Velká „výměna“! Kometě přišel drahý, reprezentant se po roce vrací do Třince

Třinec za běhu mistrovských oslav řeší kádr na novou sezonu. Odchod Tomáše Marcinka (35) z rodinných důvodů do Komety je nevyhnutelný, jiné nabídky zvažuje i Marko Daňo, nejlepší střelec základní části extraligy. Ale pozor, na Marcinka se váže i jeden velký návrat. Podle ověřených zdrojů iSport.cz zamíří po roce v Brně zpět k Ocelářům reprezentační bek Tomáš Kundrátek (33)!
Není to sci-fi, nýbrž realita. Přerovský rodák Kundrátek vydržel v Kometě pouze jednu sezonu, byť ho k ní lukrativní kontrakt váže na další dvě. Dohoda ale letí do koše, jeden z TOP 3 nejlépe placených borců v extralize (základní plat dle informací iSportu cca 750-800 tisíc korun) bude opět oblékat třinecký dres a obhajovat s ním titul.
Proč ho Brno pouští? Právě z důvodu vysokého kontraktu, s nimiž nekorespondovaly výkony v dlouhodobé části. V ní odehrál reprezentant 39 utkání a získal 15 bodů (5+10).
Pořádně zabral až v play off, kde si připsal 7 bodů (3+4) v deseti startech. Nyní je v přípravě národního týmu před MS a blízko nominace na šampionát.
Na Kundrátkův odchod je přímo navázán Marcinkův příchod. Jde o jakousi formu trejdu. Stejným směrem míří rovněž zadák Lukáš Kaňák.
Zprávy ze dne 25. dubna 2022
Liberec uplatnil opci na brankáře Petra Kváču, který tak bude za Bílé Tygry chytat i v příští sezoně. „Vzhledem k Petrově charakteru a k výkonům, které u nás předváděl, nebylo vůbec pochyb o tom, že na něj opci chceme uplatnit,“ prohlásil sportovní ředitel Patrik Augusta.
Zprávy ze dne 20. dubna 2022
Dřívější informace se potvrdily. S mateřským Libercem se po individuálně nejpovedenější sezoně oficiálně loučí útočník Marek Zachar. Třiadvacetiletý rychlík na bruslích dostal od Bílých Tygrů nabídku na pokračování, rozhodl se však pro jiný klub. „To musíme respektovat. V jeho další kariéře mu přejeme hodně štěstí,“ uvedl trenér Patrik Augusta pro klubový web. A kam zamíří liberecký rodák? Měl by přestoupit do Hradce Králové, kde předminulý ročník hostoval.
Zprávy ze dne 12. dubna 2022
Bílí Tygři hlásí podpis dalšího klíčového hráče posledních let. Jaroslav Vlach se s klubem dohodl na nové dvouleté smluvě, v Liberci by tedy měl setrvat až do roku 2024.
Zprávy ze dne 8. dubna 2022
Jak již dříve informoval iSport.cz, útočník Michal Bulíř se po roce stráveném v Plzni vrací do Liberce. S Bílými Tygry se dohodl na tříleté smlouvě. Bulíř prožil v Plzni osobně bodově nejvydařenější sezonu v kariéře. V 53 zápasech si připsal 56 bodů za 27 branek a 29 asistencí.