„Švýcar“ Šimek to vzdal. Do Zlína ale míří mladý Rus z Chabarovsku

Video placeholder
SESTŘIH: Zlín - Kladno 1:5. Rytíři si vystříleli veledůležité body a velký náskok na Berany
Juraj Šimek nakonec Zlín neposílí
Zlínský gólman Daniel Huf lape kotouč do své lapačky
Liberečtí hokejisté se radují z gólu
Zlínský brankář Daniel Huf během zákroku
Liberečtí Bílí Tygři oslavují vstřelený gól
Zlínský trenér Luboš Jenáček nepochválil svého svěřence Zdeňka Okála za odvolání trestu v závěru utkání s Libercem
Zlínský matador Tomáš Žižka se snaží obrat o puk Františka Lukeše z Litvínova
28
Fotogalerie
koš, ok
Tipsport extraliga
Vstoupit do diskuse (2)

Slovák Juraj Šimek (34), vlastnící i švýcarské občanství, z druholigového Klotenu si údajně angažmá ve Zlíně na poslední chvíli rozmyslel. Zatím na Moravu nedorazil a u toho nejspíš zůstane. Teď je na cestě jiný útočník, Rus Vladimir Michasjonok (23). Jeho příchod už je podle zdrojů iSport.cz opravdu tutovka.

V Amuru Chabarovsk ztratil místo v sestavě, v sezoně KHL odehrál jen pět utkání s bilancí 0+1. Celkem nastoupil v soutěži k 37 zápasům (2+4). Jako teenager působil jeden rok i v Kazachstánu (klub Atyrau). Poslednímu týmu extraligy by měl být k dispozici hned po reprezentační přestávce. Berany čeká příští pátek derby s Olomoucí.

Nemělo by zůstat jen u Michasjonoka. Zlín disponuje několika miliony korun na posily. Rekrutovat se mají ze zahraničí. Interes je především o útočníky. „Řešíme Lotyše, Švédy, Finy. Určitě je prostor na to, aby se to dotáhlo. Pokud vedení deklaruje, že peníze na ty hráče má, musíme je přivést. Teď v pauze,“ prohlásil po poslední porážce s Kladnem hlavní kouč Luboš Jenáček.

Zesílení kádru je naprosto nezbytné. Hrozba sestupu se stala akutní, Zlín ztrácí na předposlední Rytíře po 22. kole už deset bodů a k tomu má odehráno o zápas víc. „Jestliže nepřijde tři, čtyři, pět útočníků, nevěřím tomu, že současný tým bude dělat bodové série. Ty samozřejmě budou nutné, pokud chceme ještě zamíchat kartami a dostat se aspoň na barážovou pozici. Jsme dole, jsme zklamaní, jsme smutní. Pokud budou změny směrem dovnitř, budou i ven. Měli by přijít kluci nezatížení touto situací, kteří budou schopní se prosazovat a dávat góly. Utkání je ještě hodně,“ shrnul Jenáček.

#TýmZVVPPPPSkóreB
1Mountfield56319511182:115116
2Třinec56316712174:118112
3Sparta56276617203:15399
4Č. Budějovice56265520166:15193
5Pardubice562211518173:15293
6Plzeň56245918167:15491
7Liberec56253820146:14789
8Vítkovice56228521142:14987
9Olomouc56208424133:15280
10Brno561710524145:16376
11M. Boleslav56213725128:14876
12K. Vary56194726160:17672
13Litvínov56184826152:17370
14Kladno56146828142:18362
15Zlín5696536108:18744
  • Play-off
  • Předkolo Play-off
  • Baráž

Online přenos - Přestupy v extralize

Zprávy ze dne 30. července 2024

HC Škoda Plzeň
30. července 2024 · 14:13

Útočník Petr Hauser nadcházející sezonu ve Spartě nezačne. Dvacetiletý dlouhán, který má stříbro z juniorského mistrovství světa, bude minimálně do konce kalendářního roku hostovat v mateřské Plzni. „Je v našem oboustranném zájmu, aby získal co nejvíc prostoru na ledě a zkušeností mezi dospělými. Ideálně v extralize. Věříme, že Petrovi hostování do konce roku pomůže a ve druhé polovině sezony se k nám vrátí ještě silnější,“ uvedl sportovní manažer Pražanů Jaroslav Hlinka pro klubový web.

