Téměř hodinu po oficiálním konci přestupů v NHL přišla překvapivá informace: Vítek Vaněček se stěhuje. Byl vyměněn z New Jersey do San Jose. Devils na oplátku získali Kaapa Kähkönena. Český brankář si ovšem na debut v dresu Sharks musí zřejmě počkat až do dalšího ročníku.
New Jersey se v tomto ročníku nedaří. I proto z klubu odešli Tyler Toffoli či Colin Miller. Drtivou část sezony byli na vině především brankáři. Včetně Vítka Vaněčka, který v různých statistikách patřil mezi nejslabší gólmany sezony.
Nebylo překvapením, že Tom Fitzgerald, generální manažer New Jersey, se snažil získat Jacoba Markströma z Calgary, respektive Linuse Ullmarka z Bostonu. Neklaplo to, a tak se zaměřil na plán B. Před uzávěrkou přestupů získal Jake Allena z Montrealu a na závěr právě Kaapo Kähkönena. Sharks v rámci trejdu získali i výběr v 7. kole draftu 2025.
Vaněček v této sezoně naskočil do 32 utkání a vychytal 89 % všech střel. Za svá záda pustil více než 11 gólů navíc oproti očekávání. Horšími hodnotami mezi 93 brankáři ligy disponují pouze Arvid Söderblom (Chicago) a Joonas Korpisalo (Ottawa).
Vaněčkovi trejd může jen prospět. V San Jose budou nároky na jeho výkony výrazně menší, neboť Sharks jsou v přestavbě a ještě minimálně čtyři, pět let budou patřit mezi nejslabší týmy NHL. Hráči, respektive gólmani zde můžou svými výkony v podstatě jen překvapit.
A když chytáte špatně? Nevadí. San Jose bude spíše i rádo, neboť v následujících letech chce draftovat na co nejvyšších příčkách.
Na debut v novém angažmá si ovšem Vítek Vaněček bude muset počkat. A dost možná až do dalšího ročníku. Podle Mike Griera, generálního manažera klubu, je totiž Vaněčkovo zranění vážnější, než se na první pohled zdálo.
V ohrožení je tedy i případná Vaněčkova nominace na blížící se mistrovství světa v Praze.
Kontrakt má Vítek Vaněček podepsaný až do konce června roku 2025 a v platovém stropu zabírá 3,4 milionu dolarů.
Zprávy ze dne 5. června 2025
Novým trenérem hokejistů Bostonu se stal Marco Sturm. Šestačtyřicetiletý německý kouč tak povede i hvězdného českého útočníka Davida Pastrňáka a jeho krajana Pavla Zachu. V aktuální sezoně za Bruins hrál i Jakub Lauko, kterému ale skončila smlouva.

Zprávy ze dne 19. května 2025
O místo v NHL se bude rvát další český brankář! Šimon Zajíček po skvělých výkonech v Litvínově zaujal Boston, který si třiadvacetiletým gólmanem podepsal roční nováčkovský kontrakt za 872 500 dolarů. Rodák z Frýdlantu by se tak mohl u Bruins stát novým spoluhráčem Davida Pastrňáka.
Zprávy ze dne 28. dubna 2025
Na střídačce hokejistů Pittsburghu skončil hlavní kouč Mike Sullivan. Na klubovém webu o tom informoval generální manažer Kyle Dubas, který je zároveň prezidentem hokejových operací Penguins. Sedmapadesátiletý Sullivan vedl klub z Pensylvánie od prosince 2015 a vyhrál s ním dvakrát Stanley Cup.

Zprávy ze dne 19. dubna 2025
U hokejistů Anaheimu Ducks skončil trenér Greg Cronin. Jednašedesátiletý Američan u mužstva, za které hrají také brankář Lukáš Dostál a obránce Radko Gudas, působil dvě sezony, ale nepodařilo se mu ukončit sedmileté čekání na postup do play off NHL. Croninova nástupce klub zatím neoznámil.
Zprávy ze dne 8. března 2025
Pittsburgh prodloužil kontrakt na další sezonu se zadákem Ryanem Sheou za 900 tisíc dolarů.