Nečekaný trumf do baráže! Žádný apríl, matador (44) po letech za Kladno

Video placeholder
TOP góly týdne hokejové extraligy: Jiří Burger
Kladenské hokejisty si již vzal do parády kanadský trenér Jeff Paul
Někdejší extraligový střelec Jiří Burger se stal jedním z trenérů Rytířů Kladno
Jaromír Jágr se směje na tréninku Kladna v přípravě před baráží
Jaromír Jágr absolvuje kompletní přípravu, s týmem vyrazí i na Slovensko
Bývalý hokejový útočník Jiří Burger se stal součástí realizačního týmu Kladna
Jaromír Jágr má během tréninků Kladna velké slovo
Jiří Burger před třemi roky hrál v Kladně jako kapitán, nyní Rytíře povede v roli trenéra
12
Fotogalerie
kal
Baráž o ELH
Začít diskusi (0)

Dlouhé čekání na závěr sezony se pomalu krátí. Už „jen“ za dva týdny Kladno vstoupí do baráže o Tipsport extraligu. Ještě předtím, než tým Jaromíra Jágra pozná soupeře z první ligy, vyrazili Středočeši na soustředění na Slovensko. U příležitosti tripu do Liptovského Mikuláše odhalili návraty dvou hráčů, z nichž jeden je opravdu velmi překvapivý. Vedle navrátilce z marodky Ondřeje Machala se totiž za Rytíře může v barážovém souboji objevit také Jiří Burger! Současný asistent trenéra a někdejší vynikající centr bude v případě potřeby připravený naskočit.

Aby si někteří fanoušci kladenských hokejistů nemysleli, že nejde o dodatečný aprílový žert, vedení Rytířů hned ujistilo, že vážně nejde o vtip. Bývalý dlouholetý kapitán Vítkovic, který původně zakončil aktivní kariéru v dresu Kladna v sezoně 2016/17, se nyní znovu může vydat do akce za tým z rodného města.

Jak uvádí Rytíři na webových stránkách, nynější asistent trenéra Davida Čermáka, jenž se v klubu věnuje i mládeži, se již několik měsíců připravuje s kladenským áčkem, aby mohl v případě nutnosti pomoct Středočechům k udržení extraligové příslušnosti.

„Jirka trénuje už od Vánoc a je pro nás zálohou pro případ, že by nám někdo ze sestavy na baráž vypadl. Chceme mít co nejširší kádr, i proto, že nemůžeme využít hráče na střídavé starty,“ prozradil kouč Čermák pro klubový web o Burgerově případném návratu.

Video placeholder
Jiřího Burgra při 1000. zápase v extralize lehce namíchl jen rozhodčí • TV TIPSPORT

Je tak dost možné, že matador, který v květnu oslaví 45. narozeniny, nastoupí v jednom ze dvou utkání proti Liptovskému Mikuláši. Partu kolem kapitána Tomáše Plekance ve slovenském městě čeká poslední prověrka před bojem o extraligu, v němž se střetnou s jedním z dvojice týmů Vsetín – Jihlava.

Byť jde bezpochyby o nečekané zpestření závěru nynější sezony, Burger zpět v útoku Rytířů nebude nejstarším hráčem. Stejně tak se na baráž s týmem poctivě chystá i padesátiletý boss Jaromír Jágr. Dvě kladenské legendy spolu hrály pouze jednou, a to v ročníku 1994/95, kdy Burger debutoval za seniory, zatímco Jágr už si jako hvězda NHL a dvojnásobný vítěz Stanley Cupu pouze odskočil do Kladna na 11 zápasů během výluky.

Středočechům se do útoku rovněž vrací rychlík Ondřej Machala. Třiadvacetiletý forvard byl mimo sestavu od 21. prosince, kdy v utkání s Hradcem Králové schytal tvrdý zásah od obránce Bohumila Janka. S těžkým otřesem mozku setrval na marodce po zbytek základní části.