Zprávy ze dne 28. července 2024

Důležitý moment
Dynamo Pardubice
28. července 2024 · 17:06

Dřívější informace iSport.cz se potvrdily. Pardubice posiluje Andrej Šustr. Zkušeného obránce, který v NHL nastupoval za Tampu Bay či Anaheim, čeká v dresu Dynama extraligový debut. „Andrejův životopis mluví za všechno, přichází k nám kvalitní bek, který působil v těch nejlepších světových soutěžích a nyní chce prodat své zkušenosti v extralize. Jsem rád, že v našem dresu,“ uvedl klubový majitel Petr Dědek.

Dynamo Pardubice
28. července 2024 · 16:57

Pardubicích brzy odhalí příchod další posily. Po Jiřím Smejkalovi či kapitánovi mistrů světa Romanu Červenkovi tentokrát už několik dní lákají fanoušky na tajemného „kluka z plakátu“. Kdo je fantom schovaný pod kapucí? Mělo by jít o Andreje Šustra. O schylující se dohodě mezi zkušeným obráncem s 362 starty v NHL a Dynamem již dříve informoval web iSport.cz. Už se čeká jen na oficiální potvrzení.

Zprávy ze dne 26. července 2024

Důležitý moment
Litvínov
26. července 2024 · 09:14

Dřívější informace iSport.cz se potvrdily. Ondřej Kaše se i přes velký zájem jiných klubů z Česka i zahraničí dohodl na nové smlouvě v Litvínově, za který minulou sezonu válel s bratrem Davidem. Mistr světa z letošního šampionátu setrvání pod Krušnými horami potvrdil v klubovém videu.

 

Důležitý moment
Litvínov
26. července 2024 · 07:19

Litvínově s velkou pravděpodobností mohou začít jásat. Týmový lídr by měl pokračovat, jak informuje redaktor Sportu Pavel Bárta.

Zprávy ze dne 25. července 2024

Dynamo Pardubice
25. července 2024 · 20:30

Po Jiřím Smejkalovi a Romanu Červenkovi další pořádný transfer do Pardubic? Ano, chystá se. A tenhle je obzvlášť velký, neboť je řeč o dvoumetrovém Andreji Šustrovi. Podle informací iSport.cz se schyluje k dohodě mezi Dynamem a třiatřicetiletým obráncem, na jehož vizitce se skví 362 startů v NHL a další necelá padesátka v bitvách play off. Poslední štací plzeňského rodáka byl Kolín nad Rýnem v minulé sezoně německé DEL. Více čtěte ZDE>>>

Důležitý moment
Bílí Tygři Liberec
25. července 2024 · 15:10

OFICIÁLNÍ | Liberec potvrdil informace iSport.cz o příchodu Róberta Lantošiho. Schopný slovenský útočník dosud působil v kádru rivala z Mladé Boleslavi.

Zprávy ze dne 24. července 2024

Důležitý moment
HC Škoda Plzeň
24. července 2024 · 21:45

Hned čtveřici (staro)nových hráčů hlásí Plzeň, i když oficiálně zatím na zkoušku. Největším úlovkem je Dominik Simon, který se nedohodl na pokračování v Českých Budějovicích a láká ho spolupráce s koučem Josefem Jandačem. S ním přichází i vytáhlý útočník Radek Mužík a dravý Matyáš Borák, Indiáni chtějí vyzkoušet i obránce Patrika Brůnu.

Oceláři Třinec
24. července 2024 · 14:15

Kádr mistrovského Třince se před začátkem přípravy na ledě rozrostl o tři nová jména! Šestinásobný extraligový šampion půjde za další obhajobou posílen o Michala Teplého či Marka Hrbase. Dorazil i francouzský reprezentant, který si zahrál na posledním MS v Ostravě. Více čtěte ZDE >>>

Český útočník Michal Teplý, který poslední tři sezony neúspěšně bojoval o místo v Chicagu, má mít údajně namířeno do Třince
Český útočník Michal Teplý, který poslední tři sezony neúspěšně bojoval o místo v Chicagu, má mít údajně namířeno do Třince
Bílí Tygři Liberec
24. července 2024 · 14:14

Jasně, pardubickému nákupu Romana Červenky se nic nevyrovná. To je bomba a událost pro celou extraligu. Ale pozor, z volného trhu pracovních sil mizí hráč s podobnými schopnostmi. Borec, který se zatím nevysvětlitelnou záhadou nedostal k lukrativní štaci ve Švédsku či Švýcarsku. Právě z toho důvodu tenhle borec vyměnil svého zástupce a vsadil na jiné. A nyní je nové angažmá na světě. Alespoň k tomu podle informací webu iSport.cz vše směřuje. Extraligový Liberec posílí Róbert Lantoši, naposledy lídr sousední Mladé Boleslavi. Více čtěte ZDE >>>

Slovenský útočník Róbert Lantoši se po dvou sezonách loučí v Mladé Boleslavi
Slovenský útočník Róbert Lantoši se po dvou sezonách loučí v Mladé Boleslavi
Oceláři Třinec
24. července 2024 · 13:14

Úřadující mistři z Třince se chystají představit nové posily. Oceláři na svých sociálních sítích zveřejnili fotku se třemi obálkami, kterými se snaží nalákat fanoušky. Koho by vítězové posledních pěti play off mohli přivítat? Mluví se o útočníkovi Michalu Teplém či vytáhlém Francouzovi Justinu Addamovi. Jasno bude ve 14.00.

Rytíři Kladno
24. července 2024 · 12:43

I přes ztrátu generálního partnera se Kladnu na nadcházející sezonu podařilo navýšit rozpočet.

Důležitý moment
Rytíři Kladno
24. července 2024 · 12:34

Přípravu na ledě na blížící se extraligovou sezonu již zahájili také hokejisté Kladna. Na prvním tréninku s Rytíři nechyběl ani Jaromír Jágr, který se chystá na svůj poslední ročník. Po odchodu ze hřiště řekl novinářům, že chce pravidelně nastupovat. Potvrdil také, že klub chystá příchod zahraničních posil.

Mladá Boleslav
24. července 2024 · 10:34

Mladé Boleslavi už nadále nepočítají s Filipem Krivošíkem. Pětadvacetiletý slovenský útočník, který do města automobilů přišel v průběhu minulé sezony z Košič, měl sice ještě platný kontrakt na nadcházející ročník, Středočeši se však rozhodli smlouvu předčasně ukončit. „Po jarním posílení kádru pro něj trenéři momentálně v sestavě nevidí místo, a tak jsme se s Filipem dohodli, že ho bude hledat jinde,“ uvedl sportovní ředitel Tomáš Vlasák pro klubový web. Za Bruslaře odehrál rodák z Bratislavy 23 utkání, ve kterých si připsal gól a dvě asistence.

 

Slovenský útočník Filip Krivošík předčasně končí v Mladé Boleslavi
Slovenský útočník Filip Krivošík předčasně končí v Mladé Boleslavi
Rytíři Kladno
24. července 2024 · 09:16

O angažmá v Kladně se bude ucházet útočník Petr Straka. Dvaatřicetiletý rodák z Plzně, který si zahrál NHL za Philadelphii, je po minulé sezoně strávené v mateřském klubu (40 zápasů, 1+7) bez smlouvy. S Rytíři absolvuje přípravu, během které si v rámci zkoušky může vysloužit kontrakt.

Útočník Petr Straka je po konci v mateřské Plzni na zkoušce v Kladně
Útočník Petr Straka je po konci v mateřské Plzni na zkoušce v Kladně

Vstoupit do diskuze (2)

Doporučujeme

Všechny příspěvky z Isport.cz máte již zobrazené.
Vyberte si z nabídky nebo pokračujte na další články z jiných titulů.

Články z jiných titulů