Polák balí kariéru: Ztratil jsem chuť do hokeje. A trpěl jsem už dost...

Video placeholder
Pardubice - Vítkovice: Hostům přinesl snížení důraz kapitána Poláka před brankou, 2:1
Pardubice - Vítkovice: Hostům přinesl snížení důraz kapitána Poláka před brankou, 2:1
Roman Polák v dresu Vítkovic
Roman Polák v dresu Vítkovic
Roman Polák v dresu Vítkovic
Kapitán Vítkovic Roman Polák se před play off vrátil do sestavy z marodky
Zarostlý úsměv Romana Poláka, kapitána Vítkovic
Kapitán Vítkovic Roman Polák v zápase s Mladou Boleslaví
Kapitán Vítkovic Roman Polák na hřišti
10
Fotogalerie
ČTK, adl
Tipsport extraliga
Začít diskusi (0)

Hokejový obránce Roman Polák se rozhodl ve 36 letech ukončit aktivní kariéru. Potvrdily se tak informace iSport.cz, který o možném konci referoval už v minulém týdnu. Bývalý český reprezentant, který odehrál téměř 900 zápasů v NHL, působil naposledy ve Vítkovicích a byl kapitánem extraligového týmu.

„Těch motivů, proč jsem se rozhodl ukončit kariéru, bylo více. Ale tím hlavním asi je, že jsem ztratil chuť do hokeje. Nechci, aby to vyznělo špatně, ale hokej už mi z mého pohledu nevracel a nedával to, co jsem mu dával já po celou dobu, kdy jsem ho hrál,“ uvedl Polák na klubovém webu.

Ostravský rodák se do Vítkovic vrátil před dvěma lety ze zámoří a patřil mezi klíčové hráče ostravského klubu. V obou sezonách ale měl zdravotní problémy, což je další důvod, proč už v aktivní kariéře nechce pokračovat.

„Myslím, že jsem za svou kariéru už dost trpěl a nechci zase dál prožívat nové bolesti. Uvědomil jsem si, že mě hokej už nenaplňuje, jako kdysi. Dospěl jsem k závěru, že je čas to skončit. Radši teď, než abych to potom lámal přes koleno. Bylo by to pro mě horší a ani mé výkony už nebyly na odpovídající výši,“ řekl Polák.

Důrazný obránce nastupoval v NHL za St. Louis, Toronto, San Jose a Dallas. V elitní soutěži během 14 sezon odehrál 806 zápasů s bilancí 26 branek a 114 asistencí. V play off přidal čtyři asistence v 71 utkáních. Startoval na olympijských hrách ve Vancouveru 2010, Světovém poháru 2016 a dvakrát se představil na mistrovství světa.

V roce 2020 se rozhodl vrátit domů a dohodl se na spolupráci s Vítkovicemi, za které hrál před odchodem do zámoří. „Už tehdy jsem přemýšlel o konci kariéry. To, že jsem se domluvil ve Vítkovicích, mi kariéru prodloužilo. Jsem rád, že jsem tady ty dva roky mohl být a moc děkuji Vítkovicím za tu možnost. Být kapitánem bylo pro mě ctí,“ dodal Polák.

Ve Vítkovicích podepsal po svém příchodu tříletou smlouvu, vedení klubu mu ale bez problémů vyhovělo v žádosti o její předčasné ukončení. „Věřím, že si v budoucnu ještě sedneme a po Romanově, takzvané roční dovolené, se domluvíme na nějaké formě spolupráce u nás v klubu. Jménem celého klubu bych mu chtěl poděkovat za jeho výkony, bojovnost i profesionalitu,“ uvedl majitel klubu Aleš Pavlík.

Online přenos - Přestupy v extralize

Zprávy ze dne 1. září 2020

Bílí Tygři Liberec
1. září 2020 · 00:00

HOSTOVÁNÍ – Hokejový útočník Kryštof Hrabík, který působí od roku 2018 v zámoří, bude v úvodu sezony hrát v extraligovém Liberci. Dvacetiletého hráče na sever Čech uvolnilo vedení San Jose, s jehož farmou loni v říjnu podepsal kladenský odchovanec smlouvu. Hrabík oblékal dres týmu Tri-City Americans v juniorské WHL a v předešlém ročníku byl jeho kapitánem. Před odchodem do zámoří odehrál účastník juniorského mistrovství světa v letech 2018 a 2019 v extralize za Liberec 22 zápasů a připsal si jednu asistenci.

