Jakub Petr bere do Finska silnou sestavu
TOP VIDEA
Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop
Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem
VŠECHNA VIDEA ZDE

V takové síle už se do prosince nesejdou. Na srazu chyběl jen omluvený Pavel Zacha, jinak se sešli všichni. Česká hokejová dvacítka odletěla na týdenní soustředění do finského Vierumäki, kde se dvakrát střetne i s domácím výběrem aktuálních mistrů světa. Tým trenéra Jakuba Petra má poslední šanci zatrénovat si v nejoptimálnější možné sestavě, další příležitost se naskytne až před mistrovstvím světa v Kanadě.„Trenér vybral nejsilnější možný kádr, hráče, s nimiž se počítá a kteří mají velkou šanci jet na šampionát. Naději mají všichni, tohle je ale jádro, které jsme měli dřív už v osmnáctkách. Zároveň však zkoušíme i některé mladší hráče (Zadina, Kvasnička). Kádr bude širší, další hráči budou mít šanci si vybojovat místo během sezony. Kromě Pavla Zachy, který se řádně omluvil, jsou všichni v týmu. Mají velkou šanci jet na šampionát, je to víceméně jádro, které jsme dřív měli už v osmnáctkách,“ vylíčil manažer Milan Hnilička.

„Upustili jsme od kempu ve formě, v jaké proběhl před rokem v Kravařích, kdy byla spousta hráčů na různých rozvojových kempech, nedávalo to až tak smysl,“ připomněl hlavní kouč Jakub Petr. „Tohle soustředění bude mít trošku jinou tvář s tím, že od prvního tréninku bude každé cvičení směřovat do systémových věcí, zatímco v minulých letech jsme se věnovali individuálním dovednostem. Po kempu ve Finsku taky plno hráčů odletí do zámoří a potkáme se s nimi až 13. prosince v Kanadě před mistrovstvím světa. Hráči by měli vědět, co je ten náš playbook, a umět se k tomu vrátit, až budeme zase pohromadě,“ dodal.

Z hráčů působících v zámořských soutěžích se řádně omluvil útočník Pavel Zacha, na čtvrteční sraz ve Velkých Popovicích jich dorazilo rovných deset. Navíc obránce Filip Hronek nedávno podepsal smlouvu s Detroitem. Na soustředění si v intenzivní, dvoufázové přípravě budou zažívat herní systém, kterého se dvacítka hodlá držet. V klubech jim pak mezitím můžou vštěpovat třeba něco zcela jiného. Ale až se do juniorské reprezentace případně vrátí, až tak dramatická změna by to pro ně být neměla.

„Ti kluci nás znají, spousta z nich byla na mistrovství světa, prošli osmnáctkou, sedmnáctkou, zůstáváme s nimi v kontaktu. Chceme opět razit spíš aktivní hokej, na přesilovky a oslabení bude taky dost času. Ale zásadní je, jak se chceme herně prezentovat. A v tomhle věku by pro hráče neměl být problém přepnout,“ podotkl kouč Petr.

Poté, co krachla účast na silně obsazeném turnaji v Lake Placid, byla jednou z variant hrát dvakrát doma proti Rusku. Jakmile se však objevila možnost vyrazit do země mistrů světa dvacetiletých i osmnáctiletých, český výběr jí využil. S Finskými vrstevníky se čeští mladíci střetnou 26. a 27. července. Soupeř by měl být rovněž v plné sestavě. Následně totiž letí právě na turnaj do USA. Připravovat se rovněž bude ve Vierumäki, „Je to parádní destinace, budeme se tam potkávat, což je výzva pro kluky a pro nás taky,“ pochvaloval si Jakub Petr, jehož tým se ve finském středisku připravoval na šampionát na sklonku minulého roku.

Novou posilou realizačního týmu se stal Jiří Dopita. Olympijský vítěz a trojnásobný mistr světa trénoval Olomouc a naposledy Třinec. Od nové sezony působí ve Vsetíně, současně se stal asistentem u dvacítky a jako hlavní trenér povede reprezentaci do 19 let. A tak po soustředění ve Vierumäki odletí rovnou do Drážďan, kde ho čeká turnaj s o rok mladším výběrem.

„Je parádní, že se to propojilo, tím to dostalo další náboj. Je tam dost kluků, kteří pojedou na Turnaje čtyř do Hodonína (srpen) a do Švédska (listopad) a každý má šanci, je dobře, že je můžeme sledovat všechny. Navíc jsme na mistrovství světa byli jedním z posledních týmů, který vedli jen dva trenéři. Takhle obsáhneme víc věcí, úkoly si rozdělíme, není to jen one man show Jakuba Petra, každý bude zodpovědný za určité věci. Petr Svoboda řeší hru beků a oslabení, Jirka Dopita dostane taky svůj díl. Loni nám pomáhal Pavel Patera, on s námi bude dlouhodobě, takhle úzkou spolupráci jsme potřebovali,“ uzavřel trenér dvacítky Petr.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze