MS v hokeji 2016 | MS v hokeji 2016. Hráči z extraligy ukázali cestu, řekl Rulík | iSport.cz
20. května 2016 • 04:59

Hráči z extraligy ukázali cestu. A potřebujeme víc Pastrňáků, řekl Rulík

Autor: mto
TOP VIDEA
MOMENTY VÍKENDU: Selhání Sparty, první prohra Slavie, dařilo se Julišovi MOMENTY VÍKENDU: Selhání Sparty, první prohra Slavie, dařilo se Julišovi
Bohemians - Slavia: Šílené kiksy sešívané obrany potrestal Vodháněl, 1:0! Bohemians - Slavia: Šílené kiksy sešívané obrany potrestal Vodháněl, 1:0!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Omluvenky a s nimi spojený nedostatek herní praxe. Před hokejovým šampionátem v Rusku se řešilo, proč opory z NHL odmítají účast na mistrovství a jak vlastně budou výsledky mužstva vypadat s hráči, kteří mají minimum zkušeností z velkých turnajů. Dojmy byly nečekaně pozitivní! Soubor Vladimíra Vůjtka sice ve čtvrtfinále vypadl s USA po prohraných nájezdech, jinak ale vyhrál svou skupinu a hokejem bavil. „Když se půjde touto cestou, můžeme i dál hrát o medaile,“ řekl trenér Radim Rulík v redakci deníku Sport.Velká jména jsou zárukou kvality. Když soupeř slyší, že proti němu nastoupí bombarďák Jakub Voráček, nebo špílmachr David Krejčí, nervozita narůstá. Jde přece o světovou špičku. Ohrožení brány je s přítomností borců tohoto typu na ledě kritické. Každý fanoušek národního týmu je rád, že tyto tváře chtějí reprezentovat české barvy.

Ale turnaj v Moskvě ukázal, že ne vždy je třeba se spoléhat jen na borce ze zámořské NHL. Dobře seskládaný tým má na to, aby bojoval se špičkovou konkurencí. „Hladoví mladí hráči z extraligy ukázali cestu. Pořád jsme hokejový národ a dokážeme hrát proti světové špičce,“ myslí si padesátiletý Rulík.

Martin Ručinský o Vůjtkovi: Složil dobrý tým a vnesl do něj klid

Nebojácné tažení turnajem, kde český tým skalpoval domácí Rusko i vždy silné Švédsko a jedinou bitvu neprohrál v základní hrací době, skutečně zaujalo. Málokdo asi čekal tak zábavný a okulahodící hokej a také lehkost, s jakou ho mužstvo bude předvádět.

Důležitým faktorem byl také celý realizační tým, především pak osoba trenéra Vladimíra Vůjtka. Méně zkušené hráče uklidnil a celému týmu dodával klid. „Pan Vůjtek je velice kvalitní trenér, poslední měsíce jsem ho poznal osobně a když sleduju projev týmu, jeho vliv je na něm vidět,“ řekl Ručinský.

Bývalý útočník stejně jako Rulík tedy nabádá, aby na šampionát nebylo nahlíženo jen pohledem výsledku a možná trochu brzkého konce. „Rozhodně bych se na mistrovství nedíval tak, že se neuhrála medaile a tímpádem je všechno špatně,“ řekl Rulík.

Zkušený trenér přesto tuší, kde je chyba. Konkurence je napřed díky výtečné práci s mládeží. „Hráči nám dorůstají v extralize i KHL, ale dorůstají později, než Švédům, Finům a zámořským týmům. Potřebujeme víc Pastrňáků,“ ukazuje cestu mladého forvarda, který v NHL nastupoval už v osmnácti letech.

Experti po vyřazení: Odcházíme se vztyčenou hlavou

Radim Rulík o gólu USA na 1:1: Přímočará akce, ale ofsajd podráždí

Martin Ručinský o trestném střílení Tomáše Zohorny: Provedl to vynikajícím způsobem

 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Euro Hockey TourŠvédské hokejové hry 2020 - program a nominace

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

Aktuální zápasy
Články odjinud