Téměř hodinu po oficiálním konci přestupů v NHL přišla překvapivá informace: Vítek Vaněček se stěhuje. Byl vyměněn z New Jersey do San Jose. Devils na oplátku získali Kaapa Kähkönena. Český brankář si ovšem na debut v dresu Sharks musí zřejmě počkat až do dalšího ročníku.
New Jersey se v tomto ročníku nedaří. I proto z klubu odešli Tyler Toffoli či Colin Miller. Drtivou část sezony byli na vině především brankáři. Včetně Vítka Vaněčka, který v různých statistikách patřil mezi nejslabší gólmany sezony.
Nebylo překvapením, že Tom Fitzgerald, generální manažer New Jersey, se snažil získat Jacoba Markströma z Calgary, respektive Linuse Ullmarka z Bostonu. Neklaplo to, a tak se zaměřil na plán B. Před uzávěrkou přestupů získal Jake Allena z Montrealu a na závěr právě Kaapo Kähkönena. Sharks v rámci trejdu získali i výběr v 7. kole draftu 2025.
Vaněček v této sezoně naskočil do 32 utkání a vychytal 89 % všech střel. Za svá záda pustil více než 11 gólů navíc oproti očekávání. Horšími hodnotami mezi 93 brankáři ligy disponují pouze Arvid Söderblom (Chicago) a Joonas Korpisalo (Ottawa).
Vaněčkovi trejd může jen prospět. V San Jose budou nároky na jeho výkony výrazně menší, neboť Sharks jsou v přestavbě a ještě minimálně čtyři, pět let budou patřit mezi nejslabší týmy NHL. Hráči, respektive gólmani zde můžou svými výkony v podstatě jen překvapit.
A když chytáte špatně? Nevadí. San Jose bude spíše i rádo, neboť v následujících letech chce draftovat na co nejvyšších příčkách.
Na debut v novém angažmá si ovšem Vítek Vaněček bude muset počkat. A dost možná až do dalšího ročníku. Podle Mike Griera, generálního manažera klubu, je totiž Vaněčkovo zranění vážnější, než se na první pohled zdálo.
V ohrožení je tedy i případná Vaněčkova nominace na blížící se mistrovství světa v Praze.
Kontrakt má Vítek Vaněček podepsaný až do konce června roku 2025 a v platovém stropu zabírá 3,4 milionu dolarů.
Zprávy ze dne 13. července 2022
Naposledy před rokem a půl okusil zadák Dennis Gilbert kouzlo kanadsko-americké NHL. Nyní by o ni mohl zabojovat znovu. Calgary s ním podepsalo dvouletou, jednocestnou smlouvu. Informovala o tom agentura, která hráče zastupuje.
Centr Kevin Rooney, působící celou dosavadní kariéru v New Yorku (nejprve u Rangers, následně v kádru New Jersey), okusí kanadské angažmá. Calgary s ním vyjednalo dvouletou smlouvu na 1,3 milionu dolarů ročně.
Zdá se, že spojení mezi Calgary a útočníkem Johnnym Gaudreauem je u konce. Americký pointmaker, jenž má za sebou mimořádně povedený ročník v NHL, měl podle zámořských médií oznámit vedení Flames, že odmítá prodloužit smlouvu. V kanadském klubu přitom dosavadní opoře nabízeli rekordní osmiletý kontrakt s ročním platem 10 milionů dolarů. Osmadvacetiletého rodáka ze Salemu to ale neobměkčilo. Chce pryč. „Je to přinejmenším hodně neuspokojivý den. Pevně věřím, že jsme nemohli udělat nic víc,“ prozradil rozmrzele GM Calgary Brad Treliving. Gaudreau se tak zřejmě opravdu stane nejžádanějším zbožím na trhu volných hráčů NHL. Dost se spekuluje o tom, že je váben New Jersey.
Zprávy ze dne 16. května 2022
Adam Klapka z Liberce podepsal jako nedraftovaný volný hráč v NHL dvouletou nováčkovskou smlouvu s Calgary!
Zprávy ze dne 21. března 2022
Americký útočník Ryan Carpenter putuje z Chicaga do Calgary za volbu v 5. kole draftu 2024.