Online přenos - Přestupy v extralize

Zprávy ze dne 29. ledna 2025

Rytíři Kladno
29. ledna 2025 · 20:29

Kladno posílí lotyšský reprezentační obránce Markuss Komuls. Sedmadvacetiletý bek přichází k Rytířům ze Slovenska, kde hrál za beznadějně poslední Nové Zámky. Účastník loňského mistrovství světa v Praze a Ostravě se do Evropy vrátil před sezonou ze zámoří, kde naposledy působil v nižší ECHL. Za Nové Zámky odehrál 35 zápasů s bilancí dvou branek a pěti asistencí. Naposledy nastoupil v neděli proti Košicím.

Markuss Komuls posílil Kladno
Markuss Komuls posílil Kladno

Zprávy ze dne 21. ledna 2025

Důležitý moment
Rytíři Kladno
21. ledna 2025 · 18:08

Lotyšský útočník v barvách Kladna a aktuální lídr kanadského bodování Tipsport extraligy Eduards Tralmaks potvrdil změnu působiště od příští sezony, nejspíše jimi budou Karlovy Vary, o kterých se mluvilo. „Ano, mám smlouvu jinde. Zůstanu v České republice, nebudu to skrývat. Smlouvu jsem podepsal poměrně brzy,“ prozradil v rozhovoru pro lotyšský web. Rovněž zmínil, že se rozhodl pro odchod z důvodu nízkých ambic Rytířů a prozradil, že Jaromír Jágr svůj klub v blízké době prodá. „Jedno prozradím - kladenský klub bude ve velmi blízké době prodán,“ řekl.

    

Zprávy ze dne 27. listopadu 2024

Dynamo Pardubice
27. listopadu 2024 · 10:36

Posilu v podobě útočníka Miloš Kelemena rovněž vítají i Pardubice. Také druhý slovenský reprezentant byl uvolněn Utahem do extraligy.

Zprávy ze dne 20. listopadu 2024

Důležitý moment
Dynamo Pardubice
20. listopadu 2024 · 14:18

Trochu to vypadá, jak kdyby se tím majitel Pardubic Petr Dědek bavil. Užívá si, že v předvánočním období přivede nějakého hráče ze zámoří. Nadílka pro zimu 2022 se jmenovala Lukáš Sedlák, který skončil svoje angažmá ve Philadelphii. Ježíšek 2023 přinesl z farmy Pittsburghu obránce Libora Hájka. Hitem letošních Vánoce by v Dynamu měl být slovenský bombarďák Miloš Kelemen. Více čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 18. listopadu 2024

Důležitý moment
Dynamo Pardubice
18. listopadu 2024 · 16:33

Kolem Pardubic se mluví o dalším zajímavém jménu. Dres Dynama by od příští sezony mohl oblékat reprezentační obránce Daniel Gazda, který aktuálně působí ve finském Ilves Tampere. Informaci jako první přinesl web sport.cz. V Pardubicích si už rodák ze Zlína mohl zahrát v ročníku 2022/23, kdy měl vyřízené střídavé starty z prvoligového Zlína. Nakonec k tomu ale nedošlo. V minulé sezoně nasázel Gazda za Kometu 17 gólů a přidal 13 asistencí, v té aktuální má v dresu Ilvesu na kontě 12 bodů (4+8) v 18 duelech. Za národní tým se dvakrát prosadil v utkání proti Švédsku na nedávném Karjala Cupu.

