24. května 2024 • 17:19

MS v hokeji ONLINE: Nedělní plány na Staromáku, Švédové si zmenšili hřiště

Autor: iSport.cz
TOP VIDEA
53 otázek s Gudasem: komu dal největší nakládačku, proč nosí plnovous
REVIEW Bohemians: Propad klokanů? Lazaret Ďolíček, letní flopy a starý kádr
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mistrovství světa v hokeji o víkendu vyvrcholí a národní tým bude u toho! Po devíti letech se hraje v Česku, znovu v Praze a Ostravě, mužstvo Radima Rulíka zvládlo klíčové čtvrtfinále proti USA (1:0) a bude bojovat o medaile, v semifinále vyzve Švédsko. Veškeré dění na MS 2024 sledujeme ONLINE.Anketa

Kdo postoupí do finále MS v hokeji?

Česko
Švédsko

ONLINE PŘENOS - MS v hokeji 2024
Všechny zprávy Důležité Foto Video Sociální sítě
Česko Česko Kanada Kanada Švédsko Švédsko Švýcarsko Švýcarsko
Obnovit
Zprávy ze dne 24. 5. 2024
17:50
Včera
Švédsko

Bývalý spoluhráč Dominika Kubalíka z Detroitu Lucas Raymond po švédském tréninku před semifinále s Českem krátce promluvil pro novináře. Vzpomněl si i na českého útočníka, s nímž nastupoval:

 

„Bude to zábava, protože semifinále je prostě semifinále. Nezáleží ani tak na tom, kde hrajeme, těšíme se všichni, chceme určitě vyhrát. Dominik je skvělý kluk a můj velký kamarád. Je to také výborný hráč, takže jsem nadšený, že se potkáme. Český styl je trošku jiný oproti finskému, na druhou stranu v této fázi turnaje je to o malých detailech, vítězstvích v soubojích a taky o tom, kdo bude chtít víc.“

Zprávy ze dne 24. 5. 2024
17:19
Včera
Švédsko

Zajímavost ze švédského tréninku. 

Zprávy ze dne 24. 5. 2024
17:06
Včera
Švýcarsko

Hokejová horečka ve Švýcarsku stoupá. Od čtvrtfinálové výhry nad obávanými soupeři Německem bylo jasno: národní tým bojuje na mistrovství světa v Praze o medaile! Poptávka po vstupenkách a možnostech cestování je odpovídajícím způsobem vysoká mezi švýcarskými fanoušky, kteří chtějí v sobotu podpořit Josiho, Hischiera a spol. v semifinálovém souboji s Kanadou. Vzhledem k tomu, že již nelze rezervovat letenku pro fanoušky do Prahy, která byla organizována v krátké době, Švýcarský svaz ledního hokeje SIHF nabízí zarytým hokejovým fanouškům zájezd autobusem na semifinále mistrovství světa v Praze.

Pokud se chcete svézt, musíte se rozhodnout rychle: Autobus odjíždí ze Švýcarska v pátek večer a do české metropole dorazí v sobotu ráno v 7.30 hodin. Přesný čas odjezdu zatím sdružení nezveřejnilo – cesta autobusem do Prahy 680 km ale trvá necelých deset hodin. Zpáteční cesta se koná v pondělí po posledním dni. Každý, kdo se přihlásí na autobusový zájezd (včetně lístku na zápas, registrace se uzavírá ve 14 hodin), má podle asociace i předkupní právo na vstupenku na finále nebo hru o třetí místo.

Zprávy ze dne 24. 5. 2024
16:45
Včera
Francie

Mistrovství světa v roce 2028 uspořádá Francie. Hrát se bude od 12. do 28. května v Paříži a Lyonu. Pořadatelství dnes potvrdil kongres IIHF.

