SESTŘIH: Mountfield HK – Liberec 3:6. Bílí Tygři ovládli dohrávku 1. kola | iSport.cz
14. září 2019 • 17:30

SESTŘIH: Mountfield HK – Liberec 3:6. Bílí Tygři ovládli dohrávku 1. kola

TOP 10 českých dresů. Euro 96, Boby z Lužánek i liberecká rarita TOP 10 českých dresů. Euro 96, Boby z Lužánek i liberecká rarita
iSport podcast: Rozhodující gól Jablonce měl platit. Sparta nevydrží hrát v tempu iSport podcast: Rozhodující gól Jablonce měl platit. Sparta nevydrží hrát v tempu

Sobotní dohrávku 1. kola Tipsport extraligy ovládl Liberec. Bílí Tygři sice v úvodu utkání byli pod velkým tlakem Mountfieldu HK, v dalším průběhu se však dostali do hry a nakonec vyhráli 6:3. Po dvou brankách nasázeli Libor Hudáček a kapitán Petr Jelínek. Hradec vedl 1:0, ve třetí třetině dotáhl dvoubrankové manko, ale z úvodního klání v nové sezoně odchází bez bodu.

Úvod patřil aktivnějším Východočechům, do vedení jim ale pomohla až druhá přesilová hra, v níž Peterse v liberecké brance prostřelil Filip Pavlík. Hosté směrem do útoku nepředváděli prakticky nic, Mazanec si první zákrok připsal až v 10. minutě. V závěru úvodní třetiny přesto Tygři vyrovnali, na konci vydařené kombinace byl Birner.

Na začátku druhé části pomohla Mazancovi při Nedomlelově vyloučení tyč. Ve 24. minutě již hosté vedli, když Havlínovu střelu tečoval Krenželok. Vyrovnat mohl Paulovič, ale ve velké šanci nepochopitelně ještě přihrával a Peters tak nemusel ani zasahovat.

SESTŘIH: Mountfield HK - Liberec 3:6. Bílí Tygři ovládli dohrávku 1. kola

Ve 33. minutě se Mountfield již radoval z vyrovnaní, avšak jen chvíli. Rozhodčí totiž Rosandičův gól neuznali pro předchozí faul Jergla na Marosze. Naštvání domácích fandů bylo o to větší, že se v následné přesilovce prosadil Hudáček.

Hradečtí však dokázali rychle odpovědět, o snížení se postaral při svém extraligovém debutu devatenáctiletý obránce Gaspar. Ve 41. minutě mohl vyrovnat Rákos, libereckého gólmana ale nepřekonal, podařilo se to až Jerglovi po krásné Zámorského přihrávce v přesilové hře ve 47. minutě.

Nerozhodný stav vydržel jen 65 sekund, než se po rychlém protiútoku prosadil podruhé Hudáček. O dalších 32 sekund později hosté vedli již 5:3, po dalším brejku překonal Mazance Jelínek. Kapitán Tygrů se postaral i o šestý gól svého týmu, když využil chybné rozehrávky Samuelssona. V 54. minutě tak bylo o osudu zápasu rozhodnuto.

Ohlasy trenérů:

Tomáš Martinec (Mountfield HK): „Přáli jsme si vstoupit do sezony vítězným zápasem, ale přestože si myslím, že utkání bylo vyrovnané, tak jsme udělali strašně moc chyb. Nabídli jsme Liberci strašně moc přečíslení a soupeř v nich byl efektivní. Díky tomu zaslouženě vyhrál.“
Patrik Augusta (Liberec): „Podali jsme zodpovědný výkon podpořený výborným brankářem a byli jsme extrémně produktivní, efektivní v koncovce. Samozřejmě, že jsme ale také udělali spoustu chyb. Teď už vše za námi a musíme se soustředit na neděli, kdy hrajeme se Spartou. Jako hlavní trenér si zápas možná o trošku více užiji, ale já chci vyhrát každý zápas. Bez ohledu na to, zda jsem asistent nebo hlavní trenér.“

Domácí: 08:06. F. Pavlík, 35:02. Gaspar, 47:09. Jergl

Hosté: 18:18. Birner, 23:39. L. Krenželok, 33:36. L. Hudáček, 48:24. L. Hudáček, 48:56. P. Jelínek, 53:35. P. Jelínek

Domácí: Mazanec (Š. Lukeš) – Samuelsson, Nedomlel, Cibulskis, Gaspar, Rosandić, F. Pavlík, Zámorský – Perret, Rákos, Smoleňák (C) – R. Pavlík (A), Cingel, Vincour – Červený (A), Bičevskis, Paulovič – Miškář, Dragoun, Jergl.

Hosté: Peters (Schwarz) – T. Hanousek, Šmíd (A), Knot, Derner, Graborenko, Havlín, Kolmann – L. Hudáček, Bulíř, Birner (A) – Lenc, Filippi, Marosz – M. Zachar, P. Jelínek (C), L. Krenželok – Šír, A. Musil, J. Vlach.

Hodek, Kika – Lučan, Kis

ČPP Aréna, Hradec Králové

4121 diváků

Klíčové momenty zápasu:

Mountfield HK - Liberec: Rosandič namazal Jelínkovi a ten přidal šestý gól hostů, 3:6

Mountfield HK - Liberec: Jelínek z akce dva na jednoho zvýšil na rozdíl dvou gólů, 3:5

Mountfield HK - Liberec: Hudáček pláchl hradeckým obráncům a vrátil Liberci vedení, 3:4

Mountfield HK - Liberec: Aleš Jergl z první vyrovnal na 3:3

Mountfield HK - Liberec: Gaspar při debutu v extralize překonal Peterse přesnou střelou, 2:3

Mountfield HK - Liberec: Přesilovkový kolotoč hostů zakončil Hudáček, 1:3

Mountfield HK - Liberec: Rosandičův gól nebyl kvůli faulu Jergla uznán

Mountfield HK - Liberec: Hosté po teči Krenželoka otočili stav utkání, 1:2

Mountfield HK - Liberec: Michal Birner v závěru první třetiny vyrovnal na 1:1

Mountfield HK - Liberec: Filip Pavlík tvrdou střelou v přesilové hře otevřel skóre utkání, 1:0

Ve druhé třetině srovnal Mislav Rosandič na 2:2, branka ale kvůli faulu Aleše Jergla neplatila

TIPSPORT extraliga – česká hokejová liga 2019/2020

Tabulka a rozpis zápasů Kanadské bodování Statistiky brankářů VIDEO: momenty a sestřihy Přestupy ONLINE Dresy týmů Sazka Fantasy

Tipsport extraliga nabízí 52 kol základní části, následuje play off, nově z extraligy sestupuje poslední tým základní části. Ten nahradí vítěz play-off Chance ligy. Po 5 letech se do extraligy vrací Rytíři Kladno s Jaromírem Jágrem. Vítězství obhajují HC Oceláři Třinec. Ti ve finále Generali play-off porazili vítěze základní částí z Liberce 4:2 na zápasy.

MS v hokeji 2020 (Švýcarsko)

Program MS 2020 Vstupenky Lausanne a Curych - stadiony

Další hokejové soutěže

NHL 2019/2020 Hokejová liga mistrů Chance liga - 1. česká hokejová liga Karjala Cup 2019