Miroslav Horák
15. května 2024 • 09:00

„Nepřekonatelný“ rekord MS by mohl padnout! Levné lístky i místa navíc

Vstoupit do diskuse
9
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Chybí levá noha, Červ odsune Krejčího na stopera. Co křídla a základní sestava?
Hašek oznámil nominaci na EURO. Jedou Červ a Jaroš, překvapení na levém beku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vousatý atletický rekord Jarmily Kratochvílové na osmistovce drží téměř 41 let. Mnozí měli za to, že hokejové návštěvnické maximum z MS 2015 v Praze a Ostravě najede na podobný osud. Dobrá zpráva? Nevypadá to! Po úterním programu činí náskok nynějšího šampionátu oproti předchozímu domácímu 33826 diváků.Když před devíti roky organizátoři mistrovství světa vytasili na konci údaj 741 690, nezbývalo než zatleskat. Nejen před pořadateli, možná ještě víc před fanoušky, kteří pokladny a terminály vzali do té doby nevídaným útokem a na konci hokejového festivalu vytvořili světové maximum, zdánlivě nepřekonatelné. Nyní je skvěle našlápnuto, prvních 24 duelů navštívilo v průměru o 13 procent diváků více než v tu samou dobu před devíti roky.

Opět to ukazuje na vřelý vztah zdejších lidí ke sportu, který je společně s fotbalem nejpopulárnější v zemi. Praha vždy láká i hordy zahraničních příznivců, kteří návštěvu zápasů spojí s turistikou a večerními mejdany v centru metropole. V o něco menším měřítku to samé platí o Ostravě, kam se valí zástupy převážně slovenských fanoušků. Organizátorům navíc zahrál do karet loňský postup polské družiny, odkud je na sever Moravy blízko.

Drobnou roli navíc hraje navýšení kapacity v ostravské hale o 289 míst oproti předchozímu turnaji. Kde se vzaly? Televizní studia našla nově místo na zavěšené plošině, štáby se ocitají několik metrů nad zemí a zároveň nad diváky, tudíž teoreticky máte 28 možností prodat více vstupenek než naposledy. V pražské aréně také došlo k lehkému navýšení kapacity, byť 30 nových míst zas také velkou parádu neudělá.

Klíčové turbo v jízdě za novým maximem startují v obou městech. Na dvanáct úvodních partií v roce 2015 přišlo v Praze 166 320 lidí, nyní je to 187 312. V Ostravě je to podobné, posledně po 12 soubojích sečetli 90 010 návštěvníků, nyní už 102 844.

Jedna věc je napěchovat barák po střechu, druhá připravit dobrý program. V dnešní době si nevystačíte jen s tím, že uprostřed kluziště hodíte puk a tady máte show. Ne, diváky potřebujete nažhavit, rozproudit. Točená desítka to s každým nedokáže. A i na tomto poli je co chválit.

Ačkoli O2 aréna není vyloženě hokejovým stadionem, osvědčený spíkr Libor Bouček vás v největší české hale hbitě vtáhne do děje, režie dobře pracuje s fanoušky, DJ prokazuje vkus a cit do konkrétních situací vlomit hodící se muziku, takže i kdyby hokej nestál za moc, příjemně vtíravě vytvořený doprovodný program vás navnadí. Sám o sobě důležitý hokejový duel navíc dostane fajn obal. Ten dokonce strhává i ambasadora šampionátu Jaromíra Jágra, k němuž nezřídka zamíří objektiv kamer, a máte možnost vidět, jak dobře se baví.

Jaromír Jágr si užívá atmosféru domácího MSFoto Michal Beránek (Sport)

Atmosféru si pochvalují nejen čeští hokejisté, ale i zahraniční. Kde jinde než v Česku se stane, aby na duel Rakušanů s Dány dorazilo téměř 16 tisíc lidí, podobně jako na svár Finů s Velkou Británií.

Aby pořadatelé drželi linii a zároveň pomohli rekordu, zařadili pár duelů do tzv. Family Game, kde stanovili přívětivé cenové rozpětí od 190 do 390 korun. V Praze jde o tři duely: první se odehrál mezi Kanadou a Británií (16935 diváků), takže hvězdného teenagera Connora Bedarda jste mohli vidět za cenu, za jakou jej už těžko někdy v budoucnu uvidíte. V sobotu 18. 5. půjde na forhont duel Dánsko-Švýcarsko (12:20) a v úterý 21. na konec základní skupiny Rakousko-Velká Británie. V Ostravě zvolili stejnou strategii pro střetnutí Francie s Kazachstánem (vyprodáno 9109) a na finiš první fáze mezi Francií a Německem (21. 5.).

ONLINE PŘENOS - MS v hokeji 2024
Všechny zprávy Důležité Foto Video Sociální sítě
Česko Česko Kanada Kanada Švédsko Švédsko Švýcarsko Švýcarsko
Obnovit
Zprávy ze dne 28. 5. 2024
13:26
Včera
Švýcarsko

Švýcarské hokejisty čekalo po příletu ze stříbrného šampionátu v Praze také přivítání od fanoušků. Stovky lidí zdravily hráče už na letišti, slavnostní přivítání pak proběhlo v hale v Klotenu, kde stříbrnům hrdinům děkovaly stovky lidí. Když k nim měl po sestřihu největších momentů turnaje promluvit hvězdný Kevin Fiala, znovu se mu vrátil smutek z finálové porážky a přemohly ho slzy... „Bolí to doteďka, koukat na tyhle scény je pro mě pořád není jednoduché,“ prohlásil hráč s českými kořeny. 

Zprávy ze dne 28. 5. 2024
13:00
Včera
 

Rusko nehraje žádnou soutěž, kterou pořádá IIHF. Naposledy nastoupilo v roce 2022 na olympiádě v Pekingu, zahrálo si finále, ale pak vpadlo na Ukrajinu a mezinárodní hokej o něj nestojí. Ovšem za rok klidně může vládnout žebříčku jako nejúspěšnější země. Hokejová federace Rusku takhle drží místo, až se jednou situace uklidní a země se vrátí zpátky. „Nic se ale nemění, o jeho účasti na turnajích rozhodujeme vždy s ročním předstihem v únoru,“ říká prezident IIHF Luc Tardif. Více čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 28. 5. 2024
12:03
Včera
Česko

Pode šéfa Pardubic Petra Dědka si jeden muž zaslouží za mistrovství světa výslovné poděkování. 

 

Zprávy ze dne 28. 5. 2024
11:40
Včera
Česko

Tetování na lopatce bude! A nejen zástupci českého hokeje se těší na výsledek. 

Zprávy ze dne 28. 5. 2024
11:38
Včera
Česko

Jistý bar v centru Prahy je tradičním místem různých sportovních oslav, takže hokejisté nemohli chybět. Miminálně Martin Nečas měl na slavící dav slušný výhled. 

Vstoupit do diskuse
9
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud