Češi pod lupou: Ostrov jistoty v obraně, dříč Kovář a slabé hvězdy z NHL

Autor: Pavel Bárta
3
  • Video se připravuje ...

Těžko se na prohře 0:1 s Finskem, která české hokejisty poslala ve čtvrtfinále MS domů, hledají pozitiva. Přesto je najdeme u kapitána Jana Kováře či klidné síly v obraně. Naopak zklamaly některé hvězdy z NHL, od nichž mělo přijít více gólů a více jistoty v rozehrávce. Kdo se hledal a kdo srážel tým Filipa Pešána zbytečnými fauly? Projděte si rubriku Češi pod lupou.

• PLUS: Jan Kovář

Do posledního dechu

Jeho útok se hledal, ale nenašel. Napravo v něm začínal Vrána, od druhé třetiny se vrátil aktivní Zadina. Ve třetí části střídaly útoky zase jinak. Ale jako jeden z mála forvardů snesl přísnější měřítko, dřel do posledního dechu, nic nevypustil a neustále se snažil něco vymyslet.

Rozhodčí v první třetině museli uklidňovat i náznak šarvátky, uprostřed s č. 43 kapitán Jan Kovář Rozhodčí v první třetině museli uklidňovat i náznak šarvátky, uprostřed s č. 43 kapitán Jan KovářFoto Reuters

• PLUS: David Sklenička

Ostrov jistoty

Klidná síla, důsledný v defenzivě, přesný v rozehrávce. Neuzemnil nikoho jako Lindbohm, ale v soubojích výborný. Neprohrál snad jediný. Ostrov jistoty v obraně, až na akci před prvním gólem, kdy už ale hasil nejhorší. Následnou ostrou střelou chtěl zavelet k povstání.

David Sklenička působil z českých beků nejjistějším dojmem David Sklenička působil z českých beků nejjistějším dojmemFoto Reuters

• MINUS: Lukáš Klok

Expert na fauly

Neproměnil největší šanci první třetiny, po nabídce Kováře pálil do vyrážečky. Český expert na zbytečné fauly, ale po špatné rozehrávce na konci první části však už faulovat musel, jinak by Finové šli dva na nikoho. Naštěstí jeho prohřešek ještě Čechy nezabil.

Lukáš Klok si u mantinelu počíhal na finského útočníka Iira Pakarinena Lukáš Klok si u mantinelu počíhal na finského útočníka Iira PakarinenaFoto Reuters

• MINUS: Filip Hronek

Vřískot v rozehrávce

Sklidil dvě nepotrestané rány, v jeho rozehrávce to párkrát zavřískalo. Jeho nedůslednost vedla k prvnímu finskému gólu. Hned po vhazování nezabránil Finům rozehrát akci, po níž pálil Pakarinen, neuhlídal ani následnou dorážku Innaly.

Finský útočník Jere Innala otevřel skóre utkání v 33. minutě Finský útočník Jere Innala otevřel skóre utkání v 33. minutěFoto Reuters

• MINUS: Jakub Vrána

Střelecké selhání

Symbol českého trápení v koncovce a střeleckých selhání. Začal v prvním útoku, pak si vyměnil pozici s aktivnějším a průbojným Zadinou. Dostal se k jediné střele, neměl pořádnou šanci, neobdržel slušnou přihrávku. Místo rychlopalby tahal puky a taky víc kazil.

Jakub Vrána stíhá finského útočníka Nika Ojamäkiho Jakub Vrána stíhá finského útočníka Nika OjamäkihoFoto ČTK / Šimánek Vít

3

Mistrovství světa v hokeji ONLINE

Program Nominace Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.