Rakousko - Rusko 0:7. Sborná rozdrtila outsidera, podruhé nadělila sedm gólů

Autor: iSport.cz
0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

SOUHRN | V Rusku prý nyní letí číslo sedm. Především u hokejistů sborné, kteří po úvodní vysoké výhře 7:0 nad Francií si hravě poradili stejným výsledkem i s výběrem Rakouska. Alpský tým načal v 10. minutě Michail Grigorenko, který přidal i čtvrtý gól svého mužstva. Nyní vévodí Rusové tabulce skupiny A se šesti body a bilancí 14:0.

Sborná v pátek jednoznačně přehrála Francii 7:0 a ani s dalším soupeřem neměla problémy. I přes pozvolný úvod si Rusové v první třetině vypracovali v rozmezí necelých čtyř minut tříbrankové vedení. Svěřenci trenéra Ilji Vorobjova se prosazovali individuálně i kombinačně.

Ve druhé části to chvílemi vypadalo, že hráči Ruska šetří síly na další zápasy, přesto přidali další góly. Podruhé se mezi střelce zapsal Grigorenko, zakončení do odkryté branky připravil pro Kaprizova kapitán Dacjuk a premiérový gól na turnaji dal Mamin.

Košečkin měl sice více zákroků než proti Francii, kdy musel zlikvidovat jen deset střel, žádné složité situace ale řešit nemusel. Ve třetí třetině jej nahradil Šesťorkin, který ale také nekapituloval a připsal si jen čtyři zákroky. Naopak rakouský gólman Madlener dostal ještě gól po samostatné akci obránce Michejeva.

FAKTA MS: Mladý český tým na MS baví! Bednář je ze zelenáčů nadšený

FAKTA MS: jde se na Švédy! Jágr chválí mladé, ale věří i Červenkovi s Plekancem

Hynek o zápase se Slováky: Vyrovnání jsme si zasloužili, se Švédy to bude ještě o level výš

Domácí:

Hosté: 09:34. Grigorenko, 11:42. Anisimov, 13:19. Barabanov, 23:52. Grigorenko, 29:07. Kaprizov, 37:58. Mamin, 53:55. A. Michejev

Domácí: Madlener (Kickert) – Unterweger, Schumnig, Heinrich, S. Ulmer, Viveiros, Schlacher, Altmann, Peter – Ganahl (A), Hundertpfund (C), Schneider – Lebler (A), Komarek, Hofer – Zwerger, Rauchenwald, Woger – Spannring, Obrist.

Hosté: Košečkin (41. Šesťorkin) – Gavrikov, Kiselevič, Nestěrov, N. Zajcev, J. Jakovlev, Trjamkin, Chafizullin – Kaprizov, Dacjuk (C), Dadonov (A) – Grigorenko, Anisimov, Bučněvič – Mamin, Andronov (A), Šalunov – Barabanov, Kablukov, A. Michejev.

Mayer (USA), Wehrli (SUI) – Lhotský (CZE), Šefčík (SVK)

Royal Arena, Kodaň, Dánsko (kapacita: 12 500 míst)