Pražský maraton: Koukal si utahoval z hvězdy, co slavila o kolo dřív. Jak reagovala? | iSportLIFE | iSport.cz
Autor: nit
3.5.2019 • 17:37

Koukal si utahoval z hvězdy maratonu, co slavila o kolo dřív. Jak reagovala?

Moment z loňského ME v Berlíně, kdy si ve finále závodu na 5000 metrů o kolo spletla finiš, se bude běžkyni Lonah Chemtaiové Salpeterové ještě asi chvíli vracet. Před nedělním pražským maratonem se o to postaral moderátor předstartovní tiskovky Petr Koukal. „Běží se jenom jedno kolo,“ dobíral si jednu z favoritek ženského závodu. Běžkyně to vzala s humorem.Chemtaiová Salpeterová se sice narodila v Keni, vdala se ale do Izraele, přijala nové občanství a teď reprezentuje svou novou zemi. Proto mohla vloni v srpnu startovat i na evropském šampionátu v Berlíně, kde vyhrála závod na 10 000 metrů.

Blízko úspěchu byla i na pětce. Nizozemku Sifan Hassanovou prověřila svým finišem, jenže kola špatně spočítala. Zatímco ostatní závodnice pílily do posledního okruhu, Chemtaiová Salpeterová na okamžik téměř zastavila a ztrátu už nedohnala. Doběhla čtvrtá a pak byla pro vyběhnutí z tratě navíc diskvalifikována.

A na unikátní příhodu došlo i během předstartovní tiskovky Volkswagen Marathonu Praha, kterou moderoval Petr Koukal, bývalý badmintonista a manžel biatlonové šampionky Gabriely Koukalové.

„Běží se jenom jedno kolo,“ mrkal Koukal na izraelskou závodnici, pak se zarazil: „To není vtipné, co?“

Chemtaiová Salpeterová to ale brala sportovně a od srdce se rozesmála.

„Ne, to je v pohodě, občas si ze mě lidi dělají legraci,“ prohlásila. „Špatně jsem si spočítala kola a slavila jsem o kolo dřív. Ale nejsem z toho smutná. I proto jsem teď tady, udělalo mě to silnější. Už na to nemyslím.“

Chemtaiová Salpeterová byla v Praze už při dubnovém půlmaratonu, při němž skončila výkonem 1:06:13 hodiny druhá. Pro nedělní maraton (9.00, PP ČT Sport) patří k favoritkám spolu s Keňankou Bornes Kiturovou a Američankou Kellyn Taylorovou.

„Od půlmaratonu jsem trénovala v Keni. Půlmaraton jsem brala jako přípravu, hlavním cílem je pro mě maraton,“ vysvětlila.

V Praze je běžkyně se svým manželem a zároveň osobním trenérem Danem Salpeterem.

„Je tu se mnou, ale závodit se mnou nemůže. Porážím ho, je s tím smířený,“ řekla s úsměvem.

I na to měl Koukal reakci: „To moc dobře znám!“

Favority mužského závodu budou především Almahjoub Dazza z Bahrajnu a Keňan Amos Kipruto, oba už v kariéře běželi maraton pod dvě hodiny a šest minut a mají tak šanci zaútočit na rekord závodu, který časem 2:05:39 hodiny už od roku 2010 drží Keňan Eliud Kiptanui.


Další články autora
 

iSport LIFE

Běh Kolo Testy Inspirace Akce iSport LIFE Columbia běžecké závody

iSport LIFE je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. Přijmi výzvu!

14. března 2020
Praha
Přihlásit se
18. dubna 2020
Ostrava
Přihlásit se
16. května 2020
Říčany
Přihlásit se
6. června 2020
Plzeň
Přihlásit se
12. září 2020
Brno
Přihlásit se
17. října 2020
Praha
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o životě sportovců. Nenajdete zde však výsledky, časy, rozebírání herních taktik a hledání ideálních sestav. Začíst se naopak můžete do profilů, rozhovorů a příběhů nejen našich, ale i zahraničních sportovců. Poodhalíme vám nejen jejich tréninkové finty, ale i to jak správně odpočívat. iSport LIFE je o životě ve sportu.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá také běžecké závody v různých městech v České republice.

Články odjinud
Články odjinud