Adam Sušovský
20. května 2016 • 13:30

Poslední Vůjtkův zápas sledovala i jeho žena: Přála jsem mu medaili

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Plzeň - Pardubice: Dweh získal míč a trefil se z otočky, 2:1
SESTŘIH: Burnley - Manchester Utd. 0:1. Rozhodl kapitánův ukázkový volej
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na sobě měla oblečený reprezentační dres, na tváři nalepené české vlajky. Přímo z hlediště Ledového paláce sledovala čtvrtfinále s USA také Magdalena Vůjtková, manželka českého trenéra. Byla nervózní, chvíli prožívala velkou euforii, a pak o to větší zklamání. „Strašně bych mu přála medaili, zasloužil by si to,“ říkala v průběhu zápasu. Po něm manžel ukončil kariéru.Celá ta trenérská léta mu byla velkou oporou. Manželka Magdalena s ním jezdila za každou štací, žila s ním i v Rusku, kde Vladimír Vůjtek jako první zahraniční trenér v historii vyhrál ligový titul. A byla tam i teď, když úspěšnou trenérskou kariéru ukončil dřív, než by mu všichni přáli.

Nájezdové drama paní Vůjtková sledovala přímo z hlediště a po zápase byla zklamaná z toho, že se uznávaný kouč neloučí s medailí na krku.

„Strašně moc bych mu to přála. Zasloužil by si ji. Bylo by to pro něj obrovské ocenění, takové vyvrcholení. Když jsme dali gól, vyskočila jsem a málem přepadla přes zábradlí,“ usmívala se paní Magdalena o první přestávce, to ještě Češi vedli 1:0.

Nakonec zápas s Amerikou nezvládli v nájezdech (prohra 1:2) a Vůjtek po něm potvrdil konec. „Už trénovat nebude. Já mu to nezakázala, ale on si to zakázal sám. Už toho bylo dost,“ řekla náležitě hrdá manželka.

Zápas sledovala oblečená v reprezentačním dresu útočníka Lukáše Kašpara , na tvářích měla české vlajky. Seděla přímo naproti české střídačce, takže měla na svého muže dobrý výhled. On byl tradičně klidný, jenže s ní průběh zápasu zamával. A to měla po boku i syna Vladimíra, dnes hráčského agenta, a dalšího bývalého hokejistu Jana Peterka, který pod trenérem Vůjtkem vyhrával kdysi ruské tituly v Jaroslavli. „Máma prožívá zápasy hodně, musím ji trošku uklidňovat,“ usmíval se syn.

Spolu s paní Vůjtkovou dorazily i další rodiny hráčů

Paní Vůjtková do Moskvy přiletěla ve středu pozdě večer. Spolu s ní dorazily i rodiny některých hráčů. Třeba brankář Dominik Furch měl v hledišti přítelkyni a dokonce i rodiče.

„Chtěla jsem na čtvrtfinále přijet. Ani doma jsem ale nebyla klidnější. Fandili jsme u nás v hospůdce, i tam to bylo perfektní a super. Dopoledne a před zápasem jsem byla ještě v klidu, ale teď už jsem nervózní. Ráno jsem Vláďu navštívila. Povykládali jsme si, ale ne o hokeji. Jen všeobecně, spíš jsme vtipkovali,“ vracela se.

Devětašedesátiletý kouč byl po celý turnaj na střídačce ztělesněním klidu, nehnulo s ním ani včerejší drama. Přitom také on prý umí být nervózní.

„Prožívá to, ale trošku jinak. On není žádný bouřlivák, ale právě tou klidnou povahou si udělal přístup k těm hráčům, kteří ho mají rádi. S tím pak přicházejí takové výsledky,“ povídala o první přestávce Magdalena, která v Česku cítila euforii fanoušků a úctu k trenérovi mnohem víc než on sám.

„Byla to neskutečná euforie. Vůbec jsem netušila, kolik mu fandí lidí. Jen těch zpráv a lajků, co jsem dostávala na Facebooku. Všem za to strašně děkuju. Vláďa si to ještě neuvědomuje, ale já už mu dnes říkala: Neuvěříš, kolik fanoušků za tebou stojí, jak tě milují a jak jsou nadšení tvou prací,“ říkala dojatě choť bez ohledu na výsledek.

Vše o světovém šampionátu v Rusku čtěte ZDE>>>

EMBED_OFF

Vstoupit do diskuse
0

MS hokej 2024 ONLINE - Mistrovství světa v ledním hokeji

Program Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023

Mistrovství světa v ledním hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.

Hokej dnes * Hokejová Liga mistrů * Hokejové brusle na Heureka.cz

Play off
Články odjinud


Články odjinud