12. května 2018 • 22:33

Rusko – Švýcarsko 4:3. Sborná zvládla souboj s nepříjemným soupeřem

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Po studené sprše od českého týmu přišla výhra. Hokejisté Ruska vyhráli v sobotním utkání nad Švýcarskem 4:3. Poprvé se v turnaji objevil hvězdný útočník Nikita Gusev a hned zapsal dvě asistence. Rusové si tak upevnili druhé místo ve skupině A, Švýcaři ještě budou v posledních dvou zápasech muset zabrat, cestu do čtvrtfinále jim komplikují dobré výsledky Slovenska.

Ruští hokejisté porazili v pátém zápase na mistrovství světa v Kodani Švýcarsko 4:3 a připsali si čtvrtou výhru. Olympijští vítězové z Pchjongčchangu bodovali ve všech duelech, v prodloužení nestačili jen na českou reprezentaci. Švýcaři vyšli poprvé naprázdno.

V sestavě sborné se poprvé na turnaji objevil útočník Gusev a dal o sobě vědět ve 3. minutě, kdy trefil tyč. Branková konstrukce zachránila gólmana Berru v první třetině ještě dvakrát.

Bezbrankový stav se ale změnil až ve druhé části, kdy Gusev s Dacjukem připravili gól pro Kaprizova. Švýcaři však rychle srovnali krok. Vyloučení Bereglazova potrestal Untersander.

Ruští hokejisté slaví vítězství 4:3 nad Švýcarskem

Za nerozhodného stavu se však hrálo jen 72 sekund, než vrátil Rusku vedení Dadonov. Následně byl blízko gólu Gusev, ale neuspěl stejně jako Haas a Meier na druhé straně.

V závěru druhé třetiny dostali Rusové výhodu přesilové hry pět na tři a rychle ji využili. Tři sekundy před odchodem do kabin jejich vedení navýšil obránce Něstěrov.

Švýcaři však nerezignovali a podařilo se jim snížit. Chybu v ruské rozehrávce potrestal Andrighetto. Košečkin ještě dokázal vyrazit Meierovu střelu, na dorážku však již nedosáhl.

Rusko dokázalo zásluhou Grigorenka získat dvoubrankové vedení zpět, ale přesto byl závěr zápasu dramatický. Švýcaři umocnili přesilovku odvoláním brankáře a Haas v čase 58:12 opět snížil. V pokračující power play trefil Corvi tyč, vyrovnat se však Švýcarsku nepodařilo.

Domácí: 22:22. Kaprizov, 27:47. Dadonov, 39:58. Nestěrov, 56:07. Grigorenko

Hosté: 26:35. Untersander, 51:52. Andrighetto, 58:12. Haas

Domácí: Košečkin (Šesťorkin) – Gavrikov, Kiselevič, N. Zajcev, Nestěrov, J. Jakovlev, Běreglazov, Trjamkin – Kaprizov, Dacjuk (C), N. Gusev – Anisimov, Bučněvič, Grigorenko – Andronov (A), Dadonov (A), Mamin – Kablukov, A. Michejev, Šalunov – Barabanov.

Hosté: Berra (Genoni) – Diaz (C), Müller, Kukan, Untersander, Frick, Fora, Genazzi – Niederreiter (A), Corvi, S. Moser – Meier, Vermin, Andrighetto – Baltisberger, Hofmann, Schäppi (A) – Rod, Scherwey, Riat – Haas.

Kubuš (SVK), Schukies (GER) – Davis (USA), , Kilian (NOR)

Royal Arena, Kodaň, Dánsko (kapacita: 12 490 míst)