Velká „výměna“! Kometě přišel drahý, reprezentant se po roce vrací do Třince

Třinec za běhu mistrovských oslav řeší kádr na novou sezonu. Odchod Tomáše Marcinka (35) z rodinných důvodů do Komety je nevyhnutelný, jiné nabídky zvažuje i Marko Daňo, nejlepší střelec základní části extraligy. Ale pozor, na Marcinka se váže i jeden velký návrat. Podle ověřených zdrojů iSport.cz zamíří po roce v Brně zpět k Ocelářům reprezentační bek Tomáš Kundrátek (33)!
Není to sci-fi, nýbrž realita. Přerovský rodák Kundrátek vydržel v Kometě pouze jednu sezonu, byť ho k ní lukrativní kontrakt váže na další dvě. Dohoda ale letí do koše, jeden z TOP 3 nejlépe placených borců v extralize (základní plat dle informací iSportu cca 750-800 tisíc korun) bude opět oblékat třinecký dres a obhajovat s ním titul.
Proč ho Brno pouští? Právě z důvodu vysokého kontraktu, s nimiž nekorespondovaly výkony v dlouhodobé části. V ní odehrál reprezentant 39 utkání a získal 15 bodů (5+10).
Pořádně zabral až v play off, kde si připsal 7 bodů (3+4) v deseti startech. Nyní je v přípravě národního týmu před MS a blízko nominace na šampionát.
Na Kundrátkův odchod je přímo navázán Marcinkův příchod. Jde o jakousi formu trejdu. Stejným směrem míří rovněž zadák Lukáš Kaňák.
Zprávy ze dne 2. června 2025
Zkušený útočník Jakub Vrána z Nashvillu by mohl podle informací iSportu posílit Spartu. Zároveň není jisté, zda v pražském klubu nadále zůstane obránce Michal Kempný, smlouvu má ale do konce příštího ročníku. Více čtěte ZDE>>

Litvínov vyřešil situaci v brankovišti na novou sezonu. Do klubu přichází Pavel Čajan, jenž nahradí Šimona Zajíčka, smlouvu zároveň prodloužil Adam Kubík. Oba gólmani tak doplní Mateje Tomka.
Zprávy ze dne 30. května 2025
V barvách Litvínova nebude pokračovat útočník Matěj Pekař. Nové útočiště našel ve druhé německé soutěži, konkrétně v mužstvu EHC Freiburg.
Zprávy ze dne 29. května 2025
Sparta posiluje, přichází lotyšský útočník Martins Dzierkals. Poslední dvě sezony strávil ve švédské Skelleftee, v extralize v minulosti působil v Plzni a v Českých Budějovicích.