Polák balí kariéru: Ztratil jsem chuť do hokeje. A trpěl jsem už dost...

Hokejový obránce Roman Polák se rozhodl ve 36 letech ukončit aktivní kariéru. Potvrdily se tak informace iSport.cz, který o možném konci referoval už v minulém týdnu. Bývalý český reprezentant, který odehrál téměř 900 zápasů v NHL, působil naposledy ve Vítkovicích a byl kapitánem extraligového týmu.
„Těch motivů, proč jsem se rozhodl ukončit kariéru, bylo více. Ale tím hlavním asi je, že jsem ztratil chuť do hokeje. Nechci, aby to vyznělo špatně, ale hokej už mi z mého pohledu nevracel a nedával to, co jsem mu dával já po celou dobu, kdy jsem ho hrál,“ uvedl Polák na klubovém webu.
Ostravský rodák se do Vítkovic vrátil před dvěma lety ze zámoří a patřil mezi klíčové hráče ostravského klubu. V obou sezonách ale měl zdravotní problémy, což je další důvod, proč už v aktivní kariéře nechce pokračovat.
„Myslím, že jsem za svou kariéru už dost trpěl a nechci zase dál prožívat nové bolesti. Uvědomil jsem si, že mě hokej už nenaplňuje, jako kdysi. Dospěl jsem k závěru, že je čas to skončit. Radši teď, než abych to potom lámal přes koleno. Bylo by to pro mě horší a ani mé výkony už nebyly na odpovídající výši,“ řekl Polák.
Důrazný obránce nastupoval v NHL za St. Louis, Toronto, San Jose a Dallas. V elitní soutěži během 14 sezon odehrál 806 zápasů s bilancí 26 branek a 114 asistencí. V play off přidal čtyři asistence v 71 utkáních. Startoval na olympijských hrách ve Vancouveru 2010, Světovém poháru 2016 a dvakrát se představil na mistrovství světa.
V roce 2020 se rozhodl vrátit domů a dohodl se na spolupráci s Vítkovicemi, za které hrál před odchodem do zámoří. „Už tehdy jsem přemýšlel o konci kariéry. To, že jsem se domluvil ve Vítkovicích, mi kariéru prodloužilo. Jsem rád, že jsem tady ty dva roky mohl být a moc děkuji Vítkovicím za tu možnost. Být kapitánem bylo pro mě ctí,“ dodal Polák.
Ve Vítkovicích podepsal po svém příchodu tříletou smlouvu, vedení klubu mu ale bez problémů vyhovělo v žádosti o její předčasné ukončení. „Věřím, že si v budoucnu ještě sedneme a po Romanově, takzvané roční dovolené, se domluvíme na nějaké formě spolupráce u nás v klubu. Jménem celého klubu bych mu chtěl poděkovat za jeho výkony, bojovnost i profesionalitu,“ uvedl majitel klubu Aleš Pavlík.
Zprávy ze dne 23. května 2024
V Karlových Varech se rozhodli při shánění posil opět jít skandinávskou cesty a určitě se nedrželi zkrátka. Energii posílí před nadcházející sezonou finský útočník Arttu Ilomäki. Dvaatřicetiletý rodák z Tampere, který podepsal roční smlouvu, má ve sbírce zlato z mistrovství světa v roce 2019. Naposledy působil v týmu KooKoo, ve kterém si držel solidní produktivitu (17+27), kterou od něj očekává i klub z lázeňského města. „Věříme, že zvýší naši produktivitu. Je výborný na buly i do přesilovky, dobře pracuje v předbrankovém prostoru, a to je hráč, kterého tady potřebujeme,“ uvedl trenér Pavel Patera pro klubový web.
Zprávy ze dne 11. května 2024
Zlín hlásí velké posílení útoku i pro příští sezonu, zůstává PetrHolík, který k beranům přišel během minulé sezony z brněnskéKomety. „Kádr je aktuálně z velké části hotový. Máme zde pořád prostor pro posílení jednoho, dvou hráčů podle potřeb trenérů, ale již nyní je tým podle jejich představ. Jsem velice rád, že jak Petr Holík, Petr Kratochvíl i Jesse Pauku se rozhodli ve Zlíně pokračovat nebo se sem vrátit. Již v pondělí všichni se zapojí do přípravy týmu na následující sezonu,“ uvedl Jan Pravda, generální manažer, pro klubový web.

Zprávy ze dne 6. května 2024
Hokejisty extraligového Brna posílí kanadský obránce Nicolas Beaudin, který v závěru aktuální sezony působil ve Spartě. Kometa angažování čtyřiadvacetiletého mistra světa z roku 2021 oznámila na klubovém webu.
„Jsme rádi, že se Nicolasův příchod povedl dotáhnout. Jde o mladého, všestranného a kreativního obránce, který dokáže vyztužit obranu, ale zároveň i podpořit útok. Počítáme s ním do přesilovky,“ řekl majitel a generální manažer Komety Libor Zábranský.

Zprávy ze dne 1. května 2024
Kometa potvrdila příchod dvou hráčů z Karlových Varů, o kterých web iSport.cz už dříve informoval. Do Brna se vrací obránce Tomáš Bartejs a do jihomoravské metropole míří také zkušený útočník Tomáš Rachůnek.
