Ševcova šipka baví fanoušky. Šindler bez vyjádření, Hradec podal podnět

Autor: adl
2
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Šlo o bizarní situaci. Pokud se pohybujete na sociálních sítích, zřejmě vás skok Martina Ševce neminul. Boleslavský kapitán se postaral o nový virál. Video s jeho teatrálním pádem z nedělního šlágru Tipsport extraligy mezi Bruslaři a Mountfieldem HK (4:3 v prodloužení) kolovalo mezi fanoušky už večer po zápase. Hradec podal podnět k disciplinární komisi za simulování, šéf komise rozhodčích Vladimír Šindler se v pondělí dopoledne k situaci nechtěl vyjadřovat.

Běžela 28. minuta nedělního šlágru Tipsport extraligy mezi Mladou Boleslaví a Mountfieldem HK. Hradec hrál za stavu 2:2 přesilovou hru, když se Martin Ševc po souboji s Radkem Smoleňákem se zpožděním komicky skácel na led. Zasekla se mu snad brusle? Málo pravděpodobné. Hlavní rozhodčí Pavel Hodek chtěl vylučovat, nakonec si celou situaci rozmyslel a trest odvolal.

Jenže vylučovat koho? A za co? To ani přímo na stadionu, ani ze záznamu nešlo zcela jasně poznat. Smoleňáka za domnělý faul? Ševce za simulování? Blíž k pravdě bude spíš první varianta. Je jasné, že sudí nejdříve prohodil pár slov s kapitánem Boleslavi. U debaty byl i hradecký útočník Aleš Jergl, který následně soupeře poklepal a směrem na střídačku úlevně ukazoval, že se nic neděje.

Pak Hodek mluvil s udiveným hradeckým kapitánem. Následně rozpažil: nevylučujeme, pokračujeme. „Nepochopil jsem, co tam Švícko udělal. Nějaký toeloop asi,“ říkal Smoleňák po zápase s úsměvem a narážel na krasobruslařský prvek. V Ševcově podání značně nepovedený, nutno dodat. „Vůbec jsem nevěděl, jestli jsem měl být vyloučenej já, nebo on… Abych se přiznal, dneska jsem tam nepochopil spoustu věcí. Kdybych za to byl vyloučený, tak bych se asi ani nedivil,“ dodal s hořkostí v hlase.

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Mountfield HK 4:3p. Bruslaři ukončili vítěznou šňůru Hradce

Šéf komise rozhodčích Vladimír Šindler se v pondělí dopoledne k této konkrétní situaci nechtěl vyjadřovat. Z toho lze mimo jiné vyvodit, že komický Ševcův pád ještě může mít dohru. Hradec koneckonců už podal podnět k disciplinární komisi za simulování.

Pokud by byl sudí Hodek přesný a kapitána Bruslařů poslal za simulování na trestnou lavici, mohl mít Hradec k dispozici 74 vteřin dlouho trvající přesilovku pěti proti třem. V polovině utkání za vyrovnaného stavu mohlo jít o klíčový zlom.

Utkání dvou předních celků přineslo více kontroverzních momentů. Hradec nebyl spokojený s první brankou utkání. „Měli jsme malinko jiný názor,“ pronesl na tiskové konferenci opatrně trenér Tomáš Martinec. O co šlo? Boleslavský obránce Adam Jánošík poslal odražený puk do sítě, nicméně už posunuté branky. Rozhodčí po konzultaci s videem trefu uznal, Mountfield se ještě pokusil kontrovat trenérskou výzvou. Ani ta nebyla úspěšná.

Mladá Boleslav - Mountfield HK: Jánošík skóroval do posunuté branky. Gól platí, 1:0

„Výklad pravidel je takový, že gól do posunuté branky může být podle nových pravidel uznán v případě, že posunutí způsobí bránící hráč. Posunutí nemusí způsobit jen tím, že do branky strčí, ale například i pád útočícího hráče. V tomto případě došlo k posunutí branky, hráč měl bezprostřední příležitost ke skórování. Byť byla branka posunuta těsně předtím, tak dosažený gól byl uznán správně,“ vysvětlil Šindler.

Mladá Boleslav se dostala na koně. „Křivda se na nás podepsala, z určité frustrace jsme měli sérii vyloučení,“ mrzelo hradeckého trenéra Martince. Čtyři tresty v úvodní třetině potrestal ještě Jakub Kotala ve dvojnásobné přesilovce. Mountfield se dostal do zápasu až později, nakonec z vyhrocené bitvy vydoloval bod za prohru 3:4 v prodloužení. Ta mu nicméně ukončila osmizápasovou šňůru výher.

A zda disciplinární komise potrestá Ševce? To se (snad) dozvíme v následujících dnech.

BK Mladá Boleslav Vše o klubu ZDE

Mountfield HK Vše o klubu ZDE

Domácí: 05:28. Jánošík, 14:05. Kotala, 29:30. J. Dufek, 61:46. Pavel Pýcha

Hosté: 18:05. Lalancette, 26:19. Kevin Klíma, 37:41. Kevin Klíma

Domácí: Krošelj (J. Růžička) – Pavel Pýcha, Ševc (C), Bernad, Pláněk (A), Jánošík, Lintuniemi, Šidlík – Lunter, Fořt, Kelemen – Kotala, Claireaux, J. Dufek – Pospíšil, O. Najman, P. Kousal – Jan Eberle, Adam Raška I, J. Stránský (A).

Hosté: Kiviaho (Š. Lukeš) – Nedomlel, Blain, Kalina, F. Pavlík (A), Jank, McCormack, Šalda – Smoleňák (C), Lev (A), Oksanen – Perret, Kevin Klíma, Jergl – R. Pilař, Lalancette, Kelly Klíma – Lamper, Koukal, Orsava.

• Baráž

Mladá Boleslav - Mountfield HK: Pýcha vzal zakončení rychlého protiútoku na sebe a v prodloužení rozhodl, 4:3

Mladá Boleslav - Mountfield HK: Na ledě přistál kelímek s pitím. Do akce musela i rolba