Velká „výměna“! Kometě přišel drahý, reprezentant se po roce vrací do Třince

Video placeholder
Šampioni slaví! Kapitán Třince Vrána zvedl pohár nad hlavu
Zkušený bek Tomáš Kundrátek se po dosažení mistrovského hattricku v Třinci stěhuje do brněnské Komety
Tomáš Kundrátek byl při oslavách v dobrém rozmaru
Třinečtí Oceláři Petr Vrána (uprostřed), Martin Růžička (vpravo) a Tomáš Kundrátek slaví mistrovský titul
Tomáš Kundrátek vystupuje z autobusu s mistrovským pohárem
Andrej Nestrašil zařídil v 38. minutě vedení Třince 2:1
Andrej Nestrašil obrátil stav utkání pro Třinec
Třinečtí hokejisté se radují z branky Andreje Nestrašila
23
Fotogalerie
Začít diskusi (0)

Třinec za běhu mistrovských oslav řeší kádr na novou sezonu. Odchod Tomáše Marcinka (35) z rodinných důvodů do Komety je nevyhnutelný, jiné nabídky zvažuje i Marko Daňo, nejlepší střelec základní části extraligy. Ale pozor, na Marcinka se váže i jeden velký návrat. Podle ověřených zdrojů iSport.cz zamíří po roce v Brně zpět k Ocelářům reprezentační bek Tomáš Kundrátek (33)!

Není to sci-fi, nýbrž realita. Přerovský rodák Kundrátek vydržel v Kometě pouze jednu sezonu, byť ho k ní lukrativní kontrakt váže na další dvě. Dohoda ale letí do koše, jeden z TOP 3 nejlépe placených borců v extralize (základní plat dle informací iSportu cca 750-800 tisíc korun) bude opět oblékat třinecký dres a obhajovat s ním titul.

Proč ho Brno pouští? Právě z důvodu vysokého kontraktu, s nimiž nekorespondovaly výkony v dlouhodobé části. V ní odehrál reprezentant 39 utkání a získal 15 bodů (5+10).

Pořádně zabral až v play off, kde si připsal 7 bodů (3+4) v deseti startech. Nyní je v přípravě národního týmu před MS a blízko nominace na šampionát.

Na Kundrátkův odchod je přímo navázán Marcinkův příchod. Jde o jakousi formu trejdu. Stejným směrem míří rovněž zadák Lukáš Kaňák.

Online přenos - Přestupy v extralize

Zprávy ze dne 25. ledna 2023

Motor České Budějovice
25. ledna 2023 · 13:23

Zkušený útočník Tomáš Čachotský bude v závěru sezony působit v Českých Budějovicích. Vedení Motoru se dohodlo s prvoligovou Jihlavou na dalším uvolnění jedenačtyřicetiletého hráče, Čachotský již totiž na jihu Čech tři měsíce hostoval. Opačným směrem putoval útočník Václav Karabáček. Oba kluby o tom informovaly na svých webech nebo sociálních sítích.

Zprávy ze dne 24. ledna 2023

Mountfield HK
24. ledna 2023 · 11:54

Vedení Hradce Králové reaguje na početnou marodku mezi útočníky. Mountfieldu se podařilo upéct dohodu s Litvínovem, který na východ Čech posílá na hostování do konce sezony útočníka Matěje Chalupu. Čtyřiadvacetiletý rodák z Prahy se tak vrací do klubu, ze kterého před více než dvěma lety vyrazil do zámoří. „Když se objevila možnost získat Matěje bez hráčské náhrady, dohodli jsme se s Litvínovem na jeho hostování. Matěj neprožívá dobrou sezonu, ale jde do známého prostředí, kde prožil své prozatím nejpovedenější hokejové období, a my doufáme, že se mu zde povede restart. Na dalším doplnění kádru zároveň intenzivně pracujeme," uvedl generální manažer Aleš Kmoníček pro klubový web.

Zprávy ze dne 17. ledna 2023

Motor České Budějovice
17. ledna 2023 · 09:55

Zkušená výpomoc je u konce. Útočník Tomáš Čachotský se rozloučil v Českých Budějovicích, kterým v rámci střídavých startů pomohl v 25 zápasech (7+6). Jednačtyřicetiletý veterán se vrací do mateřské Jihlavy, kterou v první lize souží výsledková i zdravotní krize. „Situace je kritická. Klíčoví útočníci jsou zranění, zbytku a torzu týmu se nedaří. Tomáš nám strašně moc chybí na ledě, ale hlavně také v kabině jako skvělý lídr a profesionál. Čekali jsme do poslední chvíle, která přišla,“ uvedl sportovní manažer Dukly Tomáš Vrábel pro klubový web. Odchovanec jihlavského hokeje nyní může cílit na úžasný milník 1000 zápasů v dresu Dukly. Momentálně jich má na kontě 998.

 

Zprávy ze dne 4. ledna 2023

Mountfield HK
4. ledna 2023 · 13:52

Na trase Hradec Králové – Mladá Boleslav dochází k zajímavé hráčské výměně. Z východních Čech se do města automobilů stěhuje do konce sezony útočník Kelly Klíma. Za dvojče Kevina Klímy získává Mountfield zkušeného forvarda Jana Eberleho. „Kelly a jeho agent opakovaně přišli s požadavkem na výměnu, jelikož Kelly nebyl dle jejich názoru spokojený se svým vytěžováním. Snažili jsme se této výměně vyhnout, ale v tuto chvíli chceme dát prostor Kellymu k určitému restartu. Ze dvou možností, které se v tomto týdnu objevily, jsme vybrali trejd za Jana Eberleho,“ prozradil generální manažer Hradce Aleš Kmoníček pro klubový web.

 

Začít diskuzi

Doporučujeme

Všechny příspěvky z Isport.cz máte již zobrazené.
Vyberte si z nabídky nebo pokračujte na další články z jiných titulů.

Články z jiných titulů