13. února 2020 • 19:02

O kapku lepší hokej: Týmy pomáhají v boji proti leukémii, Jágr dal slib

Autor: ros, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Zklidněný Vrba z toho vybruslil s přehledem. Co dál s Priskem a Jurečkou?
Dojatý Vácha o Krejčím: Jako fighter Procházka. Vzal štít a kopí, jsem na něho pyšný
VŠECHNA VIDEA ZDE

Když hokej pomáhá. Až do soboty 15. února budou stadiony zahaleny do oranžové barvy, právě ta je totiž symbolem pro boj s leukémií. Projekt O kapku lepší hokej má za úkol rozšířit povědomí o problematice a zároveň pomoct. Zapojila se celá hokejová komunita: kluby Tipsport extraligy, Chance ligy i univerzitní soutěže. Co vzkázali třem dětským ambasadorům Václav Skuhravý, Dominik Frodl a Jaromír Jágr?Hlavní úkoly? Vyzkouzlit úsměv na tváři a pomoct. Šestiletý Mike ve Frýdku-Místku, jedenáctiletý Honzík na Kladně a desetiletý Míša v Třebíči se stali ambasadory projektu, setkali se na stadionech se svými idoly. Všechny tři potkala leukémie, všichni s ní museli bojovat. Zatímco Míša a Honzík mají nejhorší za sebou, nemoc přemohli, Mikey léčbu dokončuje, ale vše nasvědčuje tomu, že i on bude vítězem těžkého souboje.

Kluby zprostředkovaly trojici zážitek, na který jen tak nezapomene. Děti se podívaly do kabiny, mluvily s hráči i trenéry. Honzík se dokonce setkal i s Jaromírem Jágrem , který k němu pronesl dojemnou řeč. „Musíš makat, abys hrál za nás. Slibuješ, že se budeš snažit? Jestli slíbíš, tak budu trénovat taky, abych takovou dobu vydržel. Je ti 11? Tak sedm let ještě dám, v tvých osmnácti se tu uvidíme," pronesl s úsmevěm.

Gólman plzeňských indiánů Dominik Frodl si nechal na oranžovo nabarvit celou hokejku včetně omotávky. „Nehrajeme hokej, až na juniory, zadarmo, jsme rádi, že můžeme pomoct. Je to morální, zahřeje to u srdíčka," komentoval. Trenéři měli oranžovou stužku na klopě sak, hráči Komety i většina libereckých hokejistů oblékli růžové tkaničky do bruslí.

„Myslím, že jde o dobrou akci. Mělo by jich být víc a víc. Když můžeme alespoň trochu pomoct, měli bychom to udělat všichni," řekl kapitán karlovarské Energie Václav Skuhravý . Vše odstartovala na Švédských hokejových hrách už česká reprezentace. Všichni hráči měli na dresech oranžovou stužku a logo projektu. 

 

Nejlepší data z Tipsport extraligy přináší  

Vstoupit do diskuse
0
Čtvrtfinále
Články odjinud


Články odjinud