18. května 2016 • 09:52

Kouč Slováků po konci na MS: Žasl jsem, kolik zloby a intrik se šíří

Autor:
TOP VIDEA
Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu! Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu!
Sparta - Mountfield HK: To byl bodyček! Rozhodčí poslal k zemi Kukumberga Sparta - Mountfield HK: To byl bodyček! Rozhodčí poslal k zemi Kukumberga
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vystoupení na mistrovství světa se mu nehodnotilo zrovna dobře. Po výhře nad USA 3:2 v prodloužení skončili hokejisté Slovenska na šampionátu opět před bramami play off a kouč Zdeno Cíger varoval, že pokud se situace ve slovenském hokeji nezačne urychleně řešit, může být realitou spíš sestup z elitní skupiny, než boje o medaile. Pohovořil také o leckdy neúnosném tlaku.„Všichni jsme to vnímali, zažili jsme probdělé noci,“ přiznal Cíger. „Občas si říkám, kdo po tom všem bude chtít přijet reprezentovat,“ zamýšlel se slovenský kouč, který se v této sezoně snažil zahladit spor mezi hráči z NHL a vedením slovenského svazu.

„Hodně lidí si neumí představit, jaká je to zodpovědnost. Žasl jsem nad tím, kolik hněvu, nenávisti, zloby a intrik se šíří,“ popisoval Cíger tlak okolí, se kterým se prý Slováci na šampionátu nedokázali pořádně srovnat.

Nakonec ale hráli o postup do čtvrtfinále do poslední chvíle. „Před zápasem jsem jim říkal: Pojďme si to konečně užít! Jsem rád, že to tak konečně bylo. Myslím, že to bylo vidět,“ potěšilo alespoň trochu Cígera, že jeho svěřenci sehráli s USA napínavý zápas. Vedli, pak dokázali srovnat na 2:2, vítězný gól ale přišel až v prodloužení, což bylo na postup málo.

Program MS v hokeji 2016: čtvrtfinále, semifinále, finále najdete ZDE »

Pro bývalého hráče New Jersey Devils, Rangers či Edmontonu to byla na MS premiéra v pozici trenéra. A prožíval ji prý těžko.

„Určitě bych byl radši, kdybychom skončili výš, ale všechno zlé je pro něco dobré. Musíme se zabývat situací ve slovenském hokeji, a to nemluvím jen o reprezentaci. Musí se řešit mládež, abychom měli nějaké pokračovatele. Jinak budeme těžko konkurovat jiným týmům,“ ví dobře Cíger, který odmítl spekulovat, jestli ve funkci zůstane.

Vše o MS v hokeji 2016 najdete ZDE »

VIDEO | Podívejte se na sestřih zápasu Slovensko - USA


Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze