Lídr z Kladna poprvé padl, Boleslav vybuchla ve třetí třetině

0
Fantastický Priskeho trojzubec, nové Bazaly, nastoupí Preciado do derby?
Nahlédněte do kabiny Třince: kdo sbírá auta a kdo by mohl být ekonom. Kacetl je...

SOUHRN 5. KOLA EXTRALIGY - Vedoucí tým hokejové extraligy přišel v 5. kole (čtvrtém odehraném) o neporazitelnost. "Jágrovi" Rytíři z Kladna prohráli na ledě Vítkovic 1:3, domácí naopak vyhráli už třetí zápas za sebou. Vítěznou sérii ztratily i Pardubice, které po dvou vysokých výhrách padly 1:2 ve Zlíně. Doma se daří Českým Budějovicím - Jihočeši potřetí za sebou hráli před vlastními fanoušky a potřetí vyhráli, když zdolali Plzeň v poměru 4:2.

V bídných výkonech pokračují hokejisté Karlových Varů. Energie na vlastním ledě prohrála 1:3 s Libercem a ani ve čtvrtém zápase v nové sezoně nebodovala.

Málo vídaný kolaps předvedla tápající Mladá Boleslav. Ta na domácím ledě s Třincem dokonce po druhé třetině vedla 2:1, ale v závěrečné části dostala šest branek a prohrála 2:7. Středočeši tak zůstávají bez bodu, zatímco obhájce titul se dočkal prvního vítězství.

Ve šlágru kola slavila nakonec výhru nad Spartou domácí Kometa Brno, která rozhodla až v samostatných nájezdech.

Kladno bojovalo až do konce

Domácí Vítkovice měly v duelu s vedoucím Kladnem více ze hry, jejich vítězství však potvrdil Viktor Ujčík až gólem při závěrečné power play.

Jan Káňa sice v obrovské šanci neuspěl, ale vicemistr svou převahu přesto ještě v zahajovacím dějství dokázal korunovat šťastným gólem. Szturc posunul puk do mlýnice před branku a zřejmě o brusli jednoho z obránců touš zapadl až do k tyči. Sudí po poradě s kolegou u videa branku uznal.

Domácí svůj náskok navýšili v úvodu druhé části, když Sýkorův bekhendový pokus přepadl Cikánkovi přes lapačku za záda. Dominanci Ostravanů narušilo až čtyřminutové oslabení. Při něm měl Bicek na holi snížení, ale z brankoviště přestřelil bránu.

Navzdory třem přesilovkám mělo Kladno ve druhé části jen pět střel na Málka. Jedna však znamenala kontaktní gól, který po dobře sehraném brejku dva na jednoho dosáhl Hovorka, a po 96 minutách ukončil Málkovu neprůstřelnost.

Vítkovičtí mohli znovu odskočit na dvoubrankový rozdíl, těžkou ránu Tomáše Káni pod břevno však Cikánek nepustil. Podobně dopadl na startu třetí třetiny i Burger, jehož střelu z mezikruží kladenský brankář opět kryl.

Středočeši se v závěru drali za vyrovnáním, ale při power play jim ujel Ujčík a do prázdné branky zpečetil jejich první porážku v sezoně.

HC Vítkovice Steel - Rytíři Kladno 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 17. Szturc (Burger), 25. J. Sýkora (Štefanka, Svačina), 60. Ujčík (Malík, Málek) - 33. Hovorka (Dragoun, Kalla). Rozhodčí: Hradil, Trombík - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 5498.
Vítkovice: Málek - Malík, Kudělka, Ovčačík, Sedlák, Sloboda, Rehák, Voráček, Trnka - Ujčík, Burger, Szturc - Pohl, Húževka, T. Káňa - Svačina, Štefanka, J. Sýkora - Šedivý, Strapáč, J. Káňa. Trenéři: Trličík a Moták.
Kladno: Cikánek - Skrbek, J. Drtina, Lepine, David Růžička, L. Procházka, Piskáček, Kameš - Bicek, Patera, M. Hořava - Hovorka, Dragoun, Kalla - Kafka, Lukáč, Valský - M. Látal (22. Diviš), Knotek, Kuchler. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Plzeň Budějovice také nedobyla

Budějovičtí hokejisté si udělali z domácí arény na začátku sezony nedobytnou tvrz. Před vlastními diváky hráli potřetí za sebou a třikrát vyhráli. Tentokrát přehráli Plzeň 4:2.

Západočechům se podařilo vždy jen snížit na rozdíl jednoho gólu, poslední slovo měl ale domácí Šimánek.

HC Mountfield České Budějovice - HC Plzeň 1929 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 6. Vráblík (Podlešák, Mikeska), 29. Kašpařík (Kranjc, Gulaš), 45. Šimánek (Kašpařík), 51. Šimánek (L. Květoň, Novák) - 38. J. Jeřábek (Duda, Dvořák), 47. Duda (Dresler). Rozhodčí: Jeřábek, Kalivoda - Bláha, Kostka. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 4811.
České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Němeček, Vráblík, Kolarz, Mikuš - Šimánek, Kašpařík, Martynek - Gulaš, Langhammer, L. Květoň - Polodna, Mikeska, Podlešák - Kuchejda, Červený, R. Pšurný. Trenéři: F. Výborný a Kupka.
Plzeň: A. Svoboda - Jiří Hanzlík, J. Jeřábek, St. Pierre, Kaberle, Dresler, Dan Růžička, Dobrovolný - Duda, Martin Straka, Vlasák - Kratěna, J. Hlinka, Mrňa - Vostřák, Jan Kovář, Petruška - Dvořák, Pitule, Johnson. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Michal Straka.

Pardubický gólostroj se zasekl

Hokejisté Pardubic prohráli v 5. kole extraligy ve Zlíně 1:2 a ztratili ve třetím vystoupení v sezoně první body.

Domácí Berani otočili výsledek v závěrečné třetině, když na trefu Radovana Somíka z druhé části odpověděl Michal Důras a v 55. minutě rozhodl Petr Holík.

PSG Zlín - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 42. Důras (Čajánek), 55. Holík (T. Sýkora, F. Čech) - 22. Somík (Bartek, Elkins). Rozhodčí: Blecha, Hribik - Bryška, Novák. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 4916.
Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Matějíček, Galvas, Zámorský, Lučka, Tesařík, Řezníček - Finsterle, Leška, Köhler - Důras, Čajánek, Veselý - Ondráček, Roman Vlach, Kubiš - Holík, T. Sýkora, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach a Turek.
Pardubice: M. Růžička - Kolář II, Píša, Kočí, Sičák, Borer, Benák, Nakládal - Starý, Koukal, Kolář I - Somík, Elkins, Bartek - Sim, Rákos, Kousal - Buchtele, T. Zohorna, Radil. Trenéři: Hynek a Lubina.

Vary ještě nebodovaly

V bídných výkonech pokračují Karlovy Vary. Západočeši ve čtyřech zápasech ještě nezískali ani bod, naposledy prohráli na vlastním ledě s Libercem 1:3.

Bílí Tygři vedli už ve 13. minutě 2:0, domácí vykřesali jakous takous naději deset minut před koncem, kdy se trefil Skladaný, ale snahu Energie utnul o chvíli později Petr Nedvěd.

HC Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 50. Skladaný (Dej, Gřegořek) - 9. T. Urban z trestného střílení, 13. Bulíř (Trončinský), 53. P. Nedvěd. Rozhodčí: Hrubý, Pešina - Horinek, Rozlílek. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 2496.
Karlovy Vary: Mensator - D. Nosek, Gulaši, Bombic, Gřegořek, Gründling, Prošek, M. Rohan, Přindiš - Kumstát, Pech, Košťál - Melenovský, Skladaný, Dej - Kuběna, T. Klíma, Zaťovič - T. Rohan, Vachovec, Kupec. Trenéři: Baďouček, Pešout a Kněžický.
Liberec: Pinc - Čakajík, Výtisk, Trončinský, Hay, Derner, Kajínek, Holub, Ulrych - Kudrna, P. Nedvěd, Klimenta - Dušek, Vak, Vantuch - Bárta, T. Urban, Víšek - Špaček, Bulíř, Kica. Trenéři: Kalous a Pešán.