Zprávy ze dne 26. srpna 2020

Oceláři Třinec
26. srpna 2020 · 00:00

HOSTOVÁNÍ  Hokejový brankář Josef Kořenář bude v úvodu sezony hrát v extraligovém Třinci. Dvaadvacetiletý gólman, jenž působí v zámoří a je hráčem San Jose, s Oceláři trénuje od minulého týdne a dnes poprvé nastoupí i do pohárového zápasu proti Hradci Králové. Kořenář před odchodem do USA působil v Jihlavě a na kontě má i třináct startů v extralize. Se San Jose podepsal smlouvu před třemi lety. Poslední dva roky působí na farmě v týmu Barracuda v nižší AHL. V NHL se dosud nepředstavil. V Třinci doplní v brankovišti Jakuba Štěpánka a Nicka Malíka.

Zprávy ze dne 9. srpna 2020

Oceláři Třinec
9. srpna 2020 · 22:00

KONEC KARIÉRY - Bohatá kariéra jednoho z extraligových velikánů je u konce. Útočník Jiří Polanský se v 38 letech rozhodl skončit s profesionálním hokejem. Po konci v Třinci, se kterým vyhrál dva mistrovské tituly, jednal o možném angažmá v Havířově po boku dlouholetého parťáka Martina Adamského, z přesunu do první ligy však sešlo. Kdysi obávaný kanonýr dal přednost podnikání. „Byli jsme v kontaktu. Nechali jsme to otevřené do poloviny července. Nakonec nám Jirka volal, že se omlouvá a končí. Rozhodl se věnovat podnikání," potvrdil Pavel Zdráhal, generální manažer Havířova. V české nejvyšší soutěži odehrál Polanský celkem 950 zápasů, ve kterých nastřílel 223 gólů a připsal si 327 asistencí. 

Zprávy ze dne 4. srpna 2020

Oceláři Třinec
4. srpna 2020 · 12:29

ZKOUŠKA - Slovenského útočníka Juraje Mikúše čeká velká výzva. Stříbrný medailista z mistrovství světa 2012 bude v rámci try-outu bojovat o smlouvu v Třinci. Kvalitní kádr Ocelářů, který by měl ještě posílit talent Detroitu Filip Zadina, je pořádně nabitý, bývalý hráč Litvínova či Olomouce však dostane prostor ukázat své kvality, a pak se uvidí. Serveru hokej.cz to potvrdil sportovní ředitel Jan Peterek. Zkušební kontrakt navíc není nijak časově omezen, třinecký dres už by nicméně měl třiatřicetiletý rodák ze Skalice obléknout během zápasů Generali Česká Cup. Mikúš minulý ročník strávil v dresu Vervy, v jeho průběhu s ním však klub rozvázal spolupráci a sezonu dohrával ve Zvolenu.    

Zprávy ze dne 3. srpna 2020

Oceláři Třinec
3. srpna 2020 · 13:05

ZÁJEM O HRANÍ V EXTRALIZE - Pokud Třinec projeví zájem, mohl by mít pro začátek nové sezony ve svém kádru minimálně tři hráče ze zámoří. Slovenský útočník Marko Daňo, který se nevešel do soupisky Columbusu pro rozšířené play off NHL, by se totiž rád rozehrál právě u Ocelářů. (VÍCE čtěte ZDE<<<) Ve slezském klubu totiž pracuje u mládeže jeho otec Jozef. "Ještě jsem s Oceláři nemluvil, ale kdyby měli zájem, byl bych rád," řekl pětadvacetiletý reprezentant Slovenska pro server hokej.sk. Jak už dříve uvedl iSport.cz, v týmu posledního extraligového mistra by si mohli zahrát také Filip Zadina a Joe Veleno.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů