TOP VIDEA
NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka zářil i přes čtyři inkasované góly NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka zářil i přes čtyři inkasované góly
Real Madrid - Deportivo: Ronaldo dostal kopačkou do obličeje a tekla krev. Tvář si kontroloval v telefonu Real Madrid - Deportivo: Ronaldo dostal kopačkou do obličeje a tekla krev. Tvář si kontroloval v telefonu
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z MOSKVY | Venku pod mrakem, pršelo. Jak symbolické. Za ponurého počasí dneska ráno vyjeli čeští hokejisté z hotelu Crowne Plaza na letiště. Pak směr Praha. S ponurou náladou. I když odehráli po herní stránce skvělý turnaj, čtvrteční prohra ve čtvrtfinále jim pořádně zkazila náladu. „Ještě je krátká doba, aby to odeznělo,“ řekl za všechny asistent Josef Jandač, jenž se po plánovém konci Vladimíra Vůjtka stává novým hlavním trenérem.Na hráčích bylo vidět, jak jsou přepadlí. Tak moc chtěli dneska trénovat před zítřejším semifinálovým zápasem. Místo toho se museli sbalit. V půl deváté místního času odjížděl autobus na letiště.

„Ještě jsme to v noci s Vláďou (Vůjtkem) a dalšími trenéry rozebírali. Bavili jsme se o celém turnaji. Dostali prostor mladí kluci, kteří v žádném případě nezklamali. Naopak. Hlavně z jejich přístupu jsme nadšení. Věřím, že v tom budou pokračovat. Ale je třeba zlomit tyhle klíčové zápasy,“ vykládal Jandač předtím, než stejně jako ostatní popadl kufr a naložil ho do přistaveného busu.

720p 480p 360p 240p
Josef Jandač převezme po Vladimíru Vůjtkovi národní tým

Ten s policejním doprovodem odjel na letiště Šeremeťjevo. Odtud směr Praha. Sice s respektem za poctivě odmakanou práci. Ale bez fanfár. Medailový sen končí, čeští hokejisté čekají na placku ze šampionátu od roku 2012. Zlato naposledy brali v roce 2010 v Německu.

Jandače teď čeká do konce týdne zásadní úkol: doplnit nominaci na Světový pohár. Čeká se hlavně na rozhodnutí Jaromíra Jágra. S ním je v kontaktu generální manažer Martin Ručinský a idol s číslem 68 by měl co nejdříve říct konečné slovo.

„Podle toho se potom rozhodneme, co dál,“ přiznal nový hlavní kouč. Zbývající jména musí realizační tým nahlásit do 27. května.

Zároveň přiznal, že někteří hráči si výrazně řekli o to, aby s nimi pro Světový pohár vážně počítal. Na doplňující dotaz uvedl, že se jedná především o tři obránce. Michal Kempný už v týmu je v první várce. Takže o kom dalším je řeč? To nechtěl Jandač konkretizovat. Dá se ale tušit, že by to mohli být Tomáš Kundrátek, Michal Jordán a potom Jakub Jeřábek.

Mluvil rovněž o tom, že se ještě pokusí mluvit s Vladimírem Vůjtkem o jeho možném setrvání v realizačním týmu i pro Světový pohár. I když sám odcházející kouč to po včerejším utkání vyloučil. "Uvidíme, nechci to řešit v emocích," dodal Jandač.

Vše o mistrovství světa 2016 čtěte zde >>>

Tomáš Zohorna míří do odletové hal
Tomáš Zohorna míří do odletové hal

720p 480p 360p 240p
Experti o Vůjtkovi: Složil dobrý tým a vnesl do něj klid

720p 480p 360p 240p
Experti o budoucnosti českého hokeje: Musíme něco změnit v mládeži

720p 480p 360p 240p
Experti po vyřazení: Odcházíme se vztyčenou hlavou

Dres, kšiltovka, křik! Takhle fandí maminka Davida Pastrňáka

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze