Nečekaný trumf do baráže! Žádný apríl, matador (44) po letech za Kladno

Video placeholder
TOP góly týdne hokejové extraligy: Jiří Burger
Kladenské hokejisty si již vzal do parády kanadský trenér Jeff Paul
Někdejší extraligový střelec Jiří Burger se stal jedním z trenérů Rytířů Kladno
Jaromír Jágr se směje na tréninku Kladna v přípravě před baráží
Jaromír Jágr absolvuje kompletní přípravu, s týmem vyrazí i na Slovensko
Bývalý hokejový útočník Jiří Burger se stal součástí realizačního týmu Kladna
Jaromír Jágr má během tréninků Kladna velké slovo
Jiří Burger před třemi roky hrál v Kladně jako kapitán, nyní Rytíře povede v roli trenéra
12
Fotogalerie
kal
Baráž o ELH
Začít diskusi (0)

Dlouhé čekání na závěr sezony se pomalu krátí. Už „jen“ za dva týdny Kladno vstoupí do baráže o Tipsport extraligu. Ještě předtím, než tým Jaromíra Jágra pozná soupeře z první ligy, vyrazili Středočeši na soustředění na Slovensko. U příležitosti tripu do Liptovského Mikuláše odhalili návraty dvou hráčů, z nichž jeden je opravdu velmi překvapivý. Vedle navrátilce z marodky Ondřeje Machala se totiž za Rytíře může v barážovém souboji objevit také Jiří Burger! Současný asistent trenéra a někdejší vynikající centr bude v případě potřeby připravený naskočit.

Aby si někteří fanoušci kladenských hokejistů nemysleli, že nejde o dodatečný aprílový žert, vedení Rytířů hned ujistilo, že vážně nejde o vtip. Bývalý dlouholetý kapitán Vítkovic, který původně zakončil aktivní kariéru v dresu Kladna v sezoně 2016/17, se nyní znovu může vydat do akce za tým z rodného města.

Jak uvádí Rytíři na webových stránkách, nynější asistent trenéra Davida Čermáka, jenž se v klubu věnuje i mládeži, se již několik měsíců připravuje s kladenským áčkem, aby mohl v případě nutnosti pomoct Středočechům k udržení extraligové příslušnosti.

„Jirka trénuje už od Vánoc a je pro nás zálohou pro případ, že by nám někdo ze sestavy na baráž vypadl. Chceme mít co nejširší kádr, i proto, že nemůžeme využít hráče na střídavé starty,“ prozradil kouč Čermák pro klubový web o Burgerově případném návratu.

Video placeholder
Jiřího Burgra při 1000. zápase v extralize lehce namíchl jen rozhodčí • TV TIPSPORT

Je tak dost možné, že matador, který v květnu oslaví 45. narozeniny, nastoupí v jednom ze dvou utkání proti Liptovskému Mikuláši. Partu kolem kapitána Tomáše Plekance ve slovenském městě čeká poslední prověrka před bojem o extraligu, v němž se střetnou s jedním z dvojice týmů Vsetín – Jihlava.

Byť jde bezpochyby o nečekané zpestření závěru nynější sezony, Burger zpět v útoku Rytířů nebude nejstarším hráčem. Stejně tak se na baráž s týmem poctivě chystá i padesátiletý boss Jaromír Jágr. Dvě kladenské legendy spolu hrály pouze jednou, a to v ročníku 1994/95, kdy Burger debutoval za seniory, zatímco Jágr už si jako hvězda NHL a dvojnásobný vítěz Stanley Cupu pouze odskočil do Kladna na 11 zápasů během výluky.

Středočechům se do útoku rovněž vrací rychlík Ondřej Machala. Třiadvacetiletý forvard byl mimo sestavu od 21. prosince, kdy v utkání s Hradcem Králové schytal tvrdý zásah od obránce Bohumila Janka. S těžkým otřesem mozku setrval na marodce po zbytek základní části.

Online přenos - Přestupy v extralize

Zprávy ze dne 10. ledna 2018

10. ledna 2018 · 00:00
PONDĚLÍ 8. LEDNA

Zprávy ze dne 4. ledna 2018

4. ledna 2018 · 00:00

12:31 - VÝMĚNA - Zajímavý pohyb se udál na trase Pardubice - Brno. Na východ Čech míří útočník Tomáš Svoboda, který bude v Dynamu hostovat do konce sezony 2018/2019. Moravané naopak získali navrátilce Tomáše Vondráčka, jenž ale přichází na hostování jen do konce aktuálního ročníku Tipsport extraligy.

4. ledna 2018 · 00:00
ČTVRTEK 4. LEDNA

Zprávy ze dne 3. ledna 2018

3. ledna 2018 · 00:00

13:53 - MLADÁ BOLESLAV - Středočechy před závěrem základní části posílí americký útočník Jordan Blaine Samuels. Sedmadvacetiletý hráč přichází ze San Diega, hrajícího AHL, kde v osmnácti zápasech zaznamenal jeden gól a nahrávku."Od začátku sezony dáváme málo branek, potřebujeme zapracovat na brankovišti. Jordan asi není vyloženě střelec, ale potřebujeme jeho důraznou hru - před brankou i u mantinelu," uvedl sportovní manažer Luděk Bukač mladší. Samuels prošel draftem NHL, v roce 2009 si ho z 203. pozice vybrala Atlanta. Nejlepší ligu světa ale nikdy neokusil, přestože si později vysloužil jednoletý kontrakt s Buffalem. Poslední ročníky strávil v AHL a ECHL.

3. ledna 2018 · 00:00
STŘEDA 3. LEDNA

Zprávy ze dne 1. ledna 2018

1. ledna 2018 · 00:00

19:56 - SPARTA - Hotovo! Obranu Sparty posílí slovenský zadák Marek Ďaloga, jenž ukončil smlouvu v čínském Kunlunu a po třech sezonách v KHL se vrací zpět do Sparty, za kterou nastupoval v sezoně 2014/2015. Více zde>>>

1. ledna 2018 · 00:00

19:39 - HOSTOVÁNÍ - Tipsport extraliga hlásí první změnu roku 2018 a stojí za to! Olomouc získala na měsíční hostování vicemistra světa z roku 2006 Zbyňka Irgla. Opačným směrem míří útočník Roman Vlach, který má na kontě čtyři branky a devět asistencí. Zkušenější Irgl dal pět gólů a na stejný počet přihrál.

1. ledna 2018 · 00:00
PONDĚLÍ 1. LEDNA

Zprávy ze dne 30. prosince 2017

30. prosince 2017 · 00:00

14:11 - VÝMĚNA - Protočení obránců proběhlo na trase Mladá Boleslav - Chomutov. Ze středočeského klubu odchází na hostování do konce sezony k Pirátům zadák Ronald Knot, Bruslaři pak získali Ondřeje Dlapu.

30. prosince 2017 · 00:00

11:43 - MOUNTFIELD HK - V Hradci Králové už zbrojí na play off a rozšiřují svůj mladý brankářský tým. Do konce sezony si totiž pojistli velezkušeného Luboše Horčičku, jenž chytá ve WSM Lize za Vsetín.

30. prosince 2017 · 00:00
STŘEDA 20. PROSINCE
Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů