12. května 2014 • 22:04

Češi zvládli ožít, ale srážely je časté fauly. S Kanadou prohráli 3:4

0
SESTŘIH: Slavia - Baník 5:0. Kanonáda na úvod nadstavby, zářili Schranz a Chytil
Slavia - Baník: Jurásek krásně prostřelil Markoviče, 5:0!

Čeští hokejisté poprvé na mistrovství světa zůstali bez bodu. S Kanadou prohráli 3:4 v zápase, ve kterém ukázali dvě rozdílné tváře. Na konci druhé třetiny prohrávali už 1:4, ve třetí třetině se pak skvěle vzchopili a Hertl snižoval na rozdíl jednoho gólu. Další zápas v základní skupině A čeká národní mužstvo ve středu od 16:45 proti Itálii. Utkání jsme sledovali i s ohlasy redaktorů Sportu na sociálních sítích  ONLINE na iSport.cz.

Hosté: 09:56. Ward, 23:22. Turris, 36:07. MacKinnon, 36:24. Rielly

Domácí: Jakub Kovář (37. Salák) – Kindl, Němec, Ševc, Vitásek, Zámorský, Kolář, Jordán – Hertl, Rolinek (C), Jágr – Červenka, Sobotka, Klepiš – Novotný, Hudler, Sekáč – Zaťovič, Jan Kovář, Petružálek. Trenér: Vladimír Růžička.

Hosté: Reimer (Scrivens) – Coburn, Myers, Bieksa (C), Garrison, Ellis, Gudbranson, Rielly – Schenn, Burrows, MacKinnon – Turris, Read, Chimera – Hodgson, Brouwer, Kadri – Huberdeau, Monahan, Ward, Scheifele. Trenér: Dave Tippett.

Brueggemann (GER), Bulanov (RUS) – Raming (RUS), Suominen (FIN)

Hala Čižovka, Minsk

ONLINE: Česko - Kanada ZDE>>>

Do zápasu vstoupil lépe český tým. Reimer měl práci ve čtvrté minutě po střelách beků Koláře a Zámorského, vzápětí se ocitl sám před kanadskou brankou Sekáč a po blafáku trefil levou tyči. Novotný o několik vteřin později zamířil téměř od modré čáry do břevna. V šesté minutě se už Češi dočkali. Kanaďané ztratili puk ve středním pásmu, Klepiš našel Sobotku , ten volného Červenku , který už gólmana Toronta překonal.

Češi se ubránili při vyloučení Jana Kováře, ale v polovině úvodní části bylo vyrovnáno. Puk získal v rohu Monahan, nabil mezi kruhy Wardovi a ten zamířil nekompromisně pod horní tyč. Další nebezpečný pokus vyslal na českého brankáře ve 14. minutě Turris. Růžičkův výběr, který v úvodní dvacetiminutovce přestřílel soupeře 13:4, mohl udeřit před pauzou, kdy po akci Novotného zakončoval Sekáč.

Alexandr Ovečkin proti USA předvedl, jak se proměňuje trestné střílení.

V druhém dějství byli výrazně aktivnější na střely Kanaďané (11:3) a ve 24. minutě strhli vedení na svou stranu. Unikajícího Reada ještě stihl zbrzdit Jordán, ale puk se dostal k osamocenému Turrisovi, který uklidil puk do branky. Při Sekáčově trestu měli šance Hodgson a MacKinnon.

Češi ustáli i další oslabení za špatné střídání a pak v jejich první přesilovce nevedl k vyrovnání Klepišův pokus ani Sobotkova dorážka.

V 35. minutě Jan Kovář zasáhl hokejkou do obličeje Bieksu a sudí Brüggemann s Bulanovem českého útočníka vyloučili na pět minut a do konce utkání. A Kanaďané dvakrát udeřili. V 37. minutě po Ellisově ráně odpálil z brankoviště Kolář puk jen k MacKinnonovi, který zamířil do odkryté branky. Za 17 vteřin se trefil od modré čáry přes Burrowsovu clonu Rielly.

Jakuba Kováře nahradil v brance Salák , který vzápětí dostal trest za hrubost, ale ve dvouminutovém oslabení tří proti pěti už Růžičkův výběr odolal. V pokračující výhodě měl ještě možnost Ward.

