Polák balí kariéru: Ztratil jsem chuť do hokeje. A trpěl jsem už dost...

Video placeholder
Pardubice - Vítkovice: Hostům přinesl snížení důraz kapitána Poláka před brankou, 2:1
Pardubice - Vítkovice: Hostům přinesl snížení důraz kapitána Poláka před brankou, 2:1
Roman Polák v dresu Vítkovic
Roman Polák v dresu Vítkovic
Roman Polák v dresu Vítkovic
Kapitán Vítkovic Roman Polák se před play off vrátil do sestavy z marodky
Zarostlý úsměv Romana Poláka, kapitána Vítkovic
Kapitán Vítkovic Roman Polák v zápase s Mladou Boleslaví
Kapitán Vítkovic Roman Polák na hřišti
10
Fotogalerie
ČTK, adl
Tipsport extraliga
Začít diskusi (0)

Hokejový obránce Roman Polák se rozhodl ve 36 letech ukončit aktivní kariéru. Potvrdily se tak informace iSport.cz, který o možném konci referoval už v minulém týdnu. Bývalý český reprezentant, který odehrál téměř 900 zápasů v NHL, působil naposledy ve Vítkovicích a byl kapitánem extraligového týmu.

„Těch motivů, proč jsem se rozhodl ukončit kariéru, bylo více. Ale tím hlavním asi je, že jsem ztratil chuť do hokeje. Nechci, aby to vyznělo špatně, ale hokej už mi z mého pohledu nevracel a nedával to, co jsem mu dával já po celou dobu, kdy jsem ho hrál,“ uvedl Polák na klubovém webu.

Ostravský rodák se do Vítkovic vrátil před dvěma lety ze zámoří a patřil mezi klíčové hráče ostravského klubu. V obou sezonách ale měl zdravotní problémy, což je další důvod, proč už v aktivní kariéře nechce pokračovat.

„Myslím, že jsem za svou kariéru už dost trpěl a nechci zase dál prožívat nové bolesti. Uvědomil jsem si, že mě hokej už nenaplňuje, jako kdysi. Dospěl jsem k závěru, že je čas to skončit. Radši teď, než abych to potom lámal přes koleno. Bylo by to pro mě horší a ani mé výkony už nebyly na odpovídající výši,“ řekl Polák.

Důrazný obránce nastupoval v NHL za St. Louis, Toronto, San Jose a Dallas. V elitní soutěži během 14 sezon odehrál 806 zápasů s bilancí 26 branek a 114 asistencí. V play off přidal čtyři asistence v 71 utkáních. Startoval na olympijských hrách ve Vancouveru 2010, Světovém poháru 2016 a dvakrát se představil na mistrovství světa.

V roce 2020 se rozhodl vrátit domů a dohodl se na spolupráci s Vítkovicemi, za které hrál před odchodem do zámoří. „Už tehdy jsem přemýšlel o konci kariéry. To, že jsem se domluvil ve Vítkovicích, mi kariéru prodloužilo. Jsem rád, že jsem tady ty dva roky mohl být a moc děkuji Vítkovicím za tu možnost. Být kapitánem bylo pro mě ctí,“ dodal Polák.

Ve Vítkovicích podepsal po svém příchodu tříletou smlouvu, vedení klubu mu ale bez problémů vyhovělo v žádosti o její předčasné ukončení. „Věřím, že si v budoucnu ještě sedneme a po Romanově, takzvané roční dovolené, se domluvíme na nějaké formě spolupráce u nás v klubu. Jménem celého klubu bych mu chtěl poděkovat za jeho výkony, bojovnost i profesionalitu,“ uvedl majitel klubu Aleš Pavlík.

Online přenos - Přestupy v extralize

Zprávy ze dne 4. června 2024

Dynamo Pardubice
4. června 2024 · 17:40

Dřívější informace webu iSport.cz se potvrzují, Jáchym Kondelík se upsal Pardubicím. Novopečený mistr světa z Prahy se stane hráčem Dynama od sezony 2025/26, nadcházející sezonu by měl strávit ještě v Českých Budějovicích, kde mu za rok na jaře doběhne dvouletá smlouva. Vyloučena ale není NHL. VÍCE čtěte ZDE>>>

 

Čerstvý mistr světa Jáchym Kondelík se upsal Pardubicím. Za Dynamo ale nenastoupí hned
Čerstvý mistr světa Jáchym Kondelík se upsal Pardubicím. Za Dynamo ale nenastoupí hned

Zprávy ze dne 1. června 2024

Bílí Tygři Liberec
1. června 2024 · 10:57

V Liberci se loučí s obráncem Ianem McCoshenem. Byť měl americký bek ještě rok smlouvu s Bílými Tygry, rozhodl se využít výstupní doložky v případě zahraničního angažmá. Z pod Ještědu se tak stěhuje do KHL, kde bude hrát za čínský Kunlun. VÍCE čtěte ZDE>>>

Americký obránce Ian McCoshen předčasně opouští Liberec a odchází do KHL
Americký obránce Ian McCoshen předčasně opouští Liberec a odchází do KHL

Zprávy ze dne 29. května 2024

Dynamo Pardubice
29. května 2024 · 17:08

Útočník Martin Kaut podepsal v Pardubicích novou dlouhodobou smlouvu. 24letý hráč se vrátil na východ Čech na startu uplynulé sezony po letech v zámoří. V 46 zápasech zapsal 38 bodů (19+19). „Dlouhodobá smlouva je vyjádřením důvěry. Je to oboustranný závazek. Martin má zajištěnou budoucnost a je na něm, aby svými výkony smlouvu naplnil,“ řekl pro klubový web Petr Dědek, majitel Dynama.

Zprávy ze dne 22. května 2024

Důležitý moment
Dynamo Pardubice
22. května 2024 · 13:01

Pardubicích se rozhodli dál věřit Marku Zadinovi. Trenér, který převzal Dynamo v průběhu uplynulého ročníku po Václavu Varaďovi, podepsal s klubem novou smlouvu. Pod vedením dvaapadesátiletého kouče Východočeši ovládli základní část a dostali se do finále play off po 12 letech. „Čelil v průběhu minulé sezony obrovskému tlaku a dokázal se s ním vypořádat. Skvěle pracoval s týmem a prokázal, že do role hlavního trenéra velkého klubu dozrál. Hned při své premiéře byl jeden gól od dosažení nejvyšší mety. Získal si tím důvěru vedení a já věřím, že je člověkem na svém místě. Marek má naši DNA, v Pardubicích hrál, u naší mládeže vyrostl jako trenér. Věřím, že A-tým pod jeho vedením čekají úspěšné roky,“ uvedl klubový majitel Petr Dědek.

Zprávy ze dne 17. května 2024

Důležitý moment
Dynamo Pardubice
17. května 2024 · 20:26

V Pardubicích skončil po dvou letech útočník Tomáš Hyka. Deník Sport o jeho možném konci už dřív informoval. Hráč se údajně dohodl s klubem na ukončení smlouvy, která měla platit do roku 2028. „Tomáš u nás odvedl kus práce a pomohl Dynamu dvakrát zvítězit v základní části extraligy, za to i za jeho služby jménem celého klubu děkuji. Nyní se naše cesty rozchází," řekl pro klubový web ředitel Dynama Petr Sýkora. „Po dvou letech se stejným kádrem nás čeká drobná přestavba. Pracujeme na získání útočníka jiné typologie,“ doplnil.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů