20. května 2016 • 09:57

Postup přes Čechy? Americe je to fuk, Matthewse si všiml jen jeden velký deník

Autor: ,
TOP VIDEA
Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul
Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Spojené státy a hokejové mistrovství světa? Vládne velký nezájem. Potvrdilo se to znovu po postupu USA přes Českou republiku po čtvrtfinálovém vítězství 2:1 po nájezdech. Tento úspěch zaznamenal z velkých médií pouze deník USA Today. Podle něj autor vyrovnávacího gólu a rozhodujícího nájezdu Auston Matthews opět dokázal, proč by se měl stát jedničkou červnového draftu NHL."Nejlepší hráči se předvedou v nejdůležitějších zápasech a Auston byl ve čtvrtfinále rozdílový hráč," uvedl trenér John Hynes v telefonickém rozhovoru pro USA Today. "Předvedl, co umí v momentě, kdy jsme to potřebovali," podotkl Hynes.

USA Today připomínají, že Američané v letech 1963 až 2013 získali na MS jen dvě medaile, ale teď budou usilovat o třetí cenný kov za poslední čtyři roky. Loni na světovém šampionátu v Praze a Ostravě skončili třetí, když v boji o bronz porazili stejně jako ve čtvrtek český tým.

New York Times informují o americkém úspěchu jen zpravodajsky prostřednictvím agentury AP a upozorňují na fakt, že v semifinále na sebe narazí USA a Kanada.

Mnohem více prostoru věnuje zprávě o jednání o případném startu hráčů z NHL na olympijských hrách v Pchjongčchangu za dva roky.

Podobně k hokejovému MS, které tradičně není v zámoří příliš sledované, přistoupil i Washington Post a další americké internetové servery. Američané budou muset bojovat dál, aby si jich v jejich vlasti všímali víc.

Vše o světovém šampionátu v Rusku čtěte ZDE>>>

720p 480p 360p 240p
Experti o trenéru Vůjtkovi: Složil dobrý tým a vnesl do něj klid

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze