NHL chce Světový pohár 2024 v Praze. Svaz je proti, bojí se o lístky na MS

Video placeholder
Derryl Sittler bude mít díky Deníku Sport svůj dres po čtyřiceti letech zpátky
Český útočník Tomáš Hertl vychází z výtahu po tréninku hokejové reprezentace
Trenér hokejové reprezentace Kari Jalonen odešel od hřiště tréninkové haly v Tampere po schodech
Reprezentační obránci David Musil (vpravo) a Tomáš Kundrátek (vlevo) lezou z výtahu po tréninku
Pro vstup k ledové ploše tréninkové haly v Tampere musejí čeští hokejisté jezdit výtahem
Český reprezentant Hynek Zohorna odchází tréninku v menší hale v Tampere po schodech
Čeští hokejisté, kteří se nevešli do výtahu, odcházeli z tréninku po schodech
Čeští hokejisté odcházejí z tréninku v bruslích po schodech
15
Fotogalerie
ČTK, iSport.cz
Světový pohár
Vstoupit do diskuse (3)

Jednu skupinu Světového poháru hokejistů v únoru 2024 by vedení NHL chtělo uspořádat v Praze. Český svaz ledního hokeje s tím ale podle serveru iDNES.cz nesouhlasí, protože ve stejném roce má Česká republika hostit v květnu mistrovství světa.

„Nám by určitě ekonomicky neprospělo, kdyby se tu pár měsíců před mistrovstvím odehrálo x zápasů s hráči NHL. Český trh není tak bohatý, aby lidi zaplatili tolik peněz za drahé lístky za obě akce. To je ten hlavní problém,“ řekl generální sekretář Martin Urban serveru iDNES.cz.

„Proto mě výkonný výbor požádal, abych napsal oficiální dopis na IIHF, že svaz nesouhlasí, aby se turnaj v roce 2024 konal v Praze. Respektive obecně, aby nebyl v zemi, která ten samý rok organizuje mistrovství světa,“ uvedl Urban.

Informaci serveru potvrdil i Petr Bříza, místopředseda mezinárodní federace IIHF, na kterou se český svaz obrátil. „S NHL a NHLPA jsme v intenzivním kontaktu a jednáme,“ řekl Bříza.

„Nechci říct, že NHL si může dělat, co chce, ale my bychom to neorganizovali. Oni něco vymyslí, dají podmínky a zeptají se: Chcete, nechcete?“ prohlásil Urban.

Světový pohár se uskuteční po osmi letech, naposledy se hrál v roce 2016 v Torontu. V roce 2004 se konal v šesti zemích včetně Česka, když Praha hostila zápas domácího výběru s Německem.

Zprávy ze dne 11. května 2022

Hokejová reprezentace
11. května 2022 · 12:30

K hokejové reprezentaci se připojil v poslední chvíli. Proto se nelze divit, že brankář Lukáš Dostál sklidil na Letišti Václava Havla před odletem do Tampere značnou pozornost novinářů. Po konci sezony na farmě Anaheimu v San Diegu (AHL) přijal pozvánku od GM Petra Nedvěda všema deseti. „Reprezentovat je dětský sen. Uvidíme, jak to půjde, ale ambice jsou vždycky nejvyšší,“ řekl jednadvacetiletý odchovanec brněnské Komety. ROZHOVOR čtěte ZDE>>>

Brankář Lukáš Dostál odpovídá na dotazy novinářů před odletem na MS ve Finsku
Brankář Lukáš Dostál odpovídá na dotazy novinářů před odletem na MS ve Finsku
Vstoupit do diskuze (3)

Doporučujeme

Články z jiných titulů