MS v hokeji 2016 | Hokejisté přistáli v Praze. Vůjtka i hráče vítali na Ruzyni potleskem | iSport.cz
20. května 2016 • 13:57

Hokejisté přistáli v Praze. Vůjtka i hráče vítali na Ruzyni potleskem

TOP VIDEA
5 OTÁZEK před čtvrtfinále: Bude Vrána v sestavě? Jak zastavit Kahuna s Draisaitlem? 5 OTÁZEK před čtvrtfinále: Bude Vrána v sestavě? Jak zastavit Kahuna s Draisaitlem?
LIGA NARUBY: trefa do srdce Tribuny Sever, komentoval Kanga Frýdka? LIGA NARUBY: trefa do srdce Tribuny Sever, komentoval Kanga Frýdka?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Letecký speciál s českými hokejisty přistál krátce před čtrnáctou hodinou na Letišti Václava Havla v Praze. Bez fanfár, medailová mise na světovém šampionátu v Rusku nedopadla. Národní tým prohrál ve čtvrtfinále s Američany 1:2 po nájezdech a skončil pátý.O víkendu se na mistrovství světa rozhodne o umístění na stupních vítězů, finalisté vzejdou ze sobotních duelů USA - Kanada a Rusko - Finsko. Češi bohužel vyvrcholení turnaje uvidí jen v televizi, v pátek dvě hodiny po poledni přistáli na Ruzyni.

První mezi přítomné novináře přišel očividně stále hodně smutný asistent Josef Jandač, krátce po něm i hlavní kouč Vladimír Vůjtek. Oběma trenérům se dostalo od zástupců médií uznalého potlesku.

Po šéfech střídačky dorazili do místnosti i hráči a na každém bylo znát zklamání z náhlého konce. "Až na ten výsledek to bylo parádní, moc jsem si to užil. Těšilo mě, jak dobrý jsme hráli hokej a že jsme udělali radost lidem," svěřil se kapitán mužstva Tomáš Plekanec.

Vůjtek: Klukům nemůžu nic vyčítat
720p 480p 360p 240p

Jedním z tahounů byl také teprve devatenáctiletý útočník David Pastrňák, pro kterého to byla první velká akce mezi dospělými. Ani on nehýřil radostí, odpovídal stroze a stručně, jasně dal najevo, že by ještě rád v Rusku na turnaji setrval.

"Všichni jsme byli zklamaní, ale s tím už teď nic neuděláte. Včera jsme si dali s klukama už jen večeři, ale všichni jsme byli takoví smutní. I dál nás to bude mrzet," přiznal křídelník první formace.

Pro něho i další borce z týmu tedy končí sezona, sice předčasně, ale nedá se říct, že by sami hráči nemohli odejít se vztyčenou hlavou. Hokej, který předváděli, byl na vysoké úrovni. Teď se ale hokejky odloží a bude čas na relaxování.

"Těším se na rodinu a na syny a na odpočinek. Pak už se budu připravovat na Světový pohár," přiznal Plekanec.

Plekanec: Byli jsme skvělá parta, jen jsme chtěli udělat víc
720p 480p 360p 240p

Pastrňák o prvním MS: Moc jsem si to užil
720p 480p 360p 240p

Obránce Radim Šimek byl příjemným překvapením českého týmu na MS
Obránce Radim Šimek byl příjemným překvapením českého týmu na MS

 
Články odjinud


Články odjinud