Zprávy ze dne 24. 5. 2024
16:45
Včera
Švédsko

 

 

Zprávy ze dne 24. 5. 2024
16:21
Včera
Česko

Lidé budou moci sledovat nedělní zápasy o medaile z mistrovství světa v Praze na velkoplošné obrazovce na Staroměstském náměstí. Organizaci zajistí společnost Taiko, na místě bude kromě obrazovky také pódium a stánky s občerstvením. ČTK o tom informoval mluvčí magistrátu Vít Hofman. Obrazovky bude město instalovat v sobotu. Projekce víkendových zápasů chystají i některá další města po celé republice. Kvůli omezení hluku bude i prodej občerstvení a nápojů ukončen ve 22:00. Podle informací ČTK je v jednání také možné setkání fanoušků s českými hokejisty v pondělí na stejném místě, záležet však bude mimo jiné na konečném úspěchu české reprezentace. O akci tak zatím není rozhodnuto.

Zprávy ze dne 24. 5. 2024
15:25
Včera
Zdeněk Janda, redaktor iSport.cz

Rutta: Hedman se hýbe, jako by měřil 170 cm

Osobní zkušenost s elitním švédským obráncem Viktorem Hedmanem má i český zadák Jan Rutta, který s ním hrával v Tampě. Nastupovali dokonce v jedné obranné dvojici. Čech spíš jistil švédskou hvězdu. „Je to fakt velice dobrej obránce. Měří skoro dva metry, ale na ledě se hýbe, jak kdyby měl 170 centimetrů. Výbornej bek. Nic moc víc k tomu říct nejde,“ řekl o něm Rutta, dvojnásobný vítěz Stanley Cupu s Lightning.

Takže jak na něj? Mohou ho útočníci nějak rozhodit? „On není typem člověka, který by vyhledával šarvátky. Odehraje na ledě 25 minut za zápas a jde od toho. Dobrý bek, ale věřím, že naši útočníci si s tím poradí, jak to udělali proti Americe,“ připomíná Rutta povedený výkon ve čtvrtfinále. „Švédové jsou tým s výbornou obranou a skvělými hráči, ale proti takovým už jsme hráli, ať to byla Kanada nebo minule Amerika. Ta americká top čtyřka, to je extratřída v NHL. Za mě je super, že jsme si tohle už vyzkoušeli. A věřím, že budeme úspěšní i v sobotu,“ přeje si Rutta, který v NHL působí v San Jose.

Český obránce Jan Rutta během čtvrtfinále
Zprávy ze dne 24. 5. 2024
14:57
Včera
Česko
Zprávy ze dne 24. 5. 2024
14:35
Včera
Česko

Tohle umí jenom on. Český obránce Radko Gudas ví, jak správně zajet pod kůži. Veřejnost ho za to miluje, soupeři přímo nenávidí. Když vidíte, jak se k nim nelítostný vousáč řítí, vytane vám na mysl obrázek krvelačného loupežníka. A ve chvíli, kdy chytil během čtvrtfinále Američana Bradyho Tkachuka pod krkem? I leccos navíc… Posuďte sami - projděte si reakce i vtípky >>>

Radko Gudas a Brady Tkachuk bavili během čtvrtfinále MS fanoušky
Zprávy ze dne 24. 5. 2024
13:31
Včera
Česko
Zprávy ze dne 24. 5. 2024
12:22
Včera
Zdeněk Janda, redaktor iSport.cz
Zprávy ze dne 24. 5. 2024
12:22
Včera
Česko
Zprávy ze dne 24. 5. 2024
11:54
Včera
Česko

Popostupový trénink českých hokejistů objektivem fotografa Sportu Michala Beránka:

Český trénink po postupu do semifinále MS v hokeji Brankářské trio Dostál, Mrázek a Vejmelka s trenérem Ondřejem Pavelcem Karel Vejmelka na tréninku po úspěšném čtvrtfinále Petr Mrázek a Karel Vejmelka s trenérem brankářů Ondřejem Pavelcem
Zprávy ze dne 24. 5. 2024
11:50
Včera
Česko
Zprávy ze dne 24. 5. 2024
11:35
Včera
Patrik Czepiec, redaktor iSport.cz

Mistrovství světa v hokeji ONLINE

Program Pavouk play off Tabulky Nominace Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 Kanadské bodování Statistiky brankářů

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině A se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.

Hokej dnes * Spengler Cup * MS v hokeji žen

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud