Velká „výměna“! Kometě přišel drahý, reprezentant se po roce vrací do Třince

Třinec za běhu mistrovských oslav řeší kádr na novou sezonu. Odchod Tomáše Marcinka (35) z rodinných důvodů do Komety je nevyhnutelný, jiné nabídky zvažuje i Marko Daňo, nejlepší střelec základní části extraligy. Ale pozor, na Marcinka se váže i jeden velký návrat. Podle ověřených zdrojů iSport.cz zamíří po roce v Brně zpět k Ocelářům reprezentační bek Tomáš Kundrátek (33)!
Není to sci-fi, nýbrž realita. Přerovský rodák Kundrátek vydržel v Kometě pouze jednu sezonu, byť ho k ní lukrativní kontrakt váže na další dvě. Dohoda ale letí do koše, jeden z TOP 3 nejlépe placených borců v extralize (základní plat dle informací iSportu cca 750-800 tisíc korun) bude opět oblékat třinecký dres a obhajovat s ním titul.
Proč ho Brno pouští? Právě z důvodu vysokého kontraktu, s nimiž nekorespondovaly výkony v dlouhodobé části. V ní odehrál reprezentant 39 utkání a získal 15 bodů (5+10).
Pořádně zabral až v play off, kde si připsal 7 bodů (3+4) v deseti startech. Nyní je v přípravě národního týmu před MS a blízko nominace na šampionát.
Na Kundrátkův odchod je přímo navázán Marcinkův příchod. Jde o jakousi formu trejdu. Stejným směrem míří rovněž zadák Lukáš Kaňák.
Zprávy ze dne 1. května 2021
PŘÍCHOD – První novou tvář vítají v Olomouci, kam přichází obránce Dalibor Řezníček ze Zlína. O tomto přesunu už iSport.cz informoval dříve. Extraligový mistr z roku 2014 podepsal na Hané víceletý kontrakt. „Jsme rádi, že k nám Dalibor přichází, protože je to velmi kvalitní hráč. Věříme, že jeho přínos do kabiny bude velký, a to i po charakterové stránce,“ řekl trenér a jednatel Jan Tomajko pro klubový web. V uplynulé sezoně si Řezníček připsal 16 bodů (4+12) v 52 zápasech. Dohromady má v extralize na kontě už 545 utkání.
PŘÍCHODY – Po odchodech ohlásil vicemistr z Liberce i příchody. Jak už iSport.cz dříve informoval a během pátku potvrdil, dres Bílých Tygrů bude nově oblékat zkušený útočník Jakub Klepiš, který v uplynulé sezoně působil v Kometě. „Slibujeme si od něj, že svojí kvalitou pomůže naší ofenzivě, i že své hokejové i mimohokejové zkušenosti předá našim mladším hráčům,“ stojí ve vyjádření trenéra a sportovního ředitele Patrika Augusty. Do Liberce se po sezoně ve švédském Oskarshamnu vrací další forvard Jan Ordoš a třetím novým přírůstkem je mladý slovenský útočník Martin Faško-Rudáš.
Zprávy ze dne 30. dubna 2021
Velký přestup na trase Kometa Brno - Liberec! Podle informací iSport.cz se pod Ještěd stěhuje Jakub Klepiš. Zanedlouho 37letý mazák s úctyhodnou mezinárodní kariérou uzavřel kontrakt s Bílými Tygry, odkud se to odchody klíčových útočníků jen hemží. Jak už dříve vyšlo najevo, libereckou hokejovou fabriku opouští Michal Bulíř (Plzeň), smlouvy končí Radanu Lencovi a Adamu Musilovi, přičemž oba by se také měli přesunout jinam. Více o spojení Klepiše s Libercem čtěte ZDE>>>.

Útočníci Rostislav Olesz s Lukášem Kucserou a obránce Alex Rašner prodloužili smlouvy s extraligovou Olomoucí. Pětatřicetiletý Olesz se upsal na rok, o šest let mladší Kucsera se dohodl na dalším dvouletém angažmá a pětadvacetiletý Rašner podepsal roční kontrakt s opcí na další sezonu. „Všichni tři hráči zapadají do naší koncepce. Rosťa Olesz je zkušený hráč, kterému skvěle vyšlo play off, ve kterém patřil k našim nejlepším hráčům,“ řekl klubovému webu trenér Olomouce Zdeněk Moták.