Boleslav zkolabovala ve třetí třetině

Neuvěřitelné selhání předvedli hokejisté Mladé Boleslavi. Ti v duelu s Třincem otočili v průběhu druhé třetiny nepříznivý vývoj a před druhou přestávkou vedli 2:1.

Jenže v poslední části Středočeši dostali šest gólů a po prohře 2:7 zůstávají bez bodu. Obhájce titulu z Třince naopak slaví první vítězství.

BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec 2:7 (0:1, 2:0, 0:6)
Branky a nahrávky: 21. Rýgl (Mikulík), 40. Hrdel (Vrbata) - 9. Bonk (D. Květoň, Hrabal), 45. Polanský (Zíb, Bonk), 50. Adamský (Zíb), 56. Marosz (D. Květoň), 57. Polanský (Hrabal), 59. D. Květoň (Zíb), 59. Peterek. Rozhodčí: Lacina, Souček - Charvát, Svoboda. Vyloučení: 10:10, navíc Žabka (Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 1:3. V oslabení: 0:2. Diváci: 3350.
Mladá Boleslav: J. Hübl - Marušák, Čutta, Rýgl, Chaloupka, Žabka, Jindra, Dudáš, Baldwin - Balaštík, D. Výborný, Tomas - Tománek, Bahenský, Mikulík - Vrbata, Plodek, Hrdel - Jiránek, Lenc, Loskot. Trenéři: V. Jeřábek a Hiadlovský.
Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Lojek, P. Hořava, Richter, Davison, od 41. Hudec - D. Květoň, Bonk, Marosz - Kohn, Polanský, Adamský - Havel, Peterek, Chovan - Hrňa, Orsava, Valčák. Trenéři: Marek a Kopřiva.

Sparta ztratila vedení a padla v nájezdech

Sparťané ve šlágru kola na ledě Komety Brno sice po premiérových gólech Pacovského a Tomáše Rachůnka rychle vedli už 2:0, domácí ale ještě do konce první třetiny snížili.

Sparta ovšem ještě jednou odskočila na rozdíl dvou branek, když na 3:1 zvýšil Přibyl. Kometa ale opět dokázala odpovědět, nejdříve snížil Hubáček a na začátku třetí třetiny srovnal Čermák.

V prodloužení branka nepadla, a tak rozhodovaly nájezdy. Tomáš Rachůnek napodruhé blafákem neuspěl, zatímco Pospíšil ve třetí sérii ano a domácí se radovali z bonusového bodu.

HC Kometa Brno - HC Sparta Praha 4:3 po sam. nájezdech (1:2, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 13. Jaroslav Svoboda (Dlouhý), 29. Hubáček (Pospíšil), 43. L. Čermák (Kempný), rozhodující sam. nájezd Pospíšil - 4. Pacovský (Broš, I. Rachůnek), 8. T. Rachůnek (Bližňák, Pacovský), 23. Přibyl (T. Rachůnek, Krstev). Rozhodčí: Rozhodčí: Minář, Husička - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. Diváci: 7200 (vyprodáno).
Brno: Hovi - Švrček, Žižka, Kempný, Bičánek, Valach, Malec - Pospíšil, R. Hruška, Podkonický - Erat, L. Čermák, Hubáček - Jaroslav Svoboda, Holec, Dlouhý - H. Zohorna, Koreis, Jakub Svoboda. Trenéři: Venera a Oslizlo.
Sparta Praha: Pöpperle - Milam, Sersen, Jan Hanzlík, Krstev, Kučný, Philipp, Husák - Tenkrát, Broš, I. Rachůnek - Pacovský, Bližňák, Ton - Y. Treille, Foster, Lapšanský - Přibyl, Žalčík, T. Rachůnek. Trenéři: Jandač, Martinec a Žemlička.