Čeští hokejisté oslavují druhý gól obránce Daniela Gazdy (vlevo)
Čeští hokejisté oslavují druhý gól obránce Daniela Gazdy (vlevo)

Zprávy ze dne 8. listopadu 2024

Dynamo Pardubice
8. listopadu 2024 · 20:46

ExtraligovéPardubice v minulých dnech potvrdily do konce sezony kouče VáclavaBaďoučka. Ten v kritické chvíli po odchodu Marka Zadiny povýšil z vedoucího B mužstva do role šéfa střídačky áčka. Ovšem s tím, že se dál pracuje na posile do realizačního štábu v současnosti vedoucího týmu soutěže. Tak, aby měl Baďouček silného parťáka hlavně do play off. To jméno je na cestě… Více čtěte ZDE >>>

 

Jan Ludvig se rozpovídal o drsných praktikách koučů v NHL
Jan Ludvig se rozpovídal o drsných praktikách koučů v NHL

Zprávy ze dne 7. listopadu 2024

Dynamo Pardubice
7. listopadu 2024 · 11:46

Obránce Andrej Šustr bude po odchodu z Pardubic hrát za finskou Tapparu Tampere. Třiatřicetiletý bek podepsal smlouvu do konce sezony. Plzeňský odchovanec se v Dynamu dohodl na předčasném ukončení smlouvy v neděli, nové angažmá získal rychle. „Získáváme v něm zkušeného hráče, který je velmi silný v obranném pásmu. Vedle toho je ale dobrý při hře s pukem a dobře čte hru,“ řekl sportovní manažer Antti Tuomenoksa.

Dynamo Pardubice
7. listopadu 2024 · 10:31

Hokejisty extraligových Pardubic povede i nadále jako hlavní trenér Václav Baďouček, jenž Dynamo převzal na začátku října po rezignaci Marka Zadiny. Východočeši na klubovém webu oznámili, že dvaašedesátiletý kouč podepsal smlouvu do konce sezony a opustí pozici sportovního manažera B týmu.

„Václav si zaslouží naši důvěru. Bez problémů se popasoval s obtížnou situací a věříme, že zvládne i náročnější zkoušky. Společně diskutujeme o dalších krocích a jsme ve shodě ohledně posílení realizačního týmu. Dojde k němu v řádu dnů, případně týdnů,“ uvedl sportovní ředitel Petr Sýkora.

Baďouček vedl Pardubice zatím v deseti extraligových zápasech, ve kterých tým získal 23 bodů z 30 možných a posunul se do čela soutěže.

Zprávy ze dne 3. listopadu 2024

Důležitý moment
Dynamo Pardubice
3. listopadu 2024 · 11:59

V létě Dynamo posílil, teď jej opouští. Třiatřicetiletý bek Andrej Šustr, jenž má velké zkušenosti ze zámoří, v dresu Pardubic končí po vzájemné dohodě. „Andrej je férový a poctivý kluk. Prokázal, že je profík s výbornou tréninkovou morálkou. Bohužel si to zde nesedlo úplně ideálně, což cítily obě strany,“ uvedl sportovní ředitel klubu Petr Sýkora. „Chtěl bych poděkovat fanouškům za skvělou atmosféru na zápasech doma i venku a také všem spoluhráčům za ty tři měsíce. Děkuji i vedení za možnost zde hrát a férový přístup. Vše jsme si vysvětlili a rozloučili se v dobrém. Takový je holt hokej,“ řekl Šustr a popřál týmu mnoho úspěchů.

Zprávy ze dne 25. října 2024

Důležitý moment
Dynamo Pardubice
25. října 2024 · 15:29

Obří trejd v Tipsport extralize je potvrzený! Jak web iSport.cz informoval už v průběhu dopoledne, do Pardubic se z Českých Budějovic stěhuje útočník Jáchym Kondelík. Opačným směrem na jih Čech putuje jiný forvard Tomáš Zohorna.

Důležitý moment
Dynamo Pardubice
25. října 2024 · 11:10

Debata ve čtvrtečním Zimáku o ukončení spolupráce Jáchyma KondelíkaČeskými Budějovicemi měla své opodstatnění. Podle informací webu iSport.cz mistr světa z Prahy definitivně opouští Motor a stává se novou posilou extraligových Pardubic. Opačným směrem naopak putuje Tomáš Zohorna. Více čtěte ZDE >>>

Útočník Motoru Jáchym Kondelík operuje u kladenské branky
Útočník Motoru Jáchym Kondelík operuje u kladenské branky
Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů