Mistři lepí díry po odchodech. Třinec získal reprezentanta, co hrál i v NHL

Video placeholder
Cesta mistrovského poháru ze Síně slávy až na led O2 Areny
Zkušený obránce Jakub Jeřábek se stal novou posilou Třince
Jakub Jeřábek promluvil o psychicky náročném závěru sezony ve Spartaku Moskva
Reprezentační obránce Jakub Jeřábek posílil mistrovský Třinec
Jakub Jeřábek promluvil o psychicky náročném závěru sezony ve Spartaku Moskva
Jakub Jeřábek promluvil o psychicky náročném závěru sezony ve Spartaku Moskva
Jakub Jeřábek promluvil o psychicky náročném závěru sezony ve Spartaku Moskva
Jakub Jeřábek promluvil o psychicky náročném závěru sezony ve Spartaku Moskva
35
Fotogalerie
Tipsport extraliga
Vstoupit do diskuse (1)

Po odchodech Tomáše Kundrátka a Davida Musila získali třinečtí Oceláři posilu do obrany. Přichází reprezentant Jakub Jeřábek (31), který má zkušenosti z NHL v dresu Montrealu, Washingtonu a St. Louis. Naposledy hrál ve Spartaku Moskva.

„Třinec je momentálně jedna z nejlepších destinací v Česku,“ řekl pro klubový web Jeřábek. „Před podpisem jsem mluvil s vedením i hlavním trenérem, rozhodování bylo jednoduché, obě strany měly zájem se domluvit.“

V mistrovském týmu se potká s bývalým parťákem z Plzně, za kterou v extralize před odchodem do zahraničí hrával. S brankářem Markem Mazancem byl v roce 2013 u plzeňského titulu. „Na Marka Mazance se moc těším, je to člověk, co má pořád dobrou náladu. Přes léto se snažíme s rodinami navštěvovat, takže jsme spolu o Třinci mluvili.“

Jakub Jeřábek v NHL nastupoval za Montreal, Washington a St. Louis, celkem si připsal 39 startů (2+7). V ruské KHL hrával za Podolsk a Spartak Moskva (210/ 25+63). Hodně zkušeností má i z české reprezentace (90/ 5+26). „Kuba Jeřábek je komplexní bek, který má zkušenosti z dvou mistrovství světa, z olympiády, z NHL a KHL,“ říká sportovní ředitel Jan Peterek.

Posilu uvítal i trenér Zdeněk Moták. „Jakuba máme nakoukaného, známe jeho přednosti a myslím, že přesně zapadne do systému hry, který budeme chtít hrát,“ řekl Moták. „Zatím se stejně jako většina zkušených hráčů připravuje individuálně. Společně se sejdeme a uvidíme v polovině června na soustředění v Tatrách“

Online přenos - Přestupy v extralize

Zprávy ze dne 13. května 2025

HC Škoda Plzeň
13. května 2025 · 17:27

Plzni s posilováním před novou sezonou nekončí. A svoji nejnovější tváří chtějí rozhodně zvýšit důraz na ledě. K Západočechům přichází urostlý útočník Ondřej Pšenička, jenž se do Česka vrací po šesti letech strávených v zámoří. Čtyřiadvacetiletý odchovanec Sparty, který má bohaté zkušenosti z prestižní univerzitní ligy NCAA se s Indiány dohodl na dvouleté smlouvě s možností opce. „Ondra je velmi inteligentní hráč s výbornými fyzickými parametry. Jeho výška a síla budou pro nás cenným přínosem především v útočné fázi. Věříme, že v našem týmu bude mít ideální podmínky pro další růst," uvedl trenér Josef Jandač pro klubový web na adresu dvoumetrového forvarda.

 

Kometa Brno
13. května 2025 · 14:46

Jeden ze strůjců mistrovského titulu Peter Mueller bude i v příští sezoně hrát za Kometu. Brněnský klub na služby amerického útočníka uplatnil opci.

Kanonýr Peter Mueller vítaný fanoušky Komety po příjezdu do Brna
Kanonýr Peter Mueller vítaný fanoušky Komety po příjezdu do Brna

Zprávy ze dne 11. května 2025

HC Škoda Plzeň
11. května 2025 · 15:04

Vedení Plzně před novou sezonou vítá už pátou posilu. Za Západočechy bude nově chytat Jan Růžička. Osmadvacetiletý gólman, který po většinu dosavadní kariéry působil v rodné Mladé Boleslavi, podepsal v klubu roční smlouvu s možností opce. „Je to perspektivní brankář v ideálním věku, který má stále příležitost ukázat svůj potenciál. Věříme, že společně s Nickem vytvoří silnou dvojici, která se bude navzájem podporovat," uvedl plzeňský trenér brankářů Rudolf Pejchar o novém parťákovi jedničky Nicka Malíka pro klubový web. Indiáni už dříve potvrdili příchod čtyř útočníků Iva Sedláčka, Matyáše Filipa, Lukáše Strnada a Michala Teplého.

Zprávy ze dne 9. května 2025

Kometa Brno
9. května 2025 · 17:54

Setkání s bratry Hynkem a Tomášem v Kometě Brno se (minimálně zatím) nekoná. Útočník Radim Zohorna bude po vypršení roční smlouvy v Luganu hrát za Färjestad, kde nahradí krajana Davida Tomáška. Švédský klub na svém webu uvedl, že s téměř dvoumetrovým hráčem se zkušenostmi z NHL podepsal dvouletý kontrakt.

Zprávy ze dne 7. května 2025

HC Škoda Plzeň
7. května 2025 · 14:04

Novou posilou útoku plzeňských hokejistů je Michal Teplý, jenž v uplynulém ročníku oblékal dres Třince. Třiadvacetiletý hráč se s vedením Indiánů dohodl na smlouvě na příští sezonu. Pro odchovance havlíčkobrodského hokeje půjde o čtvrtou extraligovou zastávku. Domácí nejvyšší soutěž okusil poprvé v Liberci, jeden zápas odehrál také za Mladou Boleslav. V Třinci nastoupil v minulé sezoně ke 45 zápasům základní části a připsal si 15 bodů za tři góly a 12 asistencí, v devíti duelech play off přidal branku a dvě nahrávky.

Útočník Michal Teplý
Útočník Michal Teplý

Zprávy ze dne 6. května 2025

Důležitý moment
Kometa Brno
6. května 2025 · 11:13

Očekávané posílení defenzivy mistrovské Komety je tady. Do klubu se vrací odchovanec Filip Král (25), jenž odehrál poslední sezonu na farmě Pittsburghu v týmu Wilkes-Barre/Scranton s bilancí 63 zápasů, 30 bodů (7+23). Do vysněné NHL se neprosadil a navzdory tomu, že měl u Penguins smlouvu do léta 2026, se vrací do Česka. Podle informací webu iSport podepsal s Brnem tříletý pakt. Dalším novicem do obrany by mohl být Jan Košťálek (30), naposledy člen kádru Vítkovic. Více čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 2. května 2025

HC Škoda Plzeň
2. května 2025 · 13:48

Kanadský hokejový obránce Stuart Percy, který strávil poslední dvě sezony ve Vítkovicích, se stal novou posilou Plzně. Jednatřicetiletý rodák z Oakville, jenž má na kontě i 12 zápasů v NHL za Toronto, podepsal s Indiány dvouletou smlouvu. Informoval o tomu klubový web.

„Stuarta znám z Vítkovic. Má velmi dobrý pohyb a čtení hry. V uplynulé sezoně jsme se trápili v koncovce a právě v tom vidíme Stuartovu velkou přednost. Očekáváme od něj pomoc v ofenzivě a zvláště v přesilových hrách," řekl asistent plzeňského trenéra Jiří Veber.

Zprávy ze dne 30. dubna 2025

HC Škoda Plzeň
30. dubna 2025 · 12:09

Další posilou Plzně je útočník Matyáš Filip, který dosud v extralize nastupoval jen za Kladno. Čtyřiadvacetiletý rodák z Jindřichova Hradce podepsal s Indiány dvouletou smlouvu. „Matyáše jsme na Kladně dlouhodobě sledovali a svými výkony nás zaujal. Je to mladý, perspektivní centr. Věříme, že na své výkony z extraligy i reprezentace úspěšně naváže i v našem dresu," řekl generální manažer Martin Straka pro klubový web.

Zprávy ze dne 29. dubna 2025

HC Škoda Plzeň
29. dubna 2025 · 11:13

Útočník Ivo Sedláček, který působil poslední dvě sezony v týmu Kiekko-Pojat Joensuu v druhé nejvyšší finské lize, se stal hráčem Plzně. Jednadvacetiletý odchovanec Komety Brno podepsal s Indiány dvouletou smlouvu. Klub o tom informoval na svém webu.

Zprávy ze dne 1. dubna 2025

HC Škoda Plzeň
1. dubna 2025 · 08:00

Tým Plzně se v základní části vyhrabal z pekel, nakonec ztrácel jen šest bodů na elitní čtyřku. Po vyřazení v předkole s Mladou Boleslavi končili Indiáni s pocitem, že měli na víc. Teď už se dívají dál. „Už během sezony jsme společně stavěli tým s tím, abychom byli ještě lepší,“ řekl spolumajitel klubu a sportovní manažer Martin Straka na setkání s novináři. S kým se rozloučí? A kdo by mohl přijít? Více čtěte ZDE>>>

Zklamaní plzeňští hokejisté po vyřazení v předkole play off
Zklamaní plzeňští hokejisté po vyřazení v předkole play off

Zprávy ze dne 21. března 2025

HC Škoda Plzeň
21. března 2025 · 12:47

Hokejisty Plzně povede i do příští extraligové sezony v roli hlavního kouče Josef Jandač. S vedením Západočechů se domluvil na prodloužení spolupráce.

Vstoupit do diskuze (1)

Doporučujeme

Všechny příspěvky z Isport.cz máte již zobrazené.
Vyberte si z nabídky nebo pokračujte na další články z jiných titulů.

Články z jiných titulů