První prohra na Hlinka Gretzky Cupu. Osmnáctka podlehla Finsku

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Čeští hokejisté ve druhém utkání Světového poháru hráčů do 18 let prohráli. Svěřenci trenéra Jakuba Petra dnes v Břeclavi podlehli 3:4 po samostatných nájezdech Finsku.

Domácí v normální hrací době dvakrát prohrávali. Na 1:1 vyrovnal v přesilové hře Šimon Slavíček a poté za stavu 1:2 ve třetí třetině otočili skóre dvěma slepenými góly Dominik Rymon a Eduard Šalé.

Finsko však dokázalo díky druhé brance Aleksanteriho Kaskimäkiho v zápase srovnat, a když v prodloužení gól nepadl, rozhodovaly nájezdy. Z českého týmu proměnil pouze Jakub Hujer, za hosty uspěli Joakim Kemell a Otto Salin.

Český tým je před závěrečným kolem základní skupiny o dva body druhý za Ruskem, proti kterému nastoupí ve středu. Sborná je zatím suverénní, když na výhru 5:2 nad Finskem dnes navázala vítězstvím 9:2 nad Švýcarskem.

Výsledky Hlinka Gretzky Cup hokejistů do 18 let

Skupina A (Břeclav):
ČR - Finsko 3:4
po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 2:2 - 0:0)
Branky: 39. Slavíček, 47. Rymon, 48. Šalé - 26. a 54. Kaskimäki, 41. Nyman, roz. nájezd Salin.

Švýcarsko - Rusko 2:9 (0:0, 0:6, 2:3).

Skupina B (Piešťany):
Švédsko - USA 5:3 (1:3, 2:0, 2:0), Slovensko - Německo 12:2 (5:1, 4:0, 3:1).

0

MS hokej 2024 ONLINE - Mistrovství světa v ledním hokeji

Program Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v ledním hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.