NHL
Začít diskusi (0)

Páteční uzávěrka trejdů v NHL nabídla několik zajímavých výměn včetně stěhování Čechů. Ale největší unikát byl k vidění při trejdu mezi týmy Calgary a Arizony. Ty si jako první v historii prohodily dva bratry. Útočník Nick Ritchie putoval do Flames, jeho starší sourozenec Brett Ritchie opačným směrem.

Co by to bylo za trade deadline, kdyby se nestěhoval Vladislav Naměstnikov. V poslední den před uzávěrkou ho vyměnili už počtvrté a vyrovnal novodobý rekord Alana Maye. Tentokrát zamířil do Winnipegu. Nejzajímavějším momentem páteční tradedeadline však stejně byl trejd bráchy za bráchu.

„Řekl jsem Nickovi, že bude mít levné bydlení, půjde zkrátka z jednoho domu do druhého. Jen si promění adresu, ani auta nemusejí převážet,“ poznamenal Bill Armstrong, GM Coyotes. „Myslím, že se to nějak dostalo ven, takže když jsem jim volal, smáli se. Když nic jiného, jsme jedineční. Prostě to tak vyšlo. Získali jsme Nicka a dáme mu příležitost, Brett ji dostane taky. Všechno je někdy poprvé. Je to trochu unikát, a když jsme si o tom s oběma povídali, usmívali jsme se,“ líčil Brad Treliving, manažer Flames.

Nicku Ritchiemu končí dvouletá smlouva, 27letý útočník ji podepsal ještě v Torontu, kam dospěl těsně před loňskou uzávěrkou. Jako desátého hráče v pořadí draftu 2014 si ho vybral Anaheim. Právě tam zažil své nejlepší časy, v útoku nastupoval s Ondřejem Kašem. Později působil ještě v Bostonu. V této sezoně si za 58 zápasů připsal 21bodů (9+12). Kromě něj získalo Calgary ještě zkušeného obránce Troye Stechera.

Brett Ritchie je o dva roky starší než Nick. I jemu končí kontrakt a stane se neomezeným volným agentem. Na účtu má v tomto ročníku 8 bodů (6+2) v 34 utkáních. Původně ho draftoval Dallas ve druhém kole před dvanácti lety. Taky on prošel Bostonem, kde krátce potkal se svým bratrem, když ho vyměnili z Anaheimu. 

Jedná se o vůbec první doložitelnou výměnu dvou sourozenců, ale to je asi tak všechno. Flames v poslední době tápou, účelem příchodu Stechera a s Nickem Ritchiem bylo dodat nějaký impuls a posílit na druhotných pozicích. Coyotes zase ve straším bratrovi získali válečného veterána a cestovatele, jenž po zbytek sezony poslouží jako další fígura připravená na střídačce nebo na tribuně. 

Do Arizony s Brettem Ritchiem přichází ještě obránce Connor Mackey. Ve čtvrtek klub získal Jakuba Voráčka z Columbusu, jehož další budoucnost je nejistá. Coyotes ztráceli na play off 15 bodů a před uzávěrkou spíš otevřeli výprodej. Už ve středu vyměnili do Ottawy beka Jakoba Chychruna, který o trejd dlouho usiloval. Ofenzivní zadák Shayne Gostisbehere šel do Caroliny, před uzávěrkou putoval útočník Nick Bjugstad do Edmontonu. Mluvilo se rovněž o zájmu o brankáře Karla Vejmelku. Ten však zůstává.

Zprávy ze dne 3. března 2025

NY Rangers
3. března 2025 · 22:21

Reilly Smith vynechal včerejší utkání proti Predators. Stejný scénář mu Rangers naplánovali i pro dnešní duel s Islanders. Blueshirts se ho totiž snaží vyměnit a nechtějí riskovat případné zranění.

Zprávy ze dne 2. března 2025

NY Rangers
2. března 2025 · 16:41

Do dnešního utkání Rangers proti Predators nenastoupí Reilly Smith. Blueshirts se ho snaží vytrejdovat, a tak nechtějí riskovat jeho zranění.

Zprávy ze dne 1. března 2025

NY Rangers
1. března 2025 · 19:30

Odchodem Ryana Lindgrena to pro Rangers nekončí. Údajně klub z New Yorku nabízí k výměně i útočníka Reillyho Smitha.

NY Rangers
1. března 2025 · 18:41

Jaké jsou podmínky voleb, které Rangers získali? Colorado momentálně vlastní dva výběry ve 2. kole draftu 2025. Původně patřili Hurricanes a Rangers. Do New Yorku pošlou ten lepší z nich. Stejný princip se týká i volby ve 4. kole draftu. Avalanche nyní mají ve vlastnictví svůj původní a Vancouveru.

Zprávy ze dne 25. února 2025

Utah
25. února 2025 · 09:40

Zajímavým zbožím na trhu je Matias Maccelli. Finský útočník byl v neděli pouze zdravým náhradníkem. V Arizoně odehrál povedené dvě sezony, po přesunu do Utahu se však trápí. 24letý útočník má kontrakt do léta 2026 za 3,425 mil. dolarů.

