9. května 2018 • 15:55

Německo - Jižní Korea 6:1. Němci slaví první výhru. Nováček se trefil teprve podruhé na MS

Autor: iSport.cz
0
Nejlepší střelec se nedostal ani do Brna… Osmnáctka na baru?!
Dvořák po generálce na UFC. Zranění je pryč, zkoušel jsem nové zbraně

SOUHRN | Tříbodovou vzpruhu potřebovali! Němečtí hokejisté slaví své první vítězství na mistrovství světa v Dánsku. Důležitou výhru za tři body získali z rukou Jihokorejců, které s přehledem rozdrtili 6:1. Výběr kouče Marca Sturma tak může stále bojovat o boje o medaile. Nováček z Asie schytal již čtvrtý debakl v elitní sérii. Na turnaji vstřelil proti Němcům teprve druhý gól, o který se postaral naturalizovaný Kanaďan Brock Radunske.

Favorizovaným Němcům, kteří v předchozím průběhu šampionátu nastřádali pouze dva body, pomohla do vedení v polovině úvodní třetiny první přesilovka zápasu. Draisaitl si na kruhu pro vhazování srovnal puk na holi, jeho tvrdá rána zápěstím byla dvakrát tečovaná a prošla brankáři Daltonovi mezi betony. Radunske mohl vyrovnat, ale Treutle byl proti.

Také druhý gól vstřelili Němci při početní výhodě, jejíž většinu si přenesli do druhého dějství. Dorážkou zblízka se v pádu prosadil Ehliz. Další přesilovku z 28. minuty sice Německo nevyužilo, ale 20 sekund po návratu Radunskeho do hry se povedenou ranou od modré čáry prosadil Hager. Ještě do druhé přestávky zvýšil z hranice brankoviště Tiffels.

Na začátku třetí části se vyznamenal Treutle. Ve 49. minutě pak Kahun připravil druhou trefu v utkání pro Ehlize, jenž bez přípravy zacílil nechytatelně pod horní tyčku. Třetí přesilovku pak využil Yannic Seidenberg. Korejci se nakonec dočkali alespoň druhé trefy na šampionátu. Jejich gólové sucho ukončil po dlouhých 204 minutách Radunske.

FAKTA MS: Francouz kouzlil v zápase se Švýcary, chválil ho i Petr Čech

Domácí: 10:02. Draisaitl, 20:41. Ehliz, 29:27. Hager, 34:42. Tiffels, 48:37. Ehliz, 52:33. Y. Seidenberg

Hosté: 57:01. Radunske

Domácí: Treutle (Pielmeier) – Holzer, D. Seidenberg, Y. Seidenberg, M. Müller, Krupp, J. Müller, Ebner – Noebels, Tiffels, Michaelis – Ehliz, Kahun, Draisaitl – Eisenschmid, Hager, Plachta – Krämmer, Pietta, Wiederer – Hofflin.

Hosté: Dalton (Song-če Pak) – Won-čon Kim, Young, Jong-čon Seo, Plante, Regan, Hjon-ho O, Ton-ko I – Jong-čon I, Sang-uk Kim, Ki-song Kim – Radunske, Č-h. Lee, Min-Ho Čo – Swift, Sang-hun Šin, Jin-Hui Ahn – Čin-kjo Pak, Won-čong Kim, U-sang Pak – Čong-u Čon.