8. září 2022 • 19:10

Změna! Češi místo USA příští MS odehrají v Rize, začnou se Slováky

Autor: iSport.cz, ČTK, kal
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Jarolím: Slavia titul Spartě darovala, Jurečka je jako Haaland. Brno? Chaos
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Klíčové duely za sudí v pořádku. Černý kvůli fanouškům prozradil skóre
VŠECHNA VIDEA ZDE

Česká hokejová reprezentace bude hrát na mistrovství světa v roce 2023 v základní skupině B v lotyšské metropoli Rize. Podle původních informací měli být svěřenci finského trenéra Kariho Jalonena zařazeni do skupiny A v Tampere, organizátoři turnaje ale český výběr vyměnili se Spojenými státy americkými. Oficiální program šampionátu dnes zveřejnila Mezinárodní hokejová federace (IIHF) na webu.Česko coby obhájce bronzových medailí z letošního MS vstoupí do turnaje první hrací den v pátek 12. května, kdy se utká se Slovenskem. Následně národní tým nastoupí proti Kazachstánu (14. května), Lotyšsku (15. května), Slovinsku (18. května), Norsku (20. května), Švýcarsku (21. května) a na závěr skupiny proti Kanadě (23. května).

Podle původních plánů mělo v příštím roce MS hostit Rusko, ale kvůli invazi na Ukrajinu o něj přišlo. V Tampere, dějišti letošního turnaje, bylo rozhodnuto, že se v roce 2023 bude hrát ve Finsku a v Lotyšsku, které jako jediné projevily zájem šampionát uspořádat.

Mistrovství světa se uskuteční od 12. do 18. května, Tampere a Riga budou hostit zápasy základních skupin a dvě čtvrtfinále, semifinále a boje o medaile se odehrají ve Finsku.

Složení skupin MS 2023

Skupina A (Tampere): Finsko, Švédsko, USA, Německo, Dánsko, Francie, Rakousko, Maďarsko.

Skupina B (Riga): Kanada, ČESKO, Švýcarsko, Slovensko, Lotyšsko, Norsko, Kazachstán, Slovinsko.

Přílet bronzových hrdinů. Snad nebudeme čekat dalších deset let, věří Hertl
Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
0

MS hokej 2023 ONLINE - Mistrovství světa v ledním hokeji

Čtvrtfinále Česko - USA Výsledky Tabulky skupin Pavouk play off Soupiska Stadiony Rozhodčí Hokej dnes v TV Sestřihy MS v hokeji 2024

Mistrovství světa v ledním hokeji 2023 se konalo od 12. do 28. května ve Finsku a Lotyšsku. Zápasy elitní skupiny MS hostí Riga a Tampere, kde se odehrála i většina zápasů vyřazovací části turnaje. Česká hokejová reprezentace se ve skupině B postupně utkala se Slovenskem, Kazachstánem, domácím Lotyšskem, Slovinskem, Norskem, Švýcarskem a Kanadou a zajistila si postup do čtvrtfinále, ve kterém podlehla výběru USA 0:3.

Hokej dnes * Reprezentační hokejové dresy * Hokejové brusle na Heureka.cz

Play off
Články odjinud


Články odjinud