Velká „výměna“! Kometě přišel drahý, reprezentant se po roce vrací do Třince

Třinec za běhu mistrovských oslav řeší kádr na novou sezonu. Odchod Tomáše Marcinka (35) z rodinných důvodů do Komety je nevyhnutelný, jiné nabídky zvažuje i Marko Daňo, nejlepší střelec základní části extraligy. Ale pozor, na Marcinka se váže i jeden velký návrat. Podle ověřených zdrojů iSport.cz zamíří po roce v Brně zpět k Ocelářům reprezentační bek Tomáš Kundrátek (33)!
Není to sci-fi, nýbrž realita. Přerovský rodák Kundrátek vydržel v Kometě pouze jednu sezonu, byť ho k ní lukrativní kontrakt váže na další dvě. Dohoda ale letí do koše, jeden z TOP 3 nejlépe placených borců v extralize (základní plat dle informací iSportu cca 750-800 tisíc korun) bude opět oblékat třinecký dres a obhajovat s ním titul.
Proč ho Brno pouští? Právě z důvodu vysokého kontraktu, s nimiž nekorespondovaly výkony v dlouhodobé části. V ní odehrál reprezentant 39 utkání a získal 15 bodů (5+10).
Pořádně zabral až v play off, kde si připsal 7 bodů (3+4) v deseti startech. Nyní je v přípravě národního týmu před MS a blízko nominace na šampionát.
Na Kundrátkův odchod je přímo navázán Marcinkův příchod. Jde o jakousi formu trejdu. Stejným směrem míří rovněž zadák Lukáš Kaňák.
Zprávy ze dne 31. března 2021
NOVÁ SMLOUVA - Útočník Viktor Hübl se dohodl na nové roční smlouvě s Litvínovem.Dvaačtyřicetiletý centr tak může zaútočit na další rekordy v domácí nejvyšší soutěži. Hüblovi chybí 30 startů k vyrovnání maxima obránce Petra Kadlece a 31 bodů k dostižení nejproduktivnějšího hráče Petra Lešky. „Jsme rádi, že se Viktor rozhodl pokračovat ve své bohaté kariéře. Bavili jsme se o jeho budoucnosti už v průběhu sezony. Rozhodnutí bylo především na něm. Je to pro nás skvělá zpráva, že naše klubová legenda přidá další sezonu v našem dresu,“ uvedl generální ředitel litvínovské Vervy Pavel Hynek.
Zprávy ze dne 30. března 2021
V Litvínově končí čtveřice hráčů v čele s elitním obráncem Janem Ščotkou, který míří do zahraničí, klub se nedohodl ani s Martinem Hanzlem. Nebudou pokračovat ani Patrick Kudla a Samson Mahbod. Více čtěte zde »
Zprávy ze dne 9. března 2021
PRODLOUŽENÍ SMLUV - V černožlutém dresu Litvínova budou v příští sezoně pokračovat obránci Kanaďan AaronIrving a Lotyš UvisJanisBalinskis. Vedení Vervy bylo po kostrbatém začátku u obou posil ze zahraničí velice spokojeno, že se oba beci vypracovali v klíčové postavy týmu především v přesilových hrách a využilo opcí ve smlouvách.
Zprávy ze dne 4. března 2021
ZÁJEM - V úterý na jihu Čech to byl zápas Andreje Kudrny, minimálně po té ofenzivní stránce. Slovenský útočník zatížil budějovické konto dvěma góly, navrch přidal asistenci. A nebyly to trefy do počtu, Sparta díky nim utekla z remízového stavu do klíčového náskoku 3:1 a k vybudování jasného vítězství 7:2. Produktivní slovenskou náladu podpořil i Matúš Sukeľ dvěma gólovými nahrávkami. Dost možná si mnou ruce i v Litvínově, odkud je evidován silný interes o oba útočníky. Více čtěte ZDE>>>
