Světový šampionát ve Finsku pokračuje druhým dnem. Dánsko rozstřílelo Kazachstán 9:1. Švédsko si poradilo s Rakouskem 3:1. Švýcarsko potvrdilo roli favorita v souboji s Itálií 5:2 a nezaváhali ani čeští hokejisté, kteří v úvodním vystoupení na MS zdolali Velkou Británii 5:1. Od 19:20 Slovensko vyzve Německo a Lotyšsko se střetne s Finskem. ONLINE přenosy a následně SESTŘIHY ze zápasů sledujte na iSport.cz. Vše o MS v hokeji 2022 >>
Skupina A (Ice Hall, Helsinky)
Dánsko deklasovalo Kazachstán
Hokejisté Dánska vstoupili vítězně do mistrovství světa, v Helsinkách deklasovali Kazachstán 9:1. Favorit rozhodl zápas skupiny A proti nováčkovi mezi elitou již v první třetině, v 5. minutě vedli Dánové 3:0. Hattrickem se na výhře podílel útočník Joachim Blichfeld, čtyři asistence si připsal obránce Markus Lauridsen.
Švýcaři splnili povinnosti, porazili Itálii
Švýcarsko vstoupilo do skupiny A mistrovství světa ve Finsku jasnou výhrou 5:2 nad Itálií. Dvě branky vstřelil v Helsinkách útočník Calvin Thürkauf, třemi asistencemi se blýskl obránce Jonas Siegenthaler.
Slovensko nestačilo na Německo
Hokejisté Německa porazili na mistrovství světa v Helsinkách Slovensko 2:1 a poprvé na turnaji bodovali. Slováci naopak nedokázali navázat na páteční výhru nad Francií. Oba týmy tak mají ve skupině B tři body. Velkou zásluhu na vítězství Německa měl spolehlivě chytající brankář Philipp Grubauer, který si připsal 28 úspěšných zákroků. Německo porazilo Slovensko na MS počtvrté za sebou.
Skupina B (Nokia Arena, Tampere)
Švédsko si poradilo s Rakouskem
Švédsko vstoupilo do mistrovství světa v Tampere výhrou nad Rakouskem 3:1. Dvěma body za gól a asistenci k tomu přispěl útočník Joel Kellman. Rakušané jsou v elitní kategorii poprvé od roku 2019, kdy v Bratislavě sestoupili. Letos se vrátili spolu s Francií jako náhrada za Rusko a Bělorusko, vyloučené kvůli válečné agresi na Ukrajině.
Blümel se trefil dvakrát proti Velké Británii
Čeští hokejisté ve svém prvním utkání na mistrovství světa ve Finsku porazili Velkou Británii 5:1. Vítězný debut v reprezentaci tak prožil brankář Lukáš Dostál. Po bezgólové první třetině otevřel skóre ve 28. minutě Matěj Blümel. Trestné střílení pak sice neproměnil kapitán Roman Červenka, ale vzápětí zvýšil Jakub Flek. Další branky přidali ve třetím dějství obránce David Jiříček, Jiří Černoch a podruhé se prosadil Blümel, jenž zaznamenal i přihrávku. Teprve pak snížil Ben Lake. Červenka si připsal tři nahrávky.
Finsko vydřelo výhru v závěru
Finsko porazilo ve svém druhém zápase na domácím mistrovství světa Lotyšsko 2:1 a s šesti body je v čele skupiny B. Vítězný gól vstřelil v Tampere v 58. minutě v přesilové hře Mikael Granlund, který úvodní duel vynechal. Útočník Nashvillu se podílel i na první brance úřadujících olympijských vítězů a obhájců stříbrných medailí z loňského šampionátu.
Zprávy ze dne 12. května 2022
Ve středu Češi absolvovali i oficiální focení a natáčení gifů pro účely šampionátu. Na videu najdete, jaké oslavy si samotní hráči připravili.
Do dobře známého prostředí Nokia Areny se po pár týdnech vrátil brankář Marek Langhamer. Zatímco běžně v ní obléká dres Ilvesu Tampere, s nímž prošel do semifinále play off finské ligy, tentokrát bude v nové hale hájit barvy reprezentace. „Je to pro mě teď domov. Není to tak dlouho, takže se mi rychle vybaví ta minulá sezona. Všechny vzpomínky s tím spojené ve mně zůstaly,“ řekl Langhamer v rozhovoru s novináři.
Věří, že zájem o hokej v Tampere na klubové úrovni se přenese i na zápasy národních mužstev a budou se hrát v dobré atmosféře. „Fanoušci tady bývají hodně slyšet. Myslím, že o zápasy bude velký zájem. V sezoně chodilo hodně lidí, tak myslím, že to bude podobné.“
Aréna je domovem Ilvesu i rivala Tappary, stejně jako dříve stará hala Hakametsä, kde oba kluby až do loňska působily. „Každý má svou střídačku, ta se nemění. Jinak když hrajeme my, jsou ty barvy naše do zelena. V případě Tappary se zmáčkne jedno tlačítko a celé se to promění,“ přiblížil Langhamer.

Čeští hokejisté mají za sebou první den v dějišti mistrovství světa. Jak vypadal jejich program, prozradil na Twitteru obránce Michal Jordán. „Po příjezdu na hotel jsme měli oběd, pak jsme jeli na zimák, měli trénink, nafasovali jsme věci, proběhlo nějaké focení… Den byl celkem příjemný. Že by to bylo hektické, to určitě ne,“ zmínil zkušený bek. Po úvodním tréninku v aréně v Tampere si trochu postěžoval na ledovou plochu. „Je to krásná hala. Bohužel, dneska led nebyl moc dobrý, hodně tam skákaly puky. Věříme, že do soboty je ještě času dost, že to ledaři dají dohromady,“ dodal.
Zprávy ze dne 11. května 2022
Čeští hokejisté po příletu do Tampere, kde v sobotu 14. května odstartují mistrovství světa zápasem s Velkou Británií, již absolvovali první trénink. Na úvod byla evidentně dobrá nálada. Gólman Karel Vejmelka jako potenciální reprezentační jednička se navíc představil s novou výstrojí v národních barvách.




V nezvyklém módním provedení odcestovali čeští reprezentanti do dějiště mistrovství světa ve Finsku. Málokdo na Letišti Václava Havla před odletem čekal tradičně rozesmátého Tomáše Hertla, nebo naopak přísně vypadajícího asistenta Libora Zábranského v teplákách. Nezvyklý kousek totiž doplnil tradiční saka a košile. Kdo jediný si nezvyklý společný oděv neoblékl? VÍCE čtěte ZDE>>>






