9. května 2018 • 15:55

Švýcarsko - Bělorusko 5:2. Nový trenér nezabral. Východoevropané padli počtvrté v řadě

Autor: iSport.cz
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

SOUHRN | Trenérská škatulata nepomohla. Hokejisté Běloruska, kteří na mistrovství světa za pochodu vyměnili svého lodivoda, schytali další debakl a zůstávají poslední. Východoevropský tým pod novým koučem Sergejem Puškovem nestačil na výběr Švýcarska a padl opět vysoko, tentokrát 1:6. Bělorusové sice zápas zdramatizovali, ale tým z Alp si vítězství pohlídal. Švýcaři si tak spravili chuť po porážce 4:5 po nájezdech proti Česku.

Švýcaři nastoupili k utkání jen 17 hodin po skončení duelu proti české reprezentaci a na jejich výkonu to bylo znát. Sice se hned po 97 sekundách dostali do vedení zásluhou Vermina, výraznější tlak si ale nevytvořili.

A Bělorusové ve značně pozměněné sestavě oproti předešlým vystoupením dokázali ještě v první třetině otočit vývoj. Nejprve vyrovnal Platt, poté překonal brankáře Berru kapitán Pavlovič. Švýcaři ale v 19. minutě srovnali krok, Andrighetto překonal gólmana Karnauchova dorážkou téměř z nulového úhlu.

Do vedení se favorit dostal 15 sekund před koncem druhé třetiny a na třetí brance se stejně jako na předešlém zásahu podílela asistencí čerstvá posila z NHL Meier. Tentokrát byl autorem gólu pohotově dorážející Vermin. Dvoubrankový náskok Švýcarům zajistil ve 43. minutě Corvi a poté si ještě premiérový gól v reprezentaci připsal Meier.

Dalším soupeřem Běloruska bude v pátek český národní tým, který ještě předtím ve čtvrtek nastoupí proti Rusku.

FAKTA MS: Francouz kouzlil v zápase se Švýcary, chválil ho i Petr Čech

Domácí: 01:37. Vermin, 18:40. Andrighetto, 39:45. Vermin, 42:29. Corvi, 46:44. Meier

Hosté: 05:54. Platt, 10:46. Pavlovič

Domácí: Berra (Genoni) – Diaz (C), Müller, Kukan, Untersander, Frick, Fora, Genazzi – Niederreiter (A), Corvi, S. Moser (A) – Meier, Vermin, Andrighetto – Hofmann, Scherwey, Haas – Baltisberger, Schäppi, Rod – Riat.

Hosté: M. Karnauchov (Trus) – Děnisov, Vorobej, Djukov, Korobov (A), Lisovec, Chenkel, Falkovskij – Platt, Šarangovič, Linglet – Matěruchin, Pavlovič (C), Kovyršin – Razvadovskij, Kislyj, Gavrus – Drozd, Děmkov, Levša – Kitarov (A).

Ohlund (Švédsko), Rantala (Finsko) – Davis (USA), Otmachov (Rusko)

Royal Arena, Kodaň, Dánsko (kapacita: 12 500 míst)