V závěrečné části se český tým ještě neprosadil při MacKinnonově trestu, ale v 53. minutě po kombinaci s Hudlerem prostřelil téměř od modré čáry Reimera mezi betony Novotný. Za 49 vteřin při Garrisonově vyloučení upravil na rozdíl jediné branky bekhendovou dorážkou Jágrovy střely Hertl .

Při tlaku v 57. minutě se dvakrát dostal před Reimera k dorážkám Jágr, ale neprotlačil puk za jeho záda. Následně trefil hokejkou do helmy Chimeru a šel pykat. Snahu o závěrečný tlak sebralo také 25 sekund před koncem Hudlerovo vyloučení.

ČR - Kanada 3:4 (1:1, 0:3, 2:0)

Branky a nahrávky: 6. Červenka (Sobotka, Klepiš), 53. Novotný (Hudler), 53. Hertl (Jágr) - 10. Ward (Monahan, Huberdeau), 24. Turris (Read, Chimera), 37. MacKinnon (Ward, Ellis), 37. Rielly (Bieksa). Rozhodčí: Brüggemann (Něm.), Bulanov - Raming (oba Rus.), Suominen (Fin.). Vyloučení: 6:3, navíc Jan Kovář (ČR) 5 min. a do konce utkání: Využití: 1:2. Diváci: 6000.

Česko: Jakub Kovář (37. Salák) - Němec, Kindl, Vitásek, Ševc, Zámorský, Kolář II, Jordán - Jágr, Hertl, Rolinek - Červenka, Sobotka, Klepiš - Sekáč, Novotný, Hudler - Petružálek, Jan Kovář, Zaťovič. Trenéři: Vladimír Růžička, Ondřej Weissmann a Jaroslav Špaček.

Kanada: Reimer - Bieksa, Garrison, Myers, Coburn, Gudbranson, Ellis, Rielly - Read, Turris, Chimera - MacKinnon, B. Schenn, Burrows - Kadri, Brouwer, Hodgson - Ward, Monahan, Huberdeau, Scheifele. Trenéři: Dave Tippett, Peter DeBoer a Paul Maurice.

3. třetina

60:00 Česko - Kanada 3:4 - zápas skončil.

53:00 Česko - Kanada 3:4 - GÓL. A teď jsou na koni Češi. Tomáš Hertl snížil už na rozdíl jediného gólu.

52:11 Česko - Kanada 2:4 - GÓL. Jiří Novotný ještě dává českému týmu naději a snižuje.

47:03 Česko - Kanada 1:4. Čeští hokejisté si po delší době zahrají přesilovku. Vyloučený je Kanaďan MacKinnon.

40:01 Česko - Kanada 1:4. Začala třetí třetina.

2. třetina

40:00 Česko - Kanada 1:4. Konec druhé třetiny.

36:24 Česko - Kanada 1:4 - GÓL. A další pohroma. Morgan Rielly přidává druhý gól v rychlém sledu. Češi střídají brankáře - Kovář odchází z ledu, nastupuje Salák.

36:07 Česko - Kanada 1:3 - GÓL. Češi se neubránili. Nathan McKinnon doráží puk vyražený Kovářem.

34:49 Česko - Kanada 1:2. Jan Kovář je vyloučený na 5 minut + do konce utkání. Čepelí hokejky zasáhl do obličeje kanadského kapitána Kevina Bieksy.

23:22 Česko - Kanada 1:2 - GÓL. Přestože jsou Češi střelecky aktivnější, do vedení jde poprvé Kanada. Trefil se Kyle Turris.

20:01 Česko - Kanada 1:1. Začala druhá třetina.

1. třetina

20:00 Česko - Kanada 1:1. Konec první třetiny.

9:56 Česko - Kanada 1:1 - GÓL! Joel Ward vyrovnal a drží si průměr jednoho gólu na zápas. Proti Česku se trefil už potřetí na šampionátu.

5:55 Česko - Kanada 1:0 - GÓL! A skvělý úvod je korunovaný gólem, o který se postaral Roman Červenka.

5:00 Česko - Kanada 0:0. Ale český tým už dvakrát trefil tyčku kanadské branky. Začátek zápasu je opět velmi vydařený - podobně jako včera proti Švédsku.

0:01 Česko - Kanada 0:0. Zápas začal.

Před zápasem

V "české" skupině A se zatím překvapivě vede dobře Francouzům, kteří porazili odpoledne Slovensko 5:3 a mají o dva body víc než český tým. VÍCE ZDE>>>

0

Mistrovství světa v hokeji ONLINE

Program Nominace Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20 České hokejové hry 2024

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.