Polák balí kariéru: Ztratil jsem chuť do hokeje. A trpěl jsem už dost...

Video placeholder
Pardubice - Vítkovice: Hostům přinesl snížení důraz kapitána Poláka před brankou, 2:1
Pardubice - Vítkovice: Hostům přinesl snížení důraz kapitána Poláka před brankou, 2:1
Roman Polák v dresu Vítkovic
Roman Polák v dresu Vítkovic
Roman Polák v dresu Vítkovic
Kapitán Vítkovic Roman Polák se před play off vrátil do sestavy z marodky
Zarostlý úsměv Romana Poláka, kapitána Vítkovic
Kapitán Vítkovic Roman Polák v zápase s Mladou Boleslaví
Kapitán Vítkovic Roman Polák na hřišti
10
Fotogalerie
ČTK, adl
Tipsport extraliga
Začít diskusi (0)

Hokejový obránce Roman Polák se rozhodl ve 36 letech ukončit aktivní kariéru. Potvrdily se tak informace iSport.cz, který o možném konci referoval už v minulém týdnu. Bývalý český reprezentant, který odehrál téměř 900 zápasů v NHL, působil naposledy ve Vítkovicích a byl kapitánem extraligového týmu.

„Těch motivů, proč jsem se rozhodl ukončit kariéru, bylo více. Ale tím hlavním asi je, že jsem ztratil chuť do hokeje. Nechci, aby to vyznělo špatně, ale hokej už mi z mého pohledu nevracel a nedával to, co jsem mu dával já po celou dobu, kdy jsem ho hrál,“ uvedl Polák na klubovém webu.

Ostravský rodák se do Vítkovic vrátil před dvěma lety ze zámoří a patřil mezi klíčové hráče ostravského klubu. V obou sezonách ale měl zdravotní problémy, což je další důvod, proč už v aktivní kariéře nechce pokračovat.

„Myslím, že jsem za svou kariéru už dost trpěl a nechci zase dál prožívat nové bolesti. Uvědomil jsem si, že mě hokej už nenaplňuje, jako kdysi. Dospěl jsem k závěru, že je čas to skončit. Radši teď, než abych to potom lámal přes koleno. Bylo by to pro mě horší a ani mé výkony už nebyly na odpovídající výši,“ řekl Polák.

Důrazný obránce nastupoval v NHL za St. Louis, Toronto, San Jose a Dallas. V elitní soutěži během 14 sezon odehrál 806 zápasů s bilancí 26 branek a 114 asistencí. V play off přidal čtyři asistence v 71 utkáních. Startoval na olympijských hrách ve Vancouveru 2010, Světovém poháru 2016 a dvakrát se představil na mistrovství světa.

V roce 2020 se rozhodl vrátit domů a dohodl se na spolupráci s Vítkovicemi, za které hrál před odchodem do zámoří. „Už tehdy jsem přemýšlel o konci kariéry. To, že jsem se domluvil ve Vítkovicích, mi kariéru prodloužilo. Jsem rád, že jsem tady ty dva roky mohl být a moc děkuji Vítkovicím za tu možnost. Být kapitánem bylo pro mě ctí,“ dodal Polák.

Ve Vítkovicích podepsal po svém příchodu tříletou smlouvu, vedení klubu mu ale bez problémů vyhovělo v žádosti o její předčasné ukončení. „Věřím, že si v budoucnu ještě sedneme a po Romanově, takzvané roční dovolené, se domluvíme na nějaké formě spolupráce u nás v klubu. Jménem celého klubu bych mu chtěl poděkovat za jeho výkony, bojovnost i profesionalitu,“ uvedl majitel klubu Aleš Pavlík.

Online přenos - Přestupy v extralize

Zprávy ze dne 26. dubna 2025

Rytíři Kladno
26. dubna 2025 · 15:22

Tři posily pro Kladno! Jak už jsme informovali v průběhu ráno, Rytíři oznámili příchod obránce Tomáše Tomka (22) ze Sparty. Kladenský dres budou nově oblékat také bek Martin Matějíček (19) a útočník Oskar Lisler (18). „Jedním z našich dlouhodobých cílů je práce s mladými hokejisty, ze kterých chceme postupně vychovávat budoucí lídry týmu. I proto jsme se všemi podepsali víceleté smlouvy,“ řekl sportovní manažer Jiří Burger pro klubový web. „To ale samozřejmě neznamená, že budou mít svá místa jistá. Každý si bude muset pozici v týmu vybojovat svými výkony a každodenním přístupem,“ dodal.

Rytíři Kladno
26. dubna 2025 · 07:27

Podobně jako Vítkovice se očividně snaží být aktivní na přestupovém trhu i v Kladně. Po oznámení prvních dvou zajímavých posil se v sobotu očividně chystají odhalit další. A rovnou tři nové tváře! Aspoň na tento počet lákají své fanoušky na sociálních sítích. O koho půjde?  Spekuluje se, že jedním z hráčů by měl být již bývalý obránce Sparty Tomáš Tomek.

Zprávy ze dne 25. dubna 2025

Rytíři Kladno
25. dubna 2025 · 10:43

Po oznámení příchodu Kanaďana Daniela Audetta vítají v Kladně druhou posilu. Po pěti letech se k Rytířům vrací útočník Adam Bareš. Jednadvacetiletý kladenský odchovanec, který se podílel na zisku bronzové medaile na uplynulém juniorském mistrovství světa, posledních pět sezon rostl ve Finsku v organizaci Lahti Pelicans, za které nastoupil i v nejvyšší finské soutěži.

Důležitý moment
Vítkovice
25. dubna 2025 · 10:01

Potvrzeno. Vítkovice potvrzují příchod zvučné posily. Za Ostravany bude od nové sezony hrát slovenský útočník Marek Hrivík. Třiatřicetiletého centra, který válel ve Švédsku a má na kontě i starty NHL, pro první angažmá v Česku přesvědčil projekt budovaný pod trenérem Václavem Varaďou. „Má velký potenciál, takže nad jeho nabídkou jsem nemusel příliš váhat,“ prozradil nejlepší forvard švédské nejvyšší soutěže v sezoně 2020-21 pro klubový web. Bronzový medailista z olympiády v Pekingu 2022 je v pořadí již šestým hráčem, který posílil Vítkovice. V klubu podepsal víceletý kontrakt poté, co předčasně rozvázal smlouvu v Leksandu.

 

 

Zprávy ze dne 24. dubna 2025

Vítkovice
24. dubna 2025 · 15:48

V kabině Vítkovic mohou přivítat už pátou posilu před novou sezonou. Za Ostravany bude hrát útočník František Řehák. Pro české fanoušky jde o poměrně neznámé jméno, pětadvacetiletý odchovanec Slavie se totiž už ve 14 letech vydal do Švýcarska, kde rostl v organizacích Davosu, Rapperswilu či Klotenu. Poslední sezony pendloval mezi první a druhou nejvyšší švýcarskou soutěží. Nyní se po 11 sezonách vrací do Česka. „František přichází s cílem posílit náš útočný kádr a rozšířit varianty pro herní styl založený na důrazu, aktivitě v útočném pásmu a na brankovišti. Jedná se o důrazného a fyzicky odolného hráče,“ uvedl trenér Václav Varaďa pro klubový web.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů