Nečekaný trumf do baráže! Žádný apríl, matador (44) po letech za Kladno

Dlouhé čekání na závěr sezony se pomalu krátí. Už „jen“ za dva týdny Kladno vstoupí do baráže o Tipsport extraligu. Ještě předtím, než tým Jaromíra Jágra pozná soupeře z první ligy, vyrazili Středočeši na soustředění na Slovensko. U příležitosti tripu do Liptovského Mikuláše odhalili návraty dvou hráčů, z nichž jeden je opravdu velmi překvapivý. Vedle navrátilce z marodky Ondřeje Machala se totiž za Rytíře může v barážovém souboji objevit také Jiří Burger! Současný asistent trenéra a někdejší vynikající centr bude v případě potřeby připravený naskočit.
Aby si někteří fanoušci kladenských hokejistů nemysleli, že nejde o dodatečný aprílový žert, vedení Rytířů hned ujistilo, že vážně nejde o vtip. Bývalý dlouholetý kapitán Vítkovic, který původně zakončil aktivní kariéru v dresu Kladna v sezoně 2016/17, se nyní znovu může vydat do akce za tým z rodného města.
Jak uvádí Rytíři na webových stránkách, nynější asistent trenéra Davida Čermáka, jenž se v klubu věnuje i mládeži, se již několik měsíců připravuje s kladenským áčkem, aby mohl v případě nutnosti pomoct Středočechům k udržení extraligové příslušnosti.
„Jirka trénuje už od Vánoc a je pro nás zálohou pro případ, že by nám někdo ze sestavy na baráž vypadl. Chceme mít co nejširší kádr, i proto, že nemůžeme využít hráče na střídavé starty,“ prozradil kouč Čermák pro klubový web o Burgerově případném návratu.

Je tak dost možné, že matador, který v květnu oslaví 45. narozeniny, nastoupí v jednom ze dvou utkání proti Liptovskému Mikuláši. Partu kolem kapitána Tomáše Plekance ve slovenském městě čeká poslední prověrka před bojem o extraligu, v němž se střetnou s jedním z dvojice týmů Vsetín – Jihlava.
Byť jde bezpochyby o nečekané zpestření závěru nynější sezony, Burger zpět v útoku Rytířů nebude nejstarším hráčem. Stejně tak se na baráž s týmem poctivě chystá i padesátiletý boss Jaromír Jágr. Dvě kladenské legendy spolu hrály pouze jednou, a to v ročníku 1994/95, kdy Burger debutoval za seniory, zatímco Jágr už si jako hvězda NHL a dvojnásobný vítěz Stanley Cupu pouze odskočil do Kladna na 11 zápasů během výluky.
Středočechům se do útoku rovněž vrací rychlík Ondřej Machala. Třiadvacetiletý forvard byl mimo sestavu od 21. prosince, kdy v utkání s Hradcem Králové schytal tvrdý zásah od obránce Bohumila Janka. S těžkým otřesem mozku setrval na marodce po zbytek základní části.
Zprávy ze dne 21. června 2017
09:00 - MLADÁ BOLESLAV - Brankář Jan Lukáš se stal novou posilou Banské Bystrice. S úřadujícím slovenským mistrem podepsal čtyřiadvacetiletý gólman, který naposledy oblékal dres extraligové Mladé Boleslavi, roční smlouvu. Odchovanec Olomouce se tak vydá na první zahraniční angažmá.
Zprávy ze dne 20. června 2017
ÚTERÝ 20. ČERVNA |
13:16 - PLZEŇ - Útočník Petr Straka se po osmi letech v zámoří vrací do extraligové Plzně. Pětadvacetiletý hráč, který má na kontě tři starty v NHL za Philadelphii, podepsal s mateřským klubem roční smlouvu. "Petr je plzeňský odchovanec, strávil hodně dlouhou dobu v zámoří, kde nakouknul i do NHL. Rozhodl se vrátit do Evropy a jsme rádi, že se rozhodl jít k nám. Je to bojovník, pracant, který je schopný dávat góly. Věřím, že nám pomůže ve všech činnostech," uvedl sportovní manažer Tomáš Vlasák na klubovém webu.
Zprávy ze dne 18. června 2017
22:05 - BRNO - Skvělá zpráva pro Kometu. Útočník Martin Erat se s čerstvým mistrem dohodl na pokračování a o rok prodloužil smlouvu. Zkušený hokejista přitom promýšlel konec dlouhé kariéry. „Chtěl jsem si trochu odpočinout, nechtěl jsem dělat unáhlené rozhodnutí. Potřeboval jsem si nechat vše projít hlavou a probrat to s rodinou. Ta je pro mě nejdůležitější. Rozhodovali jsme se, zda chceme být dál v Česku, nebo budeme bydlet jinde. Tyto faktory nakonec rozhodly, že i další sezónu strávím v Kometě,“ řekl pro oficiální stránky klubu Erat.
23:05 - VÍTKOVICE - Hokejový obránce Peter Trška se stal novou posilou extraligových Vítkovic. Pětadvacetiletý slovenský reprezentant doposud působil v Kometě Brno, se kterou získal mistrovský titul. Severomoravský klub jeho příchod oznámil na svém webu.
"Věkově zapadá do našeho týmu a naší koncepce. Nepopírám, že jsme byli v jednání i s jinými obránci. V tomto směru je potřeba vnímat dvě roviny. Jednou je rovina finanční, kdy musím, i když se to nedělá, poděkovat majiteli klubu, protože jsem ta v našem interním plánu určená čísla trochu přetáhl," uvedl generální manažer a trenér Jakub Petr.
Příchod Tršky by měl podle něj Vítkovicím pomoct zvýšit konkurenci v obraně a zamezit případným problémům při větší marodce. "Také víme, co nás trápilo v minulé sezoně, a i příchod tohoto hráče by nám měl pomoci odstranit tyhle problémy. Když se na trhu objevil Peter, tak jsme se na něj zaměřili, jednání nebyla krátká a jednoduchá, ale podařila se nám," komentoval Petr okolnosti příchodu účastníka letošního mistrovství světa.
Trška působí v Česku od roku 2014, kdy ze Skalice přestoupil do Mladé Boleslavi. V prosinci 2015 odešel na hostování do Brna a do Komety poté i přestoupil. V poslední sezoně odehrál včetně play off 59 utkání, ve kterých vstřelil šest branek a přidal 13 asistencí.
"Jsem velmi rád, že jsem ve Vítkovicích. První vážná jednání začala zhruba před týdnem a půl, nyní už máme podepsanou smlouvu a já mám velkou radost, že se to vše tak rychle stihlo. Do Vítkovic jsem šel i kvůli jejich nové vizi, myslím, že Vítkovice vzhledem k týmu, který tady je, mají na první šestku," řekl Trška.
NEDĚLE 18. ČERVNA |
Zprávy ze dne 13. června 2017
10:09 - JIHLAVA - Slovenský útočník Radovan Puliš se stal novou posilou extraligové Jihlavy. Pětadvacetiletý hráč podepsal s nováčkem soutěže roční smlouvu. Puliš začal předešlou sezonu v druholigovém švýcarském Winterthuru, v říjnu se ale vrátil na Slovensko a hrál za Zvolen. Ve 45 zápasech včetně play off vstřelil 19 branek, přidal 19 asistencí a byl desátým nejlepším střelcem ligy v základní části. Člen širšího kádru reprezentace v ročníku 2014/15 soutěž střelců na Slovensku i vyhrál.
ÚTERÝ 13. ČERVNA |
10:01 - HRADEC KRÁLOVÉ - Útočník Rudolf Červený bude i nadále hrát v extralize za Hradec Králové. Sedmadvacetiletý hráč sice chtěl zamířit do zahraničí, nakonec se ale domluvil na podmínkách nové dvouleté smlouvy s Mountfieldem. "Celou dobu jsme byli s Rudou ve spojení a obě strany měly zájem pokračovat ve spolupráci v případě, že Rudovi nedopadne nějaké lukrativní zahraniční angažmá," uvedl generální manažer Aleš Kmoníček. Červený se tak dnes připojil k týmu na soustředění, kde by měl podepsat smlouvu s výstupní klauzulí pro příští rok.
Produktivní útočník Rudolf #Červený se na zahraničním angažmá nedohodl, zůstává v Hradci Králové! 👍
— Mountfield HK (@MountfieldHK) June 13, 2017
📋 https://t.co/HDCuIS4bFdpic.twitter.com/avTK6PepsP
Zprávy ze dne 12. června 2017
PONDĚLÍ 12. ČERVNA |
09:04 - SPARTA - Po dvaadvaceti zápasech v základní části a čtyřech v play off opouští pražskou Spartu český reprezentační útočník Michal Řepík. Jeho novou destinací bude Švýcarsko.
Michal Řepík podepsal roční smlouvu ve Švýcarsku, sezónu odehraje po boku svého kamaráda Michala Birnera v HC Fribourg-Gottéron! #Ehshockey
— Michal Sivek (@michalsivek) June 12, 2017