Velká „výměna“! Kometě přišel drahý, reprezentant se po roce vrací do Třince

Video placeholder
Šampioni slaví! Kapitán Třince Vrána zvedl pohár nad hlavu
Zkušený bek Tomáš Kundrátek se po dosažení mistrovského hattricku v Třinci stěhuje do brněnské Komety
Tomáš Kundrátek byl při oslavách v dobrém rozmaru
Třinečtí Oceláři Petr Vrána (uprostřed), Martin Růžička (vpravo) a Tomáš Kundrátek slaví mistrovský titul
Tomáš Kundrátek vystupuje z autobusu s mistrovským pohárem
Andrej Nestrašil zařídil v 38. minutě vedení Třince 2:1
Andrej Nestrašil obrátil stav utkání pro Třinec
Třinečtí hokejisté se radují z branky Andreje Nestrašila
23
Fotogalerie
Začít diskusi (0)

Třinec za běhu mistrovských oslav řeší kádr na novou sezonu. Odchod Tomáše Marcinka (35) z rodinných důvodů do Komety je nevyhnutelný, jiné nabídky zvažuje i Marko Daňo, nejlepší střelec základní části extraligy. Ale pozor, na Marcinka se váže i jeden velký návrat. Podle ověřených zdrojů iSport.cz zamíří po roce v Brně zpět k Ocelářům reprezentační bek Tomáš Kundrátek (33)!

Není to sci-fi, nýbrž realita. Přerovský rodák Kundrátek vydržel v Kometě pouze jednu sezonu, byť ho k ní lukrativní kontrakt váže na další dvě. Dohoda ale letí do koše, jeden z TOP 3 nejlépe placených borců v extralize (základní plat dle informací iSportu cca 750-800 tisíc korun) bude opět oblékat třinecký dres a obhajovat s ním titul.

Proč ho Brno pouští? Právě z důvodu vysokého kontraktu, s nimiž nekorespondovaly výkony v dlouhodobé části. V ní odehrál reprezentant 39 utkání a získal 15 bodů (5+10).

Pořádně zabral až v play off, kde si připsal 7 bodů (3+4) v deseti startech. Nyní je v přípravě národního týmu před MS a blízko nominace na šampionát.

Na Kundrátkův odchod je přímo navázán Marcinkův příchod. Jde o jakousi formu trejdu. Stejným směrem míří rovněž zadák Lukáš Kaňák.

Online přenos - Přestupy v extralize

Zprávy ze dne 26. března 2025

Důležitý moment
Bílí Tygři Liberec
26. března 2025 · 13:04

Změny nastaly také v Liberci, kde končí hlavní trenér Filip Pešán! Na jeho místo se posune dosavadní asistent Jiří Kudrna, kterého na lavičce doplní David Kočí, který přichází z Litvínova. „Jedná se o logickou volbu. Podobně jako klub vychovává a dává šanci mladým hráčům, kteří se v posledních letech prosadili do A-týmu, podobnou cestu volí také u trenérů. Jirka Kudrna sbíral zkušenosti po boku úspěšných trenérů Augusty s Pešánem, zná dobře místní prostředí a na jejich práci dále naváže,“ prozradil sportovní ředitel Michal Birner pro klubový web.

Kouč Liberce Filip Pešán během zápasu proti Spartě
Kouč Liberce Filip Pešán během zápasu proti Spartě

Zprávy ze dne 15. března 2025

Důležitý moment
Bílí Tygři Liberec
15. března 2025 · 05:00

Pod Ještědem vstřebávají bolestivý a nepříjemně rychlý odchod z extraligové sezony, byť v ročníku nastalo období, při němž by garanci pouhého postupu do předkola play off brali všema deseti. Jenže z druhé strany měli Bílí Tygři před sezonou mnohem, mnohem vyšší ambice. Měnily se kompetence lidí z vedoucích pozic, protočili se kapitáni i pár hráčů ven a dovnitř. Co bude s klubem dál, jaké ztráty jej postihnou a kdo by měl na sever Čech dorazit?Více čtěte ZDE>>>

Jaké změny se chystají v Liberci?
Jaké změny se chystají v Liberci?

Zprávy ze dne 6. března 2025

Bílí Tygři Liberec
6. března 2025 · 09:38

Bílí Tygři hlásí čerstvý podpis v defenzivních řadách:

Zprávy ze dne 20. února 2025

Bílí Tygři Liberec
20. února 2025 · 14:14

Devatenáctiletý liberecký útočník Jaromír Pérez podepsal tříleté prodloužení kontraktu s Bílými Tygry. V klubu zpod Ještědu by tak měl zůstat do roku 2028. Mládežnický reprezentant se španělskými kořeny nastřádal v aktuální sezoně v 30 extraligových zápasech 17 bodů (5+12). Jakmile naskočil ve třech případech za libereckou juniorku, zcela dominoval a získal 12 zápisů do statistik (6+6).

 

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů