tom s oběma povídali, usmívali jsme se,“ líčil Brad Treliving, manažer Flames.
Nicku Ritchiemu končí dvouletá smlouva, 27letý útočník ji podepsal ještě v Torontu, kam dospěl těsně před loňskou uzávěrkou. Jako desátého hráče v pořadí draftu 2014 si ho vybral Anaheim. Právě tam zažil své nejlepší časy, v útoku nastupoval s Ondřejem Kašem. Později působil ještě v Bostonu. V této sezoně si za 58 zápasů připsal 21bodů (9+12). Kromě něj získalo Calgary ještě zkušeného obránce Troye Stechera.
Brett Ritchie je o dva roky starší než Nick. I jemu končí kontrakt a stane se neomezeným volným agentem. Na účtu má v tomto ročníku 8 bodů (6+2) v 34 utkáních. Původně ho draftoval Dallas ve druhém kole před dvanácti lety. Taky on prošel Bostonem, kde krátce potkal se svým bratrem, když ho vyměnili z Anaheimu.
Jedná se o vůbec první doložitelnou výměnu dvou sourozenců, ale to je asi tak všechno. Flames v poslední době tápou, účelem příchodu Stechera a s Nickem Ritchiem bylo dodat nějaký impuls a posílit na druhotných pozicích. Coyotes zase ve straším bratrovi získali válečného veterána a cestovatele, jenž po zbytek sezony poslouží jako další fígura připravená na střídačce nebo na tribuně.
Do Arizony s Brettem Ritchiem přichází ještě obránce Connor Mackey. Ve čtvrtek klub získal Jakuba Voráčka z Columbusu, jehož další budoucnost je nejistá. Coyotes ztráceli na play off 15 bodů a před uzávěrkou spíš otevřeli výprodej. Už ve středu vyměnili do Ottawy beka Jakoba Chychruna, který o trejd dlouho usiloval. Ofenzivní zadák Shayne Gostisbehere šel do Caroliny, před uzávěrkou putoval útočník Nick Bjugstad do Edmontonu. Mluvilo se rovněž o zájmu o brankáře Karla Vejmelku. Ten však zůstává.
Zprávy ze dne 13. července 2022
Podle informací Scotta Powerse se do Chicaga chystají útočníci Andreas Athanasiou a Max Domi. Detaily jejich smluv dlouho nevyplynuly na povrch, druhý jmenovaný nakonec podepsal roční kontrakt na tři miliony dolarů. Expert Pierre LeBrun doplnil, že stejnou částku dostanou oba hokejisté.
Pětadvacetiletý bek Wyatt Kalynuk, který za předchozí sezonu stihl pouhých pět bezbodových klání v dresu Chicaga, se přesouvá do Vancouveru, kde získal dvoucestnou smlouvu na rok.
Sedmadvacetiletý útočník Curtis Lazar se z Bostonu přesouvá do Vancouveru. Kanadský tým si pojistil služby osmigólového střelce z předchozí sezony na další tři roky. Roční gáže má hodnotu jednoho milionu dolarů.
Zprávy ze dne 12. července 2022
Český útočník Dominik Kubalík po třech sezonách v Chicagu patrně skončí. Jde na trh volných hráčů, i když v průběhu uplynulého ročníku málem přestoupil do Colorada. Více čtěte ZDE >>>

Vedle Dominika Kubalíka se v Chicagu nedočkal kvalifikační nabídky ani útočník Dylan Strome. Obdrželi ji naopak obránce Caleb Jones a centr Philipp Kurashev. Útočníci Henrik Borgström a Brett Connolly byli umístěni na takzvaný waiver list, odkud si je mohou vybrat ostatní týmy NHL. Blackhawks se tak naplno pustili do přestavby týmu. Klub, který vyhrál v letech 2010, 2013 a 2015 Stanley Cup, chyběl letos ve vyřazovacích bojích počtvrté za posledních pět sezon.
Český hokejový útočník Dominik Kubalík končí v Chicagu. Klub NHL mu nenabídne novou smlouvu a on se tak v pondělí stane nechráněným volným hráčem.
Zprávy ze dne 10. července 2022
Podle informací zámořského reportéra Marka Lazeruse je český útočník Dominik Kubalík na cestě ze Chicaga. Třicetigólový střelec ze sezony 2019-20 se vloni propadnul na 15 branek a Blackhawks s ním pravděpodobně nebudou prodlužovat smlouvu. Kubalík by tak v létě musel shánět nové angažmá.
Zprávy ze dne 8. července 2022
Toronto se zbavuje Petra Mrázka! Český gólman, který před minulou sezonou podepsal s Maple Leafs tříletý kontrakt, byl vyměněn do Chicaga. O zájmu Blackhawks a touze kanadského klubu ulehčit místu pod platovým stropem se již dříve spekulovalo. Toronto vedle rodáka z Ostravy poslalo do "Windy City" 25. volbu v prvním kole draftu. Na oplátku získalo výběr v druhém kole draftu z 38. místa.
Zprávy ze dne 24. června 2022
Chicago bude trénovat Luke Richardson, jenž si u Blackhawks odbude premiéru v roli hlavního kouče klubu NHL. Tým, ve kterém působí český útočník Dominik Kubalík, postoupil v uplynulých pěti sezonách do play off pouze jednou v roce 2020. Třiapadesátiletý Richardson nahradí Dereka Kinga, jenž Chicago trénoval jako dočasný kouč po listopadovém odvolání Jeremyho Collitona. Naposledy působil v minulých čtyřech sezonách jako asistent kouče v Montrealu, předtím zastával stejnou pozici v Ottawě a New York Islanders.
Zprávy ze dne 20. června 2022
Útočník Andrej Kuzmenko, jenž byl v uplynulé sezoně v dresu Petrohradu druhým nejproduktivnějším hráčem Kontinentální hokejové ligy, se dohodl na působení u Vancouver Canucks. Šestadvacetiletý forvard by měl oficiálně podepsat smlouvu poté, co se 13. července otevře trh s volnými hráči. Podle svého agenta Dana Milsteina hovořil předtím také se zástupci Edmontonu, Vegas, Caroliny a Nashvillu.
Zprávy ze dne 5. dubna 2022
S bohatou kariérou se oficiálně rozloučí jedna ze slovenských legend NHL. Bývalý útočník Marián Hossa, který hokej nehraje už pět let, ve čtvrtek podepíše jednodenní kontrakt s Chicagem, aby při zápase se Seattlem udělal definitivní tečku za úspěšnými roky v zámoří. V dresu Blackhawks, ve kterém rodák ze Staré Ľubovni vybojoval tři Stanley Cupy, nebude chybět na domácím utkání proti Seattlu. „Jsem nadšený, že můžu skončit jako Blackhawk,“ vzkázal někdejší reprezentant Slovenska fanouškům.
Zprávy ze dne 28. března 2022
Dominik Kubalík popisuje v blogu pro iSport.cz napětí kolem přestupové uzávěrky v NHL V Chicagu nakonec zůstal...: „V hlavě jsem to měl. Bylo to poprvé, co se mě to týkalo a jakmile přišla uzávěrka, nervózní jsem byl dost. První dvě sezony jsem věděl, že nic nebude, a teď to mohlo přijít. Buď zůstanu, nebo odejdu. Moje manželka Klárka pořád říkala, že k ničemu nedojde. Ale pak mi řekla, že byla taky připravená na cokoli.“ Celý blog čtěte ZDE>>>
Zprávy ze dne 18. března 2022
Na trase Chicago - Tampa Bay dochází podle zámořských médií k velké výměně. Blackhawks posílají k úřadujícímu šampionovi NHL kanadského útočníka Brandona Hagela a dvě volby ve čtvrtém kole příštího draftu NHL. Za třiadvacetiletého střelce dostává klub z Windy City od Lightning dvojici forvardů Taylor Raddysh - Boris Katchouk a dva výběry v prvním kole draftu.
Zprávy ze dne 2. března 2022
Čekání je u konce. Chicago po říjnovém vyhození Stana Bowmana již má nového generálního manažera. V klubové historii desátým mužem na této pozici se stal Kyle Davidson (33). Kanadský funkcionář byl už v říjnu původně jmenován dočasným GM, vedení Blackhawks se ale po delším hledání v jiných zámořských klubech rozhodlo pro setrvání někdejšího asistenta GM. „Dnešek je dalším krokem nejen pro mě, ale pro mé kolegy, celou organizaci a fanoušky Blackhawks po celém světě. Jsem odhodlán vybudovat vítězný tým na ledě i mimo něj správným způsobem, tedy zlepšováním našeho vnitřního fungování a úzkou spoluprací se silným týmem lidí při rozhodování,“ uvedl muž, který v Chicagu působí od roku 2010. Věří, že v týmu z Windy City začíná něco nového a fanouškům slíbil spoustu změn.
Zprávy ze dne 25. února 2022
Vedení hokejistů Chicaga povolalo z farmy zpět do prvního týmu Blackhawks českého obránce Jakuba Galvase. Dvaadvacetiletý nováček by tak mohl přidat další k dosavadním pěti startům, které si připsal v probíhající sezoně NHL mezi 11. lednem a 12. únorem. Blackhawks čeká v noci na sobotu domácí souboj s New Jersey.