NHL
Vstoupit do diskuse (2)

Téměř hodinu po oficiálním konci přestupů v NHL přišla překvapivá informace: Vítek Vaněček se stěhuje. Byl vyměněn z New Jersey do San Jose. Devils na oplátku získali Kaapa Kähkönena. Český brankář si ovšem na debut v dresu Sharks musí zřejmě počkat až do dalšího ročníku.

New Jersey se v tomto ročníku nedaří. I proto z klubu odešli Tyler Toffoli či Colin Miller. Drtivou část sezony byli na vině především brankáři. Včetně Vítka Vaněčka, který v různých statistikách patřil mezi nejslabší gólmany sezony.

Nebylo překvapením, že Tom Fitzgerald, generální manažer New Jersey, se snažil získat Jacoba Markströma z Calgary, respektive Linuse Ullmarka z Bostonu. Neklaplo to, a tak se zaměřil na plán B. Před uzávěrkou přestupů získal Jake Allena z Montrealu a na závěr právě Kaapo Kähkönena. Sharks v rámci trejdu získali i výběr v 7. kole draftu 2025.

Vaněček v této sezoně naskočil do 32 utkání a vychytal 89 % všech střel. Za svá záda pustil více než 11 gólů navíc oproti očekávání. Horšími hodnotami mezi 93 brankáři ligy disponují pouze Arvid Söderblom (Chicago) a Joonas Korpisalo (Ottawa).

Vaněčkovi trejd může jen prospět. V San Jose budou nároky na jeho výkony výrazně menší, neboť Sharks jsou v přestavbě a ještě minimálně čtyři, pět let budou patřit mezi nejslabší týmy NHL. Hráči, respektive gólmani zde můžou svými výkony v podstatě jen překvapit.

A když chytáte špatně? Nevadí. San Jose bude spíše i rádo, neboť v následujících letech chce draftovat na co nejvyšších příčkách.

Na debut v novém angažmá si ovšem Vítek Vaněček bude muset počkat. A dost možná až do dalšího ročníku. Podle Mike Griera, generálního manažera klubu, je totiž Vaněčkovo zranění vážnější, než se na první pohled zdálo.

V ohrožení je tedy i případná Vaněčkova nominace na blížící se mistrovství světa v Praze.

Kontrakt má Vítek Vaněček podepsaný až do konce června roku 2025 a v platovém stropu zabírá 3,4 milionu dolarů.

Zprávy ze dne 20. září 2022

Důležitý moment
Colorado
20. září 2022 · 18:26

Nathan MacKinnon se za rok stane největším boháčem v historii NHL! Hvězdný kanadský útočník, který Coloradu výrazně pomohl k zisku Stanley Cupu, podepsal s vedením Avalanche s předstihem novou osmiletou smlouvu. Od sezony 2023/24 si přijde na neuvěřitelných 12,6 milionu dolarů ročně.

Zprávy ze dne 18. srpna 2022

Důležitý moment
Colorado
18. srpna 2022 · 11:08

V organizaci Colorado Avalanche doplní Pavla Francouze další český gólman. Lukáš Pařík se dohodl na roční smlouvě s farmou letošního vítěze Stanley Cupu v AHL. Jednadvacetiletý rodák z Neratovic si v dresu Colorado Eagles zahraje s útočníkem Martinem Kautem. Doposud působil někdejší juniorský reprezentant v partnerských týmech Los Angeles Kings, kterými byli před třemi roky draftován ve 3. kole z 87. místa.

Zprávy ze dne 17. července 2022

Colorado
17. července 2022 · 18:40

Zpátky za moře, pardubická cesta padla. Lukáš Sedlák si plácnul s Coloradem, kde si chce vybojovat místo v sestavě. „Nebudu nervózní, nebudu se bát hrát, abych něco nepokazil a nevypadl kvůli tomu ze sestavy,“ těší se český útočník. ROZHOVOR čtěte ZDE>>>

 

Zprávy ze dne 15. července 2022

Colorado
15. července 2022 · 19:06

Novým přírůstkem na soupisce posledních vítězů Stanley Cupu je obránce Brad Hunt. S Coloradem se domluvil na dvouleté spolupráci, finanční okolnosti smlouvy tým z Denveru nezveřejnil.

Zprávy ze dne 13. července 2022

Colorado
13. července 2022 · 20:30

Důležitý muž posledního tažení Colorada za Stanley Cupem Artturi Lehkonen se dočkal nové smlouvy. V Denveru bude v následujících pěti letech pobírat 4,5 milionu dolarů ročně. 

Vstoupit do diskuze (2)

Doporučujeme

Články z jiných titulů