19. května 2016 • 22:00

Zklamaný Červenka: Že jsme hráli hezký hokej? O to prohra bolí víc

Autor: ,
TOP VIDEA
Legendární Hašek o Francouzovi: Vždycky se mi líbilo, jak chytá Legendární Hašek o Francouzovi: Vždycky se mi líbilo, jak chytá
LIGA NARUBY: Rosického sako, tanec s ježkem a žvýkačka, která nezaskočí LIGA NARUBY: Rosického sako, tanec s ježkem a žvýkačka, která nezaskočí
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští hokejisté na mistrovství světa v Moskvě neprohráli ani jeden z osmi zápasů v normální hrací době, přesto budou chybět v bojích o medaile. Podle útočníka Romana Červenky je čtvrtfinálové vyřazení s USA po samostatných nájezdech o to horší, že národní tým podával dobré výkony."Po hokeji, který jsme tady hráli, je to obrovské zklamání. My jsme ale čekali, že přijde čtvrtfinále a bude to těžké. Nikdo z nás si nemyslel, že budeme jasně v semifinále. I když Američané skončili ve skupině čtvrtí, tak to byl těžký soupeř. Bez ohledu na to, že tady mají mladé hráče. Mají velkou základnu. Nechci se ale teď na nic vymlouvat," řekl Červenka novinářům po utkání.

Český tým s řadou nováčků na MS v Moskvě porazil domácí Rusko i Švédsko a trochu nečekaně vyhrál základní skupinu. Navíc se prezentoval sympatickými výkony.

VIDEO: Sestřih utkání Česko - USA

"Přesně, o to je to horší. Sebevědomí u všech stouplo a věřili jsme, že můžeme dojít daleko. Víme, jak to v play off je. Vyhraješ dvakrát na penalty a jsi ve finále. Bohužel nás první penalty zastavily a končíme. Rozhodují maličkosti," podotkl nejlepší hráč uplynulé extraligové sezony.

Mistr světa z roku 2010 ale zároveň poukázal na skutečnost, že "hezký" hokej často úspěch nezaručuje. "Lepší je hrát jako v Německu, když to řeknu blbě, špatně, dostat se do finále a vyhrát. Jak už jsem říkal, pak je to horší a zklamání je větší," poukázal Červenka na zkušenosti z šampionátu před šesti lety, kde se Čechům dlouho nedařilo a tvrdě bojovali o samotný postup do play off.

Na tým dolehla důležitost utkání

Proti Američanům na české hráče podle něj trochu dolehla důležitost utkání. "Potřebovali bychom dnes nějaký šťastnější gól, aby se tam odrazila nějaká střela. Možná jsme byli trochu nervóznější s ohledem na stav. Možná na nás dolehl tlak zápasu. Těžko říct. Nějaké šance tam byly," konstatoval.

Výkon soupeře ale ocenil. "Američané dobře bruslili, ze začátku jich byl plný led. Po chvilce jsme se s tím srovnali, ale chyběl nám kousíček, abychom se dostali do brejků. Myslím, že jich mohlo být více. I když dobře bruslili, tak dost propadali nebo mohli propadat. Nám ale chyběla finální přihrávka, abychom šli dva na jednoho nebo sami na branku," uvedl Červenka. Dalším problémem českého mužstva podle něj byla nízká produktivita v přesilových hrách.

720p 480p 360p 240p
Experti o Vůjtkovi: Složil dobrý tým a vnesl do něj klid

Vše o MS v hokeji čtěte zde >>>

Reprezentační tým v současné podobě má ale podle něj před sebou úspěšnou budoucnost. "Je tady hodně mladých kluků a stoprocentně si myslím, že potenciál i budoucnost v národním týmu je. I v současné partě. Když budou všichni jezdit, budou zdraví, tak šance na medaile v dalších letech budou," věří Červenka. Nyní si chce od hokeje trochu odpočinout.

"Asi bude nějakou dobu trvat, než na to zapomeneme, ale přijedeme domů k rodinám... Zklamání je velké, ale je to hokej, tak je potřeba se na to dívat," dodal.

720p 480p 360p 240p
Experti o trenéru Vůjtkovi: Složil dobrý tým a vnesl do něj klid

720p 480p 360p 240p
Experti po vyřazení: Odcházíme se vztyčenou hlavou

720p 480p 360p 240p
Experti o budoucnosti českého hokeje: Musíme něco změnit v mládeži

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze