Mistři lepí díry po odchodech. Třinec získal reprezentanta, co hrál i v NHL

Po odchodech Tomáše Kundrátka a Davida Musila získali třinečtí Oceláři posilu do obrany. Přichází reprezentant Jakub Jeřábek (31), který má zkušenosti z NHL v dresu Montrealu, Washingtonu a St. Louis. Naposledy hrál ve Spartaku Moskva.
„Třinec je momentálně jedna z nejlepších destinací v Česku,“ řekl pro klubový web Jeřábek. „Před podpisem jsem mluvil s vedením i hlavním trenérem, rozhodování bylo jednoduché, obě strany měly zájem se domluvit.“
V mistrovském týmu se potká s bývalým parťákem z Plzně, za kterou v extralize před odchodem do zahraničí hrával. S brankářem Markem Mazancem byl v roce 2013 u plzeňského titulu. „Na Marka Mazance se moc těším, je to člověk, co má pořád dobrou náladu. Přes léto se snažíme s rodinami navštěvovat, takže jsme spolu o Třinci mluvili.“
Jakub Jeřábek v NHL nastupoval za Montreal, Washington a St. Louis, celkem si připsal 39 startů (2+7). V ruské KHL hrával za Podolsk a Spartak Moskva (210/ 25+63). Hodně zkušeností má i z české reprezentace (90/ 5+26). „Kuba Jeřábek je komplexní bek, který má zkušenosti z dvou mistrovství světa, z olympiády, z NHL a KHL,“ říká sportovní ředitel Jan Peterek.
Posilu uvítal i trenér Zdeněk Moták. „Jakuba máme nakoukaného, známe jeho přednosti a myslím, že přesně zapadne do systému hry, který budeme chtít hrát,“ řekl Moták. „Zatím se stejně jako většina zkušených hráčů připravuje individuálně. Společně se sejdeme a uvidíme v polovině června na soustředění v Tatrách“
Zprávy ze dne 18. ledna 2018
9:28 - SPARTA - Potvrzeno! Útočník Jan Buchtele se po konci angažmá ve Slovanu Bratislava vrací do Sparty, kde podepsal dlouholetou smlouvu. Více čtěte ZDE>>>.
Sparťanské sportovní vedení nadále pracuje na posilování kádru a potvrzuje očekávanou posilu. Ze @hcslovanba se přesouvá zpět do Sparty útočník JAN #BUCHTELE, jenž se už ve středu zúčastní tréninku se svými novými spoluhráči. 🥅🏒@telh_czpic.twitter.com/TPgi382BRU
— HC Sparta Praha (@HCSpartaPraha) 17. ledna 2018
05:00 - SPARTA - Sparta v úterý oslavila vítězství nad Mountfieldem HK, přesto ji čekají změny. Pouze na tribuně zůstal útočník Jaroslav Hlinka, klub naopak dotahuje příchod útočníka z KHL a v ruské soutěži loví i další tváře. Více čtěte ZDE>>>.
ČTVRTEK 18. LEDNA |
STŘEDA 17. LEDNA |
Zprávy ze dne 17. ledna 2018
16:09 - KONEC HOSTOVÁNÍ - Návrat ke starým známým hlásí obránce Zdeněk Čáp. Pětadvacetiletý zadák strávil poslední měsíc v Olomouci, které vypomáhal při rozsáhlé marodce a v sedmi zápasech nasbíral jednu asistenci. Po konci hostování se i přes spokojenost Hanáků vrací zpět do Mountfieldu, kterému patří.
22:09 - VÍTKOVICE - Moravský klub v extralize válí, přesto pustil Šimona Stránského. Fanoušci Vítkovic se však bát nemusí, mladý útočník pouze na jedno utkání vypomohl Havířovu. V utkání WSM Ligy proti Litoměřicím na postu prvního centra nebodoval, ale pomohl k výhře 5:4.
Český útočník Jan Buchtele končí ve Slovanu Bratislava! V aktuálním ročníku KHL odehrál 41 zápasů s bilancí šesti gólů a pěti asistencí. Vrátit by se mohl do české extraligy, kde o něj dlouhodobě usilují Sparta a Mountfield HK. Nebo překvapí někdo jiný?
#hcslovan and Jan Buchtele are parting ways after mutual agreement. Carrer of 27 years old forward will most probably continue in Czech league. Good luck and Thank you. #VerniSlovanupic.twitter.com/mzkAIZGKGl
— HC SLOVAN Bratislava (@hcslovanba) 16. ledna 2018
ÚTERÝ 16. LEDNA |
SOBOTA 13. LEDNA |
17:14 - OLOMOUC - Spojení Hanáků a Kevina Sundhera už neplatí. Kanadský útočník odehrál vinou zdravotních problémů jen 28 zápasů základní části a s Morou ukončil spolupráci. Autor pěti gólů a čtyř asistencí bude ve zbytku sezony působit v Norsku, kde posílu Spartu Sarpsborg. Zdeněk Venera by však brzy mohl najít náhradu, protože se mluví o návratu Juraje Mikúše, aktuálně působícího ve Slovanu Bratislava.
🔚 Podle mých informací vzdal kanadský útočník Kevin Sundher sám od sebe angažmá v Olomouci a v klubu skončil. Chyběla mu větší touha se prosadit a rvát se o místo.
— Michal Kvasnica (@MichalKvasnica) 14. ledna 2018
🔙🇸🇰 V Moře se naopak v souvislosti s návratem čím dál častěji skloňuje jméno Juraje Mikúše.#TELH#prestupy
PONDĚLÍ 15. LEDNA |