Zprávy ze dne 23. února 2025

Utah
23. února 2025 · 00:06

Zprávy ze dne 26. ledna 2025

NY Rangers
26. ledna 2025 · 08:54

WillBorgen byl v průběhu sezony vytrejdován ze Seattlu k Rangers a pouhých 17 zápasů mu stačilo k tomu, aby si vysloužil nový kontrakt. S vedením Blueshirts se domluvil na 5leté spolupráci, přičemž v platovém stropu bude zabírat 4,1 milionu dolarů. Smlouva začne platit od 1. července.

Zprávy ze dne 19. ledna 2025

NY Rangers
19. ledna 2025 · 02:56

Útočník Jaroslav Chmelař, člen organizace New Yorku Rangers, byl téměř vytrejdován do Vancouveru. Insider Elliotte Friedman prozradil, že Rangers byli velmi blízko k získání J.T. Millera z kanadského týmu. Součástí výměny měli být například Chmelař či A. Sýkora, proto v noci nenastoupili za farmářský tým v AHL. Z trejdu na poslední chvíli ale sešlo. Miller tak prozatím zůstává hráčem Canucks.

Zprávy ze dne 7. prosince 2024

NY Rangers
7. prosince 2024 · 12:51

Ruský hokejový brankář IgorŠesťorkin se podle zámořských médií domluvil s NewYorkRangers na nové smlouvě, díky níž se stane nejlépe placeným gólmanem v historii NHL. Za osm let si vydělá 92 milionů dolarů (2,2 miliardy korun), v průměru 11,5 milionu dolarů (273 milionů korun). Smlouva vstoupí v platnost od příští sezony. Rangers její podpis zatím oficiálně neoznámili.

Zprávy ze dne 9. října 2024

NY Rangers
9. října 2024 · 11:09

Ruský hokejový brankář Igor Šesťorkin podle televizní stanice NHL Network odmítl nabídku týmu New York Rangers, na základě které se mohl stál nejlépe placeným gólmanem v historii NHL. Rangers údajně předložili osmadvacetiletému hráči osmiletou smlouvu s celkovým platem 88 milionů dolarů. Šesťorkin by tím překonal Careyho Price, který v roce 2017 podepsal s Montrealem osmiletou smlouvu s celkovým příjmem nižším o čtyři miliony dolarů.

Zprávy ze dne 21. září 2024

Utah
21. září 2024 · 09:56

Klub z Utahu si pojistil na dalších osm let služby mladého útočníka Dylana Guenthera. Jednadvacetiletý Kanaďan se týmu upsal do roku 2033 a vydělá si celkem 57,14 milionu dolarů (1,28 miliardy korun), tedy 7,14 milionu za sezonu. Guenthera si klub Arizona Coyotes, jenž po letošním přestěhování do Salt Lake City bude hrát v NHL pod názvem Utah Hockey Club, vybral jako celkově devátého na draftu v roce 2021.

Zprávy ze dne 5. září 2024

NY Rangers
5. září 2024 · 19:48

Obránce Marc Staal po 17 sezonách v NHL ukončil kariéru. Sedmatřicetiletý kanadský hokejista bude nyní pracovat jako asistent hráčského rozvoje v New Yorku Rangers. Staal strávil v dresu Rangers prvních 13 sezon v zámořské soutěži a v roce 2014 si s nimi zahrál finále Stanleyova poháru. Také nastupoval za Detroit, Floridu a naposledy v minulém ročníku za Philadelphii.

Zprávy ze dne 31. července 2024

NY Rangers
31. července 2024 · 09:07

Obránce Ryan Lindgren bude v NHL i nadále nastupovat za New York Rangers. Klub na webu oznámil, že s ním podepsal roční smlouvu, která šestadvacetiletému americkému hokejistovi podle médií vynese 4,5 milionu dolarů.

Zprávy ze dne 9. července 2024

Utah
9. července 2024 · 08:48

Útočník Barrett Hayton podepsal novou dvouletou smlouvu s vedením Utahu. Čtyřiadvacetiletý Kanaďan, jenž byl po vypršení předchozího kontraktu chráněným volným hráčem, si díky ní vydělá celkem 5,3 milionu dolarů. Hayton je pětkou draftu z roku 2018, kdy si ho vybrala Arizona, odkud se tým před nadcházející sezonou přestěhoval do Salt Lake City. Kvůli zranění ruky odehrál v minulém ročníku za Coyotes jen 33 zápasů a připsal si deset bodů za tři góly a sedm asistencí. 

Zprávy ze dne 3. července 2024

Důležitý moment
Utah
3. července 2024 · 19:08

V zámoří bude pokračovat Miloš Kelemen! Slovenský útočník se dohodl na prodloužení smlouvy s Utah HC na další rok. Kontrakt je dvoucestný.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů