Polák balí kariéru: Ztratil jsem chuť do hokeje. A trpěl jsem už dost...

Video placeholder
Pardubice - Vítkovice: Hostům přinesl snížení důraz kapitána Poláka před brankou, 2:1
Pardubice - Vítkovice: Hostům přinesl snížení důraz kapitána Poláka před brankou, 2:1
Roman Polák v dresu Vítkovic
Roman Polák v dresu Vítkovic
Roman Polák v dresu Vítkovic
Kapitán Vítkovic Roman Polák se před play off vrátil do sestavy z marodky
Zarostlý úsměv Romana Poláka, kapitána Vítkovic
Kapitán Vítkovic Roman Polák v zápase s Mladou Boleslaví
Kapitán Vítkovic Roman Polák na hřišti
10
Fotogalerie
ČTK, adl
Tipsport extraliga
Začít diskusi (0)

Hokejový obránce Roman Polák se rozhodl ve 36 letech ukončit aktivní kariéru. Potvrdily se tak informace iSport.cz, který o možném konci referoval už v minulém týdnu. Bývalý český reprezentant, který odehrál téměř 900 zápasů v NHL, působil naposledy ve Vítkovicích a byl kapitánem extraligového týmu.

„Těch motivů, proč jsem se rozhodl ukončit kariéru, bylo více. Ale tím hlavním asi je, že jsem ztratil chuť do hokeje. Nechci, aby to vyznělo špatně, ale hokej už mi z mého pohledu nevracel a nedával to, co jsem mu dával já po celou dobu, kdy jsem ho hrál,“ uvedl Polák na klubovém webu.

Ostravský rodák se do Vítkovic vrátil před dvěma lety ze zámoří a patřil mezi klíčové hráče ostravského klubu. V obou sezonách ale měl zdravotní problémy, což je další důvod, proč už v aktivní kariéře nechce pokračovat.

„Myslím, že jsem za svou kariéru už dost trpěl a nechci zase dál prožívat nové bolesti. Uvědomil jsem si, že mě hokej už nenaplňuje, jako kdysi. Dospěl jsem k závěru, že je čas to skončit. Radši teď, než abych to potom lámal přes koleno. Bylo by to pro mě horší a ani mé výkony už nebyly na odpovídající výši,“ řekl Polák.

Důrazný obránce nastupoval v NHL za St. Louis, Toronto, San Jose a Dallas. V elitní soutěži během 14 sezon odehrál 806 zápasů s bilancí 26 branek a 114 asistencí. V play off přidal čtyři asistence v 71 utkáních. Startoval na olympijských hrách ve Vancouveru 2010, Světovém poháru 2016 a dvakrát se představil na mistrovství světa.

V roce 2020 se rozhodl vrátit domů a dohodl se na spolupráci s Vítkovicemi, za které hrál před odchodem do zámoří. „Už tehdy jsem přemýšlel o konci kariéry. To, že jsem se domluvil ve Vítkovicích, mi kariéru prodloužilo. Jsem rád, že jsem tady ty dva roky mohl být a moc děkuji Vítkovicím za tu možnost. Být kapitánem bylo pro mě ctí,“ dodal Polák.

Ve Vítkovicích podepsal po svém příchodu tříletou smlouvu, vedení klubu mu ale bez problémů vyhovělo v žádosti o její předčasné ukončení. „Věřím, že si v budoucnu ještě sedneme a po Romanově, takzvané roční dovolené, se domluvíme na nějaké formě spolupráce u nás v klubu. Jménem celého klubu bych mu chtěl poděkovat za jeho výkony, bojovnost i profesionalitu,“ uvedl majitel klubu Aleš Pavlík.

Online přenos - Přestupy v extralize

Zprávy ze dne 10. července 2023

HC Sparta Praha
10. července 2023 · 15:02

Za Spartu už v příští extraligové sezoně nebude nastupovat 24letý útočník Ostap Safin. Ačkoli v březnu s Pražany prodloužil smlouvu, klub dnes na svém webu oznámil, že Safin opouští tým na vlastní žádost. „S Ostapem jsme prodloužili v sezoně kontrakt, měli jsme zájem o jeho setrvání. Bohužel se rozhodl náš tým opustit, v čemž mu nechceme bránit. Přejeme mu hodně štěstí,“ uvedl sportovní manažer Jaroslav Hlinka.

Zprávy ze dne 4. července 2023

Rytíři Kladno
4. července 2023 · 15:37

Útočník Albert Michnáč nakonec nebude pokračovat v extraligovém Kladně, přestože na něho Rytíři uplatnili opci a figuroval na týmové soupisce. Jako novou posilu ho dnes představilo vedení Nových Zámků na klubovém webu. Slovenskou nejvyšší soutěž okusil čtyřiadvacetiletý pražský rodák již během sezony 2021/22, kdy hájil barvy Prešova. Následně Michnáč zamířil do Kladna, v jehož dresu odehrál 35 zápasů a připsal si dva góly a čtyři nahrávky. Další čtyři starty přidal v baráži o extraligu proti Zlínu, kterou Rytíři úspěšně zvládli.

HC Sparta Praha
4. července 2023 · 12:02

Obránce Adam Polášek už nebude nastupovat za Spartu, za kterou odehrál s přestávkami dohromady sedm sezon. Pražský klub dnes na svém webu oznámil, že s jednatřicetiletým hráčem neprodlouží smlouvu. „Ve Spartě zanechal velkou stopu, všichni na něj budou vzpomínat pouze v dobrém. Za celý klub bych mu chtěl poděkovat za skvělých sedm sezon ve Spartě,“ uvedl sportovní manažer Jaroslav Hlinka.

Zprávy ze dne 28. června 2023

HC Sparta Praha
28. června 2023 · 16:01

Po kratičkém angažmá v Tipsport extralize už si našel nové angažmá. Švédský obránce Stefan Warg, který v závěru minulé sezony i kvůli zranění odehrál pouze pět zápasů za Spartu, se stěhuje do Rakouska. Třiatřicetiletý rodák ze Stockholmu se dohodl na smlouvě ve Vídni. „Ve Stefanu Wargovi máme spolehlivého obránce, který má své přednosti v obraně a vždy prokazuje 100procentní nasazení pro svůj tým. V průběhu své dlouhé kariéry prokázal kvalitu více než jednou v jedné z nejlepších lig v Evropě,“ uvedl trenér Capitals Marc Habscheid pro klubový web.

Zprávy ze dne 23. června 2023

Důležitý moment
Rytíři Kladno
23. června 2023 · 13:01

Do Kladna míří čtvrtá předsezonní posila. Rytíře posiluje americký obránce Chris Martenet. Šestadvacetiletý rodák z Indianapolis, který byl v roce 2015 vybrán Dallas Stars ve 4. kole draftu NHL, přichází především přitvrdit hru. „Hledali jsme vysokého a silného obránce, který nám v minulé sezoně chyběl. V Chrisovi jsme tyto parametry našli a věříme, že přinese důraz do naší obranné hry,“ uvedl sportovní manažer Jiří Burger pro klubový web. Poslední roky strávil dva metry dlouhý zadák v nižších zámořských soutěžích, připsal si 10 startů v AHL.

 

 

Důrazný americký bek Chris Martenet posiluje kladenské Rytíře
Důrazný americký bek Chris Martenet posiluje kladenské Rytíře
Začít diskuzi

Doporučujeme

Všechny příspěvky z Isport.cz máte již zobrazené.
Vyberte si z nabídky nebo pokračujte na další články z jiných titulů.

Články z jiných titulů