Charitativní běh Sparťanská pětka je zpět. Pomůže postiženému Dominikovi | iSport.cz
14. června 2019 • 12:54

Charitativní běh Sparťanská pětka je zpět. Pomůže postiženému Dominikovi

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
Sparťanská pětka tentokrát pomáhá fanouškovi Sparty Dominiku Bohuňovskému
TOP VIDEA
LM: Real si to rozdá se City. Ronaldo bude chtít ušatý pohár pro Juventus
Na Kangovo místo máme přetlak, těší kouče Sparty Kotala
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejisté Sparty si i letos, konkrétně ve čtvrtek 20. června, zpestří v pražské Stromovce přípravu na novou sezonu charitativním během spolu s fanoušky a partnery klubu. Výtěžek z dobročinného běhu Sparťanská pětka letos poputuje na léčbu velkého fanouška Sparty Dominika Bohuňovského. Aktivně se zapojí také redaktorka iSport TV Simona Kubišová.První ročník Sparťanské pětky se konal loni a vydařil se náramně. Zúčastnilo se ho přes 600 běžců a díky nim se vybralo 50 tisíc korun, které pomohly týmu sparťanských sledge hokejistů. Letošní výtěžek bude věnován Dominikovi Bohuňovskému, obrovskému fanouškovi Sparty. Trpí spastickou kvadruparézou, nejčastější a zároveň nejtěžší formou dětské mozkové obrny, kvůli které je trvale upoután na invalidní vozík. To mu ale nebrání, aby navštěvoval s tatínkem nejen všechny zápasy doma v O2 areně, ale i spoustu tréninků hokejového mužstva.

Znají ho všichni hráči, se kterými si často před zápasem i po něm přijíždí ťuknout pro štěstí. Ti ho za jeho neutuchající podporu vždy rádi odmění minimálně společnou fotografií nebo dárkem přímo z kabiny. Letošní dárek od fanoušků Sparty však bude rozhodně tím největším. Výtěžek z běhu půjde na nový elektrický vozík, který Dominikovi obrovsky usnadní život. „Věříme, že co nejvíce sparťanských fanoušků pomůže jednomu z nich, který neměl v životě tolik štěstí. Přesto patří mezi ty nejvěrnější,“ říká útočník Lukáš Pech, který patří mezi největší Dominikovy oblíbence.

VIDEO: Sparťanská pětka pomůže nemocnému Dominikovi

Stejně jako před rokem se běhu zúčastní hráči A-týmu, mládežnických kategorií, realizačního týmu i managementu klubu. Součástí sparťanského dne bude autogramiáda hráčů, dorazí oba maskoti a fanoušci se mohou těšit i na další doprovodný program. I tentokrát obdrží startovní balíčky od sparťanských partnerů. Pětikilometrová trať závodu opět začne přímo na ploše holešovické Tipsport areny a povede parkem Stromovka zpět do haly. Do hlavního závodu se opět mohou zaregistrovat také firmy, a to do speciálního skupinového závodu, který bude součástí hlavního běhu, součástí Sparťanské pětky je i dopolední závod pro střední školy.

Základní informace:

Termín: čtvrtek 20. června 2019
Start: hlavní závod  - 18:00 hodin, závod studentů - 10:00 hodin
Registrační poplatek: do 16. června: 350 Kč, od 17. června a na místě: 500 Kč
Více informací na webu www.hcsparta.cz/petka

Vstoupit do diskuse
0
52. kolo
Články odjinud


Články odjinud