Polák balí kariéru: Ztratil jsem chuť do hokeje. A trpěl jsem už dost...

Hokejový obránce Roman Polák se rozhodl ve 36 letech ukončit aktivní kariéru. Potvrdily se tak informace iSport.cz, který o možném konci referoval už v minulém týdnu. Bývalý český reprezentant, který odehrál téměř 900 zápasů v NHL, působil naposledy ve Vítkovicích a byl kapitánem extraligového týmu.
„Těch motivů, proč jsem se rozhodl ukončit kariéru, bylo více. Ale tím hlavním asi je, že jsem ztratil chuť do hokeje. Nechci, aby to vyznělo špatně, ale hokej už mi z mého pohledu nevracel a nedával to, co jsem mu dával já po celou dobu, kdy jsem ho hrál,“ uvedl Polák na klubovém webu.
Ostravský rodák se do Vítkovic vrátil před dvěma lety ze zámoří a patřil mezi klíčové hráče ostravského klubu. V obou sezonách ale měl zdravotní problémy, což je další důvod, proč už v aktivní kariéře nechce pokračovat.
„Myslím, že jsem za svou kariéru už dost trpěl a nechci zase dál prožívat nové bolesti. Uvědomil jsem si, že mě hokej už nenaplňuje, jako kdysi. Dospěl jsem k závěru, že je čas to skončit. Radši teď, než abych to potom lámal přes koleno. Bylo by to pro mě horší a ani mé výkony už nebyly na odpovídající výši,“ řekl Polák.
Důrazný obránce nastupoval v NHL za St. Louis, Toronto, San Jose a Dallas. V elitní soutěži během 14 sezon odehrál 806 zápasů s bilancí 26 branek a 114 asistencí. V play off přidal čtyři asistence v 71 utkáních. Startoval na olympijských hrách ve Vancouveru 2010, Světovém poháru 2016 a dvakrát se představil na mistrovství světa.
V roce 2020 se rozhodl vrátit domů a dohodl se na spolupráci s Vítkovicemi, za které hrál před odchodem do zámoří. „Už tehdy jsem přemýšlel o konci kariéry. To, že jsem se domluvil ve Vítkovicích, mi kariéru prodloužilo. Jsem rád, že jsem tady ty dva roky mohl být a moc děkuji Vítkovicím za tu možnost. Být kapitánem bylo pro mě ctí,“ dodal Polák.
Ve Vítkovicích podepsal po svém příchodu tříletou smlouvu, vedení klubu mu ale bez problémů vyhovělo v žádosti o její předčasné ukončení. „Věřím, že si v budoucnu ještě sedneme a po Romanově, takzvané roční dovolené, se domluvíme na nějaké formě spolupráce u nás v klubu. Jménem celého klubu bych mu chtěl poděkovat za jeho výkony, bojovnost i profesionalitu,“ uvedl majitel klubu Aleš Pavlík.
Zprávy ze dne 23. prosince 2020
KONEC V KLUBU - Hokejový obránce Lukáš Doudera předčasně skončil v angažmá v extraligovém Litvínově. Severočeši na svém facebookovém profilu uvedli, že se s dvaadvacetiletým bekem domluvili na ukončení smlouvy k dnešnímu dnu. Odchovanec Kladna působil v Litvínově od sezony 2017/18. V aktuálním ročníku ale odehrál jen pět zápasů, naposledy se do sestavy Vervy prosadil 4. prosince. Pět utkání v aktuálním ročníku odehrál za Kladno v první lize. V extralize Doudera doposud nastoupil k 193 zápasům s bilancí pět branek a 20 asistencí, 141 z nich absolvoval v litvínovském dresu.
Zprávy ze dne 18. prosince 2020
HOSTOVÁNÍ - Hokejisty extraligového Litvínova posílí na měsíc z prvoligové Jihlavy útočník Jiří Fronk a obránce Daniel Kolář, který už se před sezonou s týmem Vervy připravoval, ale pak se vrátil do Dukly. Oba dnes na severu Čech trénovali. Klub to uvedl na svém webu.
Vedení Litvínova se dohodlo s jihlavskou Duklou na měsíční výpomoci obránce Daniela Koláře a útočníka Jiřího Fronka. Oba hráči se zapojí do pátečního tréninku v Litvínově. https://t.co/8mYGBVoSrk
— HC VERVA Litvínov (@hcverva) December 18, 2020
Zprávy ze dne 17. prosince 2020
PODPIS - Litvínov si pojistil talentovaného osmnáctiletého útočníka Lukáše Stehlíka. V mládežnických kategoriích nastupoval po boku Jana Myšáka, se kterým se tak znovu může potkat v A-týmu. S mateřským klubem podepsal víceletou smlouvu. „Lukáš si výkony v juniorech vybojoval svoji první smlouvu s klubem. Je jen na něm, jak se ukáže v další fázi své kariéry a jestli se dokáže prosadit v seniorském hokeji,“ říká generální ředitel klubu Pavel Hynek.
Lukáš Stehlík podepsal s Vervou víceletou smlouvu. Osmnáctiletý útočník je litvínovským odchovancem, který patří v juniorech k rozdílovým hráčům. Více ➡️ https://t.co/wzx5iXMeAVpic.twitter.com/18moorebUL
— HC VERVA Litvínov (@hcverva) December 17, 2020
Zprávy ze dne 16. listopadu 2020
HOSTOVÁNÍ – Kvůli rozsáhlé marodce posiluje Olomouc, kam na měsíční hostování míří dva útočníci z Komety Brno – Jakub Valský a Silvester Kusko. Hanáci mají aktuálně mimo hru z důvodu zranění či nemoci deset hráčů. „Situace je opravdu mimořádná, podobně širokou marodku v kádru snad nepamatuji. V posledních hodinách jsme intenzivně jednali o posilách a jsem rád, že jsme se s Kometou dohodli na výpomoci dvou hráčů,“ uvedl olomoucký generální manažer Erik Fürst na klubovém webu. Zároveň dodal, že přijít mohou i další posily.
Zprávy ze dne 24. září 2020
PODPIS - Jen co vedení Litvínova vyslalo obránce Lukáše Douderu do Kladna, představilo novou posilu do defenzivy. Roční kontrakt s opcí podepsal čtyřiadvacetiletý zadák Patrik Demel. Rodák z Ostravy, který poslední čtyři sezony hrál zámořskou univerzitní ligu, se přitom před sezonou ucházel o smlouvu ve Vítkovicích. Nabídku od ostravského klubu nepřijal a zamířil do prvoligové Poruby, kde ale dlouho nevydržel, neboť měla zájem Verva. „Patrika jsme měli možnost osobně vidět v několika zápasech. Působil na nás solidním dojmem, co se týče bruslení a práce s kotoučem. Je to hráč, který je v nejlepším věku a chce na sobě pracovat. Hrál v Americe a viděli jsme jeho návyky ze zámoří,“ řekl litvínovský kouč Vladimír Országh pro klubový web. Pokud by se Demel pod Krušnými horami neprosadil, mohl by pokračovat v dresu Poruby.
Litvínov dále posiluje obranné řady. Vedení klubu se dohodlo na spolupráci s obráncem Patrikem Demelem z univerzitní ligy NCAA. Rodák z Ostravy podepsal v Litvínově roční smlouvu s roční opcí. Více ➡️ https://t.co/TKtBHMVDTopic.twitter.com/Pg1jtN5SFy
— HC VERVA Litvínov (@hcverva) September